شاهد تغییرات جدی در همه حوزه های فرهنگی کشور خواهیم بود

شاهد تغییرات جدی در همه حوزه های فرهنگی کشور خواهیم بود

به گزارش جاوید شو وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به رونمایی از سند تحولی در این وزارتخانه از تولید 15 فیلم انقلابی در سال آینده آگاهی داد و اشاره کرد: در همه حوزه های فرهنگی کشور شاهد تغییرات جدی خواهیم بود.


به گزارش جاوید شو به نقل از خبرگزاری ایرنا از سازمان تبلیغات اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی در دومین روز نشست مدیران کل تبلیغات اسلامی که در مجموعه یادمان شهدای هفتم تیر انجام شد بابیان این که باید به ترویج صحیفه سجادیه که همچون گنج گران بهایی است اهتمام داشته باشیم گفت: مقام معظم رهبری در ایام اولیه کرونا همه را به صحیفه سجادیه ارجاع دادند تا از برکات آن بهره مند شویم پس لازم است که همه در کارهای خود به این امر توجه داشته باشیم.
وی بابیان این که انقلاب اسلامی «انقلاب فرهنگی» است اضافه کرد: اتفاق هایی که با عنوان نوسازی در دهه های ۳۰ و ۴۰ انجام شد فرهنگ ما را تخریب کرد و در چنین فضایی بود که معجزه ای به نام «انقلاب اسلامی» در کشور رخ داد. این در حالیست که من با استدلال می گویم نمره عملکرد انقلاب اسلامی، نمره بالایی است.
به گفته وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، حوزه فرهنگی کشور با همه مشکلاتی که دارد حوزه قابل قبولی است چونکه سمت و سوی آن به سمت خیر و نیکی است.
محمدمهدی اسماعیلی، انتخاب ابراهیم رئیسی بعنوان رییس جمهور منتخب را یکی از نشانه هایی دانست که ثابت می کند انقلاب اسلامی؛ آینده ای درخشانی را در پیش رو گرفته است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بابیان این که «جامعه ما جامعه دینی است» آگاهی داد در جشنواره فجر، رعایت شئونات اسلامی و حجاب اسلامی مورد تاکید بوده است.
وی با اشاره به رونمایی از سند تحولی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از تولید ۱۵ فیلم انقلابی در سال آینده آگاهی داد و اشاره کرد: در همه حوزه های فرهنگی کشور شاهد تغییرات جدی خواهیم بود.
اسماعیلی بابیان این که همه امکانات برای اصلاح روند سینما برقرار است و همکاران من همچنان پای کار هستند اظهار داشت: ما نگاه متفاوتی با هیچ سازمانی همچون صداوسیما و تبلیغات اسلامی نداریم و این نکته مثبتی است که باید به آن توجه گردد.
به گفته وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، حمایت این وزارتخانه نسبت به هنرمندان کشورمان «حمایت مشارکتی» خواهد بود.
وی بابیان این که مدیران لایق و کارآمدی را در رأس امور قراردادیم از پیگیری طرح هایی در زمینه عفاف و حجاب، مد و لباس و دیگر حوزه های فرهنگی آگاهی داد.
اسماعیلی با اشاره به سازمان تبلیغات اسلامی تصریح کرد: در زمینه قرآن و عترت نیز کارهای خوبی را با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی در دستور کارداریم و این در حالیست که صدور مجوز مؤسسات قرآنی نیز سرعت بیشتری نسبت به قبل خواهد داشت.
وزیرفرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به کارهای نمایشی و تولید فیلم موقعیت مهدی اظهار داشت: معتقدم تولیدات خوب، قدم مؤثری در جهت «جهاد تبیین» خواهد بود ضمن این که ساخت فیلم سینمایی موقعیت مهدی نیز امسال بعنوان یک اثر نمایشی در جشنواره فیلم فجر برگزیده شد و نشان داد کار خوب از دید مردم دور نمی ماند


منبع:

1400/12/18
14:03:48
5.0 / 5
350
تگهای خبر: جشنواره , رونمایی , فرهنگ , هنر
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
جاوید شو جاوید شو