پژوهشگران بررسی كردند

عوامل مؤثر بر سرعت شیوع ویروس كرونا

عوامل مؤثر بر سرعت شیوع ویروس كرونا

جاوید شو: پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی شیراز با انجام پژوهشی دریافتند که فاکتورهای مختلفی همچون میزان باروری عمومی، سرانه مصرف انرژی و سوخت، مطالعه، تورم و رشد اقتصادی می تواند بر سرعت انتشار کووید-19مؤثر باشد.


به گزارش جاوید شو به نقل از ایسنا، در یافته های این پژوهش عنوان شده، کروناویروس ها، ویروس های دارای +RNA متعلق به خانواده Coronaviridae و دسته Nidovirales هستند که به شکل گسترده در انسان و سایر پستانداران وجود دارند. بطوریکه Coronaviruses در موش ها، مرغ ها، بوقلمون ها، خوک ها، سگ ها، گربه ها، خرگوش ها، اسب ها، گاوها و انسان ها شناسایی شده اند و می توانند موجب ایجاد انواع بیماریهای شدید همچون بیماریهای دستگاه گوارش تا دستگاه تنفسی شوند.
در دسامبر سال ۲۰۱۹، برخی از موارد ذات الریه پنومونی ناشی از علت ناشناخته در شهر ووهان و هوبئی چین ظاهر شد و شواهد بالینی نشان داد که این موارد بسیار شبیه پنومونی ویروسی است.
در این پژوهش که توسط علیرضا میراحمدی زاده با همکاری هاله قائم، موسی قلیچی قوجق و فاطمه رضایی انجام شده، مشخص شد که تعیین این عوامل مؤثر بر سرعت انتشار کووید-۱۹ می تواند اطلاعات دقیق تری را باتوجه به فاکتورهای موجود در ۳۰ کشور اول با شیوع بالا در اختیار سیاست گذاران قرار دهد تا نتایج این اطلاعات برای برنامه ریزی و مدیریت بهتر این بیماری مورد استفاده قرار گیرد.
برمبنای نتایج این پژوهش، فاکتورهای مختلفی همچون میزان باروری عمومی، سرانه مصرف انرژی و مصرف سوخت، سرانه مطالعه، تورم و رشد اقتصادی می تواند بر سرعت انتشار کووید-۱۹ اثر داشته باشد.
منبع:

1400/05/02
12:15:13
5.0 / 5
642
تگهای خبر: برنامه , دستگاه
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
جاوید شو جاوید شو