سرپرست موزه آبگینه و سفالینه ها معرفی گردید

سرپرست موزه آبگینه و سفالینه ها معرفی گردید

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تهران در حکمی نوید صالح وند را به سمت سرپرست موزه آبگینه و سفالینه ها منصوب نمود.


به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، آیین تودیع و معارفه سرپرست قدیم و جدید موزه آبگینه و سفالینه ها با حضور محسن سعادتی معاون میراث فرهنگی استان تهران انجام شد.
معاون میراث فرهنگی استان تهران باقدردانی از عملکرد حمید وکیل باشی در مدت مدیریت وی در موزه آبگینه و سفالینه ها اظهار داشت: موزه آبگینه باید مکانی برای پژوهش و معرفی هنر شیشه و سفال باشد.
سعادتی عنوان کرد: انتظار می رود موزه آبگینه و سفالینه ها ضمن توسعه تعامل با سایر موزه ها ارتباط نزدیکی با مراکز علمی و دانشگاهی داشته باشد.
دکتری دیرینه شناسی دوران تاریخی، تدریس در دانشگاه، حضور در چندین فصل جستجوهای محوطه های مطرح باستانی کشور، طرح تشکیل شیشه های باستانی ایران و ۱۲سال کار علمی و پژوهشی بر روی شیشه های باستانی و دوران اسلامی که نتیجه آن چاپ چندین مقاله و کتاب همچون کتاب آشنایی با فناوری شیشه های باستانی و کتاب تاریخچه شیشه و شیشه گری، ظروف شیشه ای دوره اشکانی مجموعه های موزه ملی و رضا عباسی گزیده ای از فعالیت علمی و پژوهشی سرپرست جدید موزه آبگینه و سفالینه های ایران است.


1401/02/01
16:20:55
5.0 / 5
642
تگهای خبر: صنایع دستی , فرهنگ , كتاب , موزه
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(3)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
جاوید شو جاوید شو