رونمایی از اختلاف نظر در موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران

رونمایی از اختلاف نظر در موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران

به گزارش جاوید شو نشست رونمایی و نقد و بررسی کتاب اختلاف نظر نوشته فرانسیس برایان و ترجمه غزاله حجتی در مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران برگزار می گردد.


به گزارش جاوید شو به نقل از ایرنا به نقل از روابط عمومی مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران، به همت کافه فلسفه نشست رونمایی و نقد و بررسی کتاب اختلاف نظر نوشته فرانسیس برایان و ترجمه غزاله حجتی که به همت نشر کرگدن انتشار یافته عصر امروز برگزار می گردد.
این نشست با حضور غزاله حجتی (مترجم)، محسن زمانی و حسین شیخ رضایی امروز سه شنبه ۳۰ شهریور از ساعت ۱۸ برگزار می شود.
اختلاف نظر همه جا هست و می تواند بر سر هرچیزی باشد. امکان دارد در حوزه‌ی سیاست، دین، اخلاق، ورزش، فلسفه، تاریخ، علم، سرگرمی و تجارت پدید آید.
اختلاف نظر پدیده ای شایع است. این کتاب در مرز بین معرفت شناسی نظری و کاربردی قرار دارد و به این مساله می پردازد که وقتی متوجه می شویم افرادی با ما مخالف اند، باید چه نماییم.
کانون توجه کتاب اختلاف نظر در زندگی واقعی و هم کاری است که انتظار می رود در واکنش به کشفِ اختلاف نظر انجام دهیم. مثلا شما به B باور دارید و متوجه می شوید برخی درمورد B با شما اختلاف نظر دارند. به نظر آنها B کاذب است، درحالی که شما آنرا صادق می دانید. حالا آیا شما باید باورتان را به B حفظ کنید؟ اگر فقط می توانستیم اختلاف نظرهایمان را بهتر حل وفصل نماییم، احتمالاً زندگی میلیونها نفر را نجات می دادیم؛ فقط اگر می توانستیم.


منبع:

1400/06/30
17:47:08
5.0 / 5
987
تگهای خبر: رونمایی , سرگرمی , فرهنگ , كتاب
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان جاوید شو
جاوید شو جاوید شو