وزیر میراث فرهنگی به مازندران سفر كرد

وزیر میراث فرهنگی به مازندران سفر كرد

به گزارش جاوید شو وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از وجود ۲۷ هتل در دست ساخت در مازندران اطلاع داد و اظهار داشت که با بهره برداری از مجموعه اقامتگاه های گردشگری نیمه تمام همچون هتل ها و هتل آپارتمان ها، تعداد تخت های رسمی گردشگری استان به ۸۷ هزار دستگاه افزایش خواهد یافت.


علی اصغر مونسان عصر دوشنبه در بدو ورود به مازدران از راه فرودگاه دشت ناز ساری در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود که ۱۰ هتل در حال ساخت مازندران چهار و پنج ستاره است.
وی همینطور از در حال ساخت بودن ۶۵ هتل آپارتمان در مازندران اطلاع داد و اظهار داشت که در مجموع ۱۶ هزار تخت گردشگری در این استان در دست ساخت است.
وزیر میراث فرهنگی با تکیه بر اینکه توجه به فراهم آوری زیرساخت های گردشگری مازندرن بعنوان خدمات دهنده در سطح ملی باید همواره مورد توجه باشد، اضافه کرد: مازندران قطب گردشگری کشور است.
مونسان هدف از سفر ۲ روزه اش به مازندران را افتتاح چندین طرح گردشگری، بازدید از برخی از طرح های میراث فرهنگی و ارزیابی آخرین وضعیت زیرساخت های گردشگری این استان اعلام نمود.
بر اساس اعلام اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران، همزمان با سفر مونسان ۷۸ طرح حوزه گردشگری، صنایع دستی و میراث فرهنگی با سرمایه گذاری انجام بیشتر از ۹ هزار میلیارد ریال در شهرستان های مختلف مازندران به بهره برداری می رسد.
طرح های آماده بهره برداری که بیشتر آنها مراکز اقامتی گردشگری و بومگردی است، در شهرستان های گلوگاه، بهشهر، نکا، ساری، قائمشهر، سوادکوه، سوادکوه شمالی، بابل، آمل، بابلسر، چالوس، نور، تنکابن و رامسر قرار دارد و با آغاز به کار آنها ۳۲۹ اتاق و یکهزار و ۱۶ تخت به مجموعه اقامتگاه های رسمی مازندران اضافه شده و حدود ۲ هزار نفر در این پروژه ها مشغول فعالیت می شوند.
وزیر میراث فرهنگی در مسافرت ۲ روزه اش به مازندران همینطور در نشست شورای اداری استان شرکت و آخرین وضعیت میزبانی مازندران از پایتختی اکو در سال ۲۰۲۲ با عنوان رویداد بین المللی ساری ۲۰۲۲ را بررسی خواهد نمود.
بازدید از مسجد جامع تاریخی فرح آباد که الان در حال مرمت و بهسازی است، افتتاح خانه صنایع دستی ساری در محل خانه تاریخی روحانی واقع در بافت تاریخی ساری و بهره برداری از منطقه نمونه گردشگری « تلار » قائمشهر بعنوان یکی از مطالبات دیرینه مردم این شهرستان از برنامه های مهم سفر وزیر میراث فرهنگی اعلام شده است.
منبع:

1400/03/03
20:54:36
5.0 / 5
881
تگهای خبر: برنامه , خدمات , دستگاه , سفر
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
جاوید شو جاوید شو