برگزاری اختتامیه دوازدهمین جشنواره بین المللی شعر رضوی در شوش

برگزاری اختتامیه دوازدهمین جشنواره بین المللی شعر رضوی در شوش

دوازدهمین جشنواره بین المللی شعررضوی در شوش در مراسمی با معرفی برگزیدگان با حضور اهالی فرهنگ و هنر پایان یافت.


به گزارش جاوید شو به نقل از خبرگزاری ایرنا، محمدجوروند مدیرکل فرهنگ وارشاداسلامی خوزستان عصر شنبه در اختتامیه جشنواره شعر رضوی در شهرستان شوش اظهار داشت: چندین سال است که این جشنواره در آرامگاه دعبل خزاعی در شهرستان شوش برگزار میشود و از آغاز پیدایش شعر، این هنر گره نزدیکی با پیامبران و خاندان عصمت و طهارت(ع) و مفاهیم دینی داشته است و حدود یک هزار سال قبل، شاعرانی چون کسایی و رودکی با این اندیشه زندگی می کردند.
اضافه کرد: در خوزستان و خصوصا در بین اشعار شاعران عرب خاندان عصمت و طهارت (ع) جایگاه بسیار ویژه ای دارند و این سرمایه بسیار ارزشمندی برای متولیان فرهنگ است.
نماینده شوش و کرخه درمجلس شورای اسلامی هم در حاشیه اختتامیه جشنواره بین المللی شعر رضوی ضمن اشاره به اهمیت در همه عرصه های زندگی اظهار داشت: شاعران گرانقدر ما در اعتلای فرهنگ و اخلاق مردم نقش مهمی دارند؛ آنان با سرودن شعرهای متعدد در بخش ها و موضوعات مختلف به رشد فکری و معنوی جامعه کمک های شایانی می کنند.
محمد کعب عمیر ضمن تقدیر از دست اندرکاران برگزاری جشنواره بین المللی رضوی بیان نمود: این گونه جشنواره ها سبب کشف، تقویت و پرورش استعداد های حوزه شعر و ادبیات شهرستان و استان خواهد شد و ارتقای سطح علمی و کیفی شعر، یکی دیگر از مزیت های برگزاری این جشنواره هاست که باید مورد توجه و عنایت متولیان امر قرار گیرد.
عدنان غزی فرماندار شوش هم در مورد اختتامیه شعر رضوی اظهار داشت: دوازدهمین جشنواره شعر رضوی سال جاری در حالی برگزار شد که بیشتر از ۱۰۰ اثر در دو بخش شعبی و فصیح به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد.
همچنین ازاستاد فرهیخته عباس حزباوی شاعر و نویسنده صاحب نام خوزستان در حاشیه اختتامیه شعر رضوی تجلیل شد.
یکصد اثر شعر شعبی و فصیح توسط هیات داوران در این جشنواره مورد بررسی قرار گرفت که در مرحله نهایی هشت اثر برای عرضه انتخاب و برگزیدگان با اهدای لوح و تندیس، تقدیر گردید.منبع:

1400/11/24
11:29:32
5.0 / 5
252
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
جاوید شو جاوید شو