در قالب یك مطالعه عنوان شد

راهكاری برای رفع یك مشكل جنسی مردانه

راهكاری برای رفع یك مشكل جنسی مردانه

پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی مشهد، تاثیر استفاده از «امواج شوکی برون اندامی» را برای رفع اختلال نعوظ بررسی کردند.به گزارش جاوید شو به نقل از ایسنا، اختلالات نعوظ اختلالی شایع است و باتوجه به اینکه درمان های دارویی ممکنست عوارض و محدودیت هایی ایجاد کنند، یافتن روش های جدید برای درمان این مشکل، مورد توجه قرار گرفته است.

بررسی ها نشان داده است که استفاده از «امواج شوکی برون اندامی» می تواند با بهبود خون رسانی به آلت و تشکیل رگ های خونی جدید، جایگزین مناسبی برای درمان دارویی باشد. پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی مشهد با انجام یک مطالعه تاثیر استفاده از این روش را مورد بررسی قرار دادند.

برای انجام این مطالعه؛ بیماران مبتلا به اختلال نعوظ به دو گروه دریافت کننده درمان دارویی و گروه دریافت کننده امواج شوکی برون اندامی تقسیم شدند وبیماران یک، سه و ۹ ماه پس از مداخله، از نظر میزان اختلال نعوظ، ارزیابی شدند.

بررسی ها نشان داد که اختلال نعوظ در گروه دریافت کننده امواج شوکی برون اندامی، نسبت به گروه کنترل کاهش یافته است. این تاثیر در بررسی سه ماه بعد و ۹ ماه پس از مداخله نیز پایدار ماند که بیان گر اثرات مثبت استفاده از امواج شوکی برون اندامی در درمان اختلال نعوظ است. این یافته ها حاکی از این است که اثر مثبت این روش، حتی در طولانی مدت نیز ادامه داشته و از درمان دارویی موثرتر است.

پژوهشگران این مطالعه می گویند: باتوجه به عدم مشاهده عوارض جانبی خاص در این درمان و همین طور اثربخشی مناسب آن در مقایسه با درمان دارویی، استفاده از این روش می تواند جایگزین مناسبی در افراد مبتلا به اختلال نعوظ و به خصوص در بیماران با محدودیت مصرف درمان دارویی باشد.
نتایج این پروژه تحقیقاتی با عنوان «بررسی اثر درمان با امواج شوکی برون اندامی با شدت پایین در بیماران مبتلا به اختلال نعوظ مقایسه آن با درمان دارویی» در پایگاه نتایج پژوهش های سلامت کشور انتشار یافته و کامران توکلی طبسی از دانشگاه علوم پزشکی مشهد مجری اصلی این طرح پژوهشی است.1400/04/27
11:34:25
5.0 / 5
787
تگهای خبر: سلامت
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
جاوید شو جاوید شو