بزرگان فرهنگ و كتاب ایران، درهای اولین موزه نشر را گشودند

بزرگان فرهنگ و كتاب ایران، درهای اولین موزه نشر را گشودند

جاوید شو: موزه و مرکز اسناد انتشارات علمی و فرهنگی با حضور بزرگان فرهنگ ایران افتتاح شد.به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، موزه و مرکز اسناد انتشارات علمی و فرهنگی عصر امروز، در ساختمان انتشارات علمی و فرهنگی، با حضور جمعی است اهالی فرهنگ و کتاب افتتاح شد.

احمد سمیعی گیلانی، ویراستار صاحب نام، سر ویراستار انتشارات فرانکلین، محمد شریعتمداری، وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی، به همراه نادره رضایی، مدیر انتشارات علمی و فرهنگی، نخستین کسانی بودند که قدم به این موزه گذاشتند.موزه و مرکز اسناد انتشارات علمی و فرهنگی جایی برای نمایش منتخبی از اسناد اشیا و آثاری است که یادآور کوشش های دو دوره چهل ساله از دو ناشر پیشرو یعنی فرانکلین و شرکت سهامی کتاب های جیبی است.

در این موزه یادگاری های نویسندگان مولفان مصنفان مصححان و مترجمان بسیاری که همکاری با انتشارات فرانکلین را در کارنامه دارند گردآوری شده و مجموعه ای از کتابهای انتشار یافته از این انتشارات نیست در قسمتی دیگر گردآوری شده است.

موزه و مرکز اسناد انتشارات علمی و فرهنگی با مدیریت نادره رضایی مدیر عامل انتشارات علمی فرهنگی و موزه پردازی و طراحی رضا دبیری نژاد کارشناس امور موزه ها، مستندنگاری بهرنگ ذوالفقاری، و طراحی گرافیک آتلیه نو به بهره برداری رسیده است.

مشاوران این پروژه عبدالحسین آذرنگ، سیروس پرهام، احمد سمیعی گیلانی، ابوتراب سیاهپوش و هرمز همایون پور بوده اند که همگی سابقه همکاری با فرانکلین را دارند.

درین مراسم افتتاحیه خیلی از همکاران مجموعه انتشارات فرانکلین و شرکت سهامی انتشار انتشارات علمی فرهنگی و فعلی حضور داشتند، شخصیت هایی چون احمد سمیعی گیلانی، ویراستار صاحب نام، ژاله آموزگار، استاد ایران شناسی، هرمز همایون پور از بنیانگذاران فرانکلین، علی دهباشی مدیر مجله بخارا، گلی امامی مترجم و نویسنده، همسر کریم امامی، مهدخت معین ادیب و پژوهشگر فرزند مرحوم محمد معین، محمد شریعتمداری، وزیر کار و تعاون و امور اجتماعی و... حضور داشتند.1400/03/04
09:45:17
5.0 / 5
1031
تگهای خبر: شركت , فرهنگ , كتاب , موزه
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
جاوید شو جاوید شو