غلامعلی حداد عادل:

حقیقت شهید سلیمانی با به تن کردن جامه هنر ماندگار خواهد شد

حقیقت شهید سلیمانی با به تن کردن جامه هنر ماندگار خواهد شد

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، با اعلان اینکه شخصیت سردار شهید قاسم سلیمانی آن قدر حماسی است که زبان برای توصیف او کم می آورد و شعر و موسیقی باید به کمک بیاید، اظهار داشت: حقیقت سلیمانی با به تن کردن جامه هنر ماندگار خواهد شد.به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، غلامعلی حدادعادل عصر امروز یکشنبه ۱۲ دی ماه در اولین شب شعر بین المللی مقاومت در تالار اندیشه حوزه هنری سخن با اعلان اینکه حماسه کربلا یک حماسه عقلانی است، اظهار داشت: اما این حادثه بزرگ تر از آنست که فقط در ظرف استدلال بگنجد. از شروع واقعه کربلا، شعر و موسیقی به کمک بیان این حادثه آمده است.

استاد فلسفه دانشگاه تهران با بیان این نکته که وقایع و اشخاص بزرگ، بزرگتر از آن هستند که در قالب منطق بگنجند، اضافه کرد: زبان معمولی بر پایه منطق و استدلال و عقل و خرد استوار است. اما برخی انسان های بزرگ ساحت ها و مقاماتی فراتر از استدلال دارند و ترسیم چهره و رفتار تعدادی از قهرمانان در قالب بیانات منطقی دشوار است.

وی افزود: شخصیت سردار شهید قاسم سلیمانی آن قدر حماسی است که زبان برای توصیف او کم می آورد و شعر و موسیقی باید به کمک بیاید. حقیقت سلیمانی با به تن کردن جامه هنر ماندگار خواهد شد.

حداد عادل با اشاره به اینکه قوه تخیل و احساس درونی در شعر و موسیقی به کمک می آید، اظهار داشت: شخصیت شهید سلیمانی آن قدر حماسی است که زبان برای توصیف او کم می آورد و شعر و موسیقی باید به کمک بیاید.

وی اضافه کرد: انقلاب اسلامی، مردمی بودن خودش را با شخصیت شهید سلیمانی به اثبات رسانده است. باید این نکته را در نظر بگیریم که او کجا به دنیا آمده و به کجا رسیده است. همین طور جامعیت اسلام را در شخصیت سلیمانی می بینیم. اسلام هم جنبه درونی و فردی و هم جنبه اجتماعی و حکومتی دارد و شهید سلیمانی نیز یک فرد و یک مکتب است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه حضور انبوه مردم در مراسم خاکسپاری پیکر سلیمانی چند پیام مهم داشت، اشاره کرد: مردم با حضور خودشان علاقه و اعتقاد خودشان به ارزش ها و نفرت از آمریکا را نشان دادند. جریان غربگرا پس از این جنایت در مقابل ملت ایران حرفی برای گفتن نداشت و آبرویی برایش نماند. ترامپ شخصیتی را که برای کشور امنیت فراهم می کرد و با داعش می جنگید شهید کرد.

وی با اشاره به شهادت شهید سلیمانی در کنار ابومهدی المهندس گفت: خداوند به شکلی طراحی نموده است که یک قهرمان از ایران و یک قهرمان از عراق در یک لحظه شهید شوند و در نتیجه دو ملت دست به دست هم دهند و ضدیت با آمریکا را خواهان شوند.

به گزارش جاوید شو به نقل از خبرگزاری ایرنا، مصطفی محدثی خراسانی، حجت الاسلام و المسلمین زکریای اخلاقی، علی محمد مودب، ناصر فیض، عباس علیجانی، مهدی جهاندار، محمود اکرامی فر و احمد شهریار از پاکستان، همچون شاعرانی بودند که در این مراسم شعرخوانی کردند.

در این آیین همین طور از پوستر کنگره بین المللی ادبیات مقاومت؛ مرد میدان رونمایی گردید.


1400/10/13
09:45:42
5.0 / 5
593
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
جاوید شو جاوید شو