جشنواره هنرهای نمایشی کانون پرورش فکری با معرفی برگزیدگان به پایان رسید

جشنواره هنرهای نمایشی کانون پرورش فکری با معرفی برگزیدگان به پایان رسید

هجدهمین جشنواره هنرهای نمایشی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با معرفی برگزیدگان بخش های نمایشنامه نویسی، نمایش صحنه ای (زنده - عروسکی) و نمایش های کتابخانه ای به پایان رسید.


به گزارش خبرنگار تئاتر ایرنا، مراسم اختتامیه هجدهمین جشنواره هنرهای نمایشی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان عصر یکشنبه به دلیل کرونا و هم رعایت شیوه نامه های بهداشتی به شکل برخط برگزار شد.
در بیانیه هیأت داوران این رویداد هنری تاکید شده بود: داوران به علت محدودیت های کرونایی ناگزیر بودند نمایش ها را از روی فیلم داوری کنند.
در این بیانیه همینطور به لزوم توجه به دغدغه های کودکان و نوجوانان، مسائل زنان و چالش های اجتماعی از جانب داوران اشاره شده است.
کیفیت پایین سطح بازیگری زنده و عروسکی در سطح عمومی جشنواره، نیاز گروههای نمایشی به آموزش، راهنمایی و مشاوره مستمر و ضرورت توجه مسؤلان به روند رو به گسترش شیوه های نمایش و اجرای آنها از دیگر مواردی است که در بیانیه داوران این دوره بیان و بر صدمه شناسی، رفع موانع و راه های تقویت آن اشاره شده است.
هیأت داوران متشکل از حسن دادشکر پیشکسوت تئاتر کودک و نوجوان، آزاده پورمختار بازیگر، عروسک گردان و گوینده عروسکی و سامی صالحی ثابت کارگردان و مدرس تئاتر، برگزیدگان بخش های صحنه ای (زنده - عروسکی) و بخش نمایشنامه نویسی را معرفی و در بخش نمایش کتابخانه ای از طرح ها و ایده های منتخب قدردانی کردند.


هیأت داوران این جشنواره در بخش نمایشنامه نویسی سه اثر را بعنوان برگزیده، دو اثر را شایسته قدردانی و سه اثر دیگر را شایسته قدردانی برای پرداختن به ادبیات فارسی معرفی کردند.
در بخش نمایش صحنه ای (زنده - عروسکی) دو اثر بعنوان نمایش برگزیده، دو اثر برگزیده اول و دوم بازیگری و یک اثر شایسته قدردانی بازیگری، دو اثر برگزیده اول و دوم عروسک گردانی و یک اثر شایسته قدردانی عروسک گردانی، یک اثر متن برگزیده نمایشنامه و یک اثر بعنوان نمایش برگزیده کارگردانی و یک اثر شایسته قدردانی کارگردانی عرضه شدند.
همچنین در بخش نمایش صحنه ای هجدهمین جشنواره هنرهای نمایشی کانون، یک نمایش بعنوان برگزیده و یک اثر شایسته قدردانی طراحی و ساخت عروسک و دو اثر بعنوان برگزیده طراحی صحنه انتخاب شدند.
لوح سپاس و جوایز برگزیدگان و شایستگان قدردانی بزودی به هنرمندان برگزیده تهران و دیگر استانهای ارسال خواهد شد.
به گزارش جاوید شو به نقل از خبرگزاری ایرنا، هجدهمین جشنواره هنرهای نمایشی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سال ۱۳۹۸ شروع به کار کرد و تا آخر سال ۹۸ مرحله استانی آن برگزار شد.
قرار بر آن بود فروردین ۱۳۹۹ مراسم پایانی این جشنواره به میزبانی استان خوزستان برگزار گردد اما این مراسم به علت شیوع بیماری کرونا در کشور لغو شد. در سال ۱۴۰۰ هم به علت محدودیت ها و موانع، کوشش برای برگزاری مراسم پایانی به شکل حضوری، به نتیجه نرسید و در نهایت داوری مرحله کشوری این جشنواره به شکل مجازی و بر مبنای فیلمهای ارسالی از ۱۵ نمایش انجام شد.
دبیرخانه هجدهمین جشنواره هنرهای نمایشی ابراز امیدواری کرده در سال ۱۴۰۱ با بهبود نسبی اوضاع و شرایط، امکان اکران عمومی نمایش های برگزیده در تهران و استان ها فراهم گردد.منبع:

1400/12/22
22:48:05
5.0 / 5
522
تگهای خبر: ادبیات , جشنواره , كتاب , كیفیت
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
جاوید شو جاوید شو