رئیس سازمان اوقاف:

رییس جمهوری منتخب به ترویج فضای معنوی در جامعه اهتمام جدی دارد

رییس جمهوری منتخب به ترویج فضای معنوی در جامعه اهتمام جدی دارد

رییس سازمان اوقاف و امور خیریه با اعلان اینکه هیئات مذهبی مخاطب اصلی مقام معظم رهبری پیرامون حفظ انقلاب اسلامی هستند، اظهار داشت: بنده رییس جمهوری منتخب را متواضع و دارای اهتمام در پذیرش این مسئولیت یافتم؛ ایشان نسبت به ترویج فضای معنوی در جامعه اهتمام جدی دارد.


به گزارش جاوید شو به نقل از ایرنا از سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی خاموشی روز دوشنبه در دومین نشست هم اندیشی ستایشگران دوده (ع) که در آستان مقدس امامزاده صالح (ع) تجریش برگزار شد، اظهار نمود: امامزادگان و بقاع متبرکه در سراسر کشور پراکندگی جغرافیایی قابل اعتنایی دارند؛ طی سالهای اخیر استقبال قابل توجه هیئات امنا از هیئات مذهبی و همین طور حضور خوب این هیئات در بقاع متبرکه را مشاهده کرده ایم.
وی با تاکید بر برگزاری مراسم هیئات مذهبی در محرم سال جاری با رعایت پروتکلهای بهداشتی، اضافه کرد: با تسریع در امر واکسیناسیون و ریشه کن شدن ویروس منحوس کرونا، شور حسینی را مثل سابق به مجالس دوده (ع) برگردانیم.

رییس سازمان اوقاف و امور خیریه خطاب به مداحین و ذاکرین دوده (ع) اظهار داشت: زیبایی هنری شما خیلی موثر است؛ شما باید به وظیفه شرعی و ولایی خود عمل کنید.
خاموشی با اعلان اینکه انقلاب اسلامی حسینی الحدوث و حسینی البقا است، اشاره کرد: دشمن هیئات را برای حملات و هجمه های خود مورد هدف قرار داده است؛ وجه تمایز انقلاب اسلامی ایران دوده (ع) است و دشمن برای جریان دوده (ع) نقشه های شومی در سر دارد.

وی با تاکید بر این که هیئات مذهبی ما در سالهای اخیر نشان دادند که از رشد و بالندگی و عقلانیت خوبی برخوردار می باشند، اشاره کرد: دشمن از جنگ سخت درحال عقب نشینی است و به سراغ جریان کاهش معنویت از جامعه و جدایی انقلاب از ماهیت حسینی خود رفته است؛ گوش به زنگ ترین جبهه مذهبی نسبت به انقلاب اسلامی و رهبر معظم انقلاب اسلامی، هیئات مذهبی هستند؛ هیئات مذهبی مخاطب اصلی مقام معظم رهبری پیرامون حفظ انقلاب اسلامی هستند.

رییس سازمان اوقاف اظهار داشت: نظام تشریع در بحث تعقل دینی، حجت ظاهری و باطنی دارد؛ باید به امر ولی فقیه عمل نماییم و تخطی از آن خلاف شرع است؛ با تبعیت از ولی فقیه بلاشک توفیق یار ما خواهد بود.
خاموشی اشاره کرد: سازمان اوقاف و امور خیریه بدون هیچ چشم داشتی بر طبق نیات واقفین به هیئات مذهبی کمک می نماید و این کمک کردن را وظیفه خودمان می دانیم.

وی با اشاره به وجود محدودیت در برگزاری هیئات مذهبی در روزهای انتشار ویروس کرونا، اضافه کرد: اگر محدودیت هست، چهارپایه خوانی که از بین نرفته است و درصدد احیای این نوع عزاداری قدم بردارید.

رییس سازمان اوقاف و امور خیریه تصریح کرد: هیئت ها باید بقاع متبرکه را خانه های خود بدانند؛ منتهی هر چیزی باید قاعده مند و ضابطه مند شود؛ به هیئات مذهبی می گویم که بقاع متبرکه و امامزاده ها را مهد خودتان بدانید؛ از همه هیئات مذهبی دعوت می کنم تا به امامزادگان بیایند؛ همه موقوفات انتفاعی با نیت حضرت ابا عبدالله (ع) را تقدیم می نماییم و این مسیر را طی خواهیم کرد.
خاموشی با اشاره به ملاقات بتازگی خود با رییس جمهوری منتخب مردم اشاره کرد: ایشان را متواضع و دارای اهتمام در پذیرش این مسئولیت یافتم؛ ایشان نسبت به ترویج فضای معنوی در جامعه اهتمام جدی دارد؛ باید این را بدانیم که یک هیئتی آمده و رییس جمهور شده و باید کمکش نماییم و هیئات مذهبی باید جامعه مذهبی و مردم را تشویق کنند تا به دولت فعلی کمک کنند.
وی با مهم خواندن بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، اشاره کرد: کارهای دانش بنیان زیادی در کشور انجام می شود که سازمان اوقاف نیز از آنها حمایت می کند؛ دانش بنیان ها فرزندان انقلاب اسلامی هستند و آبادانی کشور فقط با دستان خودمان امکان پذیر است.

در این جلسه، رییس سازمان اوقاف و امور خیریه و مداحان و ذاکران دوده (ع) پیرامون نحوه برگزاری جلسات هیئات مذهبی در محرم ۱۴۰۰ به بحث و تبادل نظر پرداختند.1400/05/12
11:56:33
5.0 / 5
852
تگهای خبر: زیبایی , هنر
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
جاوید شو جاوید شو