مراسم تکریم و معارفه رئیس ایرانداک

مراسم تکریم و معارفه رئیس ایرانداک

به گزارش جاوید شو، مراسم تکریم و معارفه رئیس پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران(ایرانداک) با حضور معاون پژوهشی و دبیرکل شورایعالی علوم، تحقیقات و فناوری برگزار گردید.به گزارش جاوید شو به نقل از ایسنا، در مراسم تکریم دکتر سیروس علیدوستی و معارفه دکتر محمد حسن زاده؛ رئیس پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران که با حضور دکتر پیمان صالحی؛ معاون پژوهشی و دبیرکل شورایعالی علوم، تحقیقات، و فناوری برگزار شد، دکتر علیدوستی گزارش عملکرد ۹ ساله پژوهشگاه را تشریح و سپس دکتر حسن زاده سخنرانی کرد.

در بخشی از سخنرانی دکتر حسن زاده آمده است: علوم و فناوری اطلاعات به سمت متصل کردن هر چه بیشتر جهان، درنوردیدن و از میان برداشتن مرزهای فیزیکی، ساخت فضاهای مجازی موازی و توسعه سیطره آن در تمامی شئونات زندگی انسان هاست.

وی در ادامه به تشریح وضعیت استفاده از اینترنت در جهان پرداخت و افزود: علوم و فناوری اطلاعات به تعیین گر مهم حاکمیتی و پیشران بی بدیل رقابت در عرصه اقتصاد تبدیل گشته است. امروزه مفاهیمی مانند حقیقت مجازی/ افزوده، تحلیل های مبتنی بر کلان داده، عامل های هوشمند، ارزهای دیجیتالی، اینترنت اشیاء، رایانش لبه ای، رایانش کوانتومی، پردازش زنجیره بلوک، خودکارسازی فرایندهای مبتنی بر روبوتیک، ارتباطات نسل پنجم و ششم، تحول دیجیتال تسریع شده نه تنها بعنوان یک رؤیا بلکه به حقیقت های عینی بدل شده اند و به صورت روز افزون درحال ورود به عرصه زندگی شخصی و اجتماعی هستند.

دکتر حسن زاده، در توصیف ماهیت ایرانداک اضافه کرد: پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران ماهیتی منحصر به فرد و چندگانه دارد. از یک سو، همانند یک پژوهشگاه به دنبال توسعه مرزهای علم در حوزه علوم و فناوری اطلاعات است، از طرفی، رسالت عرضه خدمات علمی به جامعه دانشگاهی ایران را برعهده دارد. علاوه بر اینها، پشتیبانی، راهبری و تأمین سامانه های اطلاعاتی وزارت علوم بر عهده این پژوهشگاه گذاشته شده است. در یک سو، گنجینه عظیم رساله ها و رساله های داخلی و خارجی را گردآوری، سازماندهی و اشاعه می کند و در سوی دیگر، صیانت از اخلاق علمی را بسترسازی می کند. ازاین رو پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران یک مسیر و تاریخ است که به نماد رشد و بلوغ علمی ایران بدل شده است.

رئیس جدید ایرانداک در انتها اظهار داشت: اهداف پژوهشگاه نشان دهنده مأموریت های فراگیر، ملی و پیشرو است. دستیابی به این اهداف و توسعه آنها نیازمند بهره گیری از توانمندی های ساختاری، نیروی انسانی و شبکه ارتباطی موجود و همینطور توانمندسازی مداوم از راه بسترسازی برای تحول مجازی است. برخورداری پژوهشگاه از اعضای هیات علمی و کارشناسان خبره متعهد و توانمند و اشتهار آن در بین جامعه دانشگاهی و اجرایی کشور و همینطور پشتیبانی وزیر علوم، معاون پژوهشی و مدیران ارشد همچون پیشران های اصلی برای حرکت در راه رشد و تعالی است. با توکل بر خداوند متعال و با ابتنای بر مأموریت های پژوهشگاه، نیروی انسانی متخصص و متعهد و پشتیبانی های همه جانبه مدیران ارشد تلاش خواهیم کرد که برگ زرینی از تجربه موفق بر حیات این پژوهشگاه اضافه نماییم.

در آخر مراسم دکتر پیمان صالحی، معاون پژوهشی وزیر علوم و دبیرکل شورایعالی علوم، تحقیقات و فناوری سخنرانی کرد و تقدیرنامه دکتر سیروس علیدوستی و حکم ریاست دکتر محمد حسن زاده را اهدا کرد.

بنابر اعلام روابط عمومی پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران (ایرانداک)؛ این مراسم، امروز یکشنبه ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ در تالار سخن ایرانداک برگزار شد.

منبع:

1401/06/21
13:57:05
5.0 / 5
281
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
جاوید شو جاوید شو