شاعر حوزه ایثار و شهادت:

وزیر ارشاد نگاه ویژه ای به ترویج فرهنگ ایثار و شهادت داشته باشد

وزیر ارشاد نگاه ویژه ای به ترویج فرهنگ ایثار و شهادت داشته باشد

به گزارش جاوید شو شاعر و نویسنده حوزه ایثار و شهادت اظهار داشت: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت سیزدهم به ترویج فرهنگ ایثار و شهادت نگاه ویژه ای داشته باشد.


به گزارش جاوید شو به نقل از خبرگزاری ایرنا از سایت نوید شاهد، حمیدرضا شکارسری اظهار نمود: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت سیزدهم نباید به ترویج فرهنگ ایثار و شهادت نگاه ابزاری داشته باشد. نگاهی که دفاع مقدس و ایثار و شهادت را فقط امری قدسی می بیند، مخاطب را برای رسیدن به این ارزش های والای انسانی بی انگیزه می کند.
وی اضافه کرد: با اهمیت ترین کار دولت جدید این است که کار در عرصه فرهنگ را به اهالی فرهنگ بسپارد و از سیاست زدگی دراین زمینه اجتناب کند.
این شاعر حوزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس جای بازبینی و بازتعریفی از مقوله «فرهنگ» را در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خالی دانست و اظهار داشت: پیشنهاد ما اهالی حوزه ایثار به آقای محمد مهدی اسماعیلی وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت سیزدهم این است که بازتعریفی از مقوله فرهنگ در عصر جدید و رابطه آن با دین، ایدئولوژی و سیاست ارائه دهد. در این صورت می توانیم از مواهب آن نیز بهره مند شویم.
وی همین طور پیشنهاد کرد که در کنار شبکه های تلویزیونی چون ورزش، مستند و... شبکه ای نیز ویژه ادبیات در رسانه ملی راه اندازی شود تا بتوان به راهبری ادبیات داستانی و شعر کمک کرد. این شبکه تلویزیونی می تواند به مدیران و جامعه کمک نماید که به ادبیات نگاه سیاسی نداشته و اقشار مختلف ادبی و فرهنگی را به یکدیگر نزدیک کند.
شاعر کتاب «عاشقانه هایی برای دشمن» درباره توفیق در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اظهار داشت: هرچند در سالهای اخیر کارهای ارزشمندی در زمینه ادبیات دفاع مقدس انتشار یافته است اما باید کوشید که ادبیات دفاع مقدس فارغ از شعارزدگی و آرمانگرایی باشد. نگاهی که دفاع مقدس و ایثار و شهادت را فقط امری قدسی می بیند، مخاطب را برای رسیدن به این ارزش های والای انسانی بی انگیزه می کند.
شکارسری اشاره کرد: لازم است که به شهیدان نگاه یکسانی داشته باشیم و آنها را منتسب به جناح ها و دسته های سیاسی نکنیم. این کار، ناشی از دید های سطحی، روزمره و ژورنالیستی و در ادامه ی رویکرد سیاسی به مقوله فرهنگ است.


منبع:

1400/06/14
10:00:38
5.0 / 5
844
تگهای خبر: ادبیات , سایت , فرهنگ , كتاب
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
جاوید شو جاوید شو