وزیر فرهنگ:

روز ملی خلیج فارس روز افتخار و اقتدار ایرانی ها است

روز ملی خلیج فارس روز افتخار و اقتدار ایرانی ها است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، روز ملی خلیج فارس را روز افتخار و اقتدار ایرانی ها عنوان نمود و اظهار داشت: این روز امتداد هویت تاریخی و تمدن دیرپای ایران زمین است که بر شالوده مستحکم فرهنگ و هنر بنیان نهاده شده تا خلیج نیلگون همیشه فارس آن غیرقابل انکارترین سند هویتی در جهان باشد.


به گزارش روز جمعه ایرنا از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید عباس صالحی در پیامی به مناسبت دهم اردیبهشت روز خلیج فارس، اظهار داشت: کرانه های این مرز نیلگون از شمال تا جنوب و از شرق تا غرب متاثر از فرهنگ عمیق و اصیل برخاسته از این خطه است. اشتراکات فرهنگی بسیار در تجارت و داد و ستد تا عرصه های متنوع هنر از معماری تا موسیقی و حوزه گردشگری و خوراک و پوشاک شواهدی بر این حقیقت هستند.
وی در این پیام آورده است: در این میان وجه برجسته و پرارزش تنگه هرمز و خلیج فارس، زیست فرهنگی و هنرمندانه مردمان این دیار است که با قدرت راهبردی و اندیشه مرزداری ایشان عجین شده تا جلوه های دیرپای تمدنی را باشکوه تر و نمودهای تازه آنرا غنی تر به معرض نمایش گذاشته و به جهانیان عرضه کنند.

عضو کابینه دولت دوازدهم، روز ملی خلیج فارس روز افتخار، اقتدار، شادابی و میمنت ایرانی ها عنوان نمود و اظهار داشت: سال جاری پیشوازی این روز خجسته را با هفته هرمزگان به فال نیک باید گرفت؛ گزاره ها و رخدادهایی که همدلی و هم افزایی مردمی را پویاتر و فرهنگ عمومی را بالنده تر می کند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ابراز امیدواری کرد که به یاری خداوند بزرگ و تلاش خستگی ناپذیر کادر درمان و دانشمندان ایرانی، روزهای خوش تندرستی و آرامش را در آینده ای نزدیک باردیگر گردهم آییم.
به گزارش جاوید شو به نقل از ایرنا، دهم اردیبهشت ماه در تقویم رسمی کشورمان به نام روز ملی خلیج فارس نام گذاری شده و نامی برگرفته از گوهر ناب هویت ایرانی و نمادی از شکوه این مرز و بوم است که تاریخ آن به عمق ورق های تاریخ بشریت برمی گردد.


1400/02/10
22:59:05
5.0 / 5
1040
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
جاوید شو جاوید شو