زالی در نشست شورای پژوهشی دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی تاكید كرد

لزوم حركت به سمت پژوهش های كاربردی تر مورد نیاز سیستم سلامت

لزوم حركت به سمت پژوهش های كاربردی تر مورد نیاز سیستم سلامت

به گزارش جاوید شو رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اظهار داشت: باید در حوزه پژوهش و فناوری به شکلی حرکت نماییم که تحقیقات ما کاربردی تر و مورد نیاز سیستم سلامت باشد.به گزارش جاوید شو به نقل از ایسنا، دکتر زالی در نشست با اعضای شورای پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی که امروز با حضور دکتر زرقی معاون تحقیقات و فناوری و دکتر محمدمهدی صدوقی معاون آموزشی دانشگاه برگزار شد، ضمن تقدیر از کوشش های بهادار اعضای شورای پژوهشی دانشگاه در طول یکسال گذشته اظهار نمود: شورای پژوهشی نهادی راهبردی و نقش آفرین در توسعه و تعالی دانشگاه است.

وی با اشاره به پایه گذاری این شورا توسط دکتر فریدون عزیزی و دکتر محمدرضا زالی، خیلی از توفیقات پژوهشی گروه پزشکی را ماحصل این ابتکار برشمرد و به دستاوردهای بهادار اعضای این شورا در سطح ملی اشاره نمود.

دکتر زالی با اشاره به اینکه دستاوردهای پژوهشی نشان دهنده تعالی دانشگاه در یکسال گذشته است، این توفیقات را ماحصل ریل گذاری مناسبی دانست که از ابتدا در حوزه پژوهشی دانشگاه صورت گرفته است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی رشد متوزانی که در حوزه پژوهش و فناوری صورت گرفته است را ستودنی برشمرد و اشاره کرد: باید در این عرصه به شکلی حرکت نماییم که تحقیقات ما کاربردی تر و مورد نیاز سیستم سلامت باشد.

دکتر زالی با ذکر این که مراکز تحقیقاتی دانشگاه در عرصه ملی و خدمت رسانی به جامعه پیشتاز هستند یادآورشد: خیلی از پروژه های مداخله ای سیستم سلامت کشور در مراکز تحقیقاتی این دانشگاه رشد و نمو داشته اند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی را باتوجه به حضور اساتید برجسته در حوزه های این شورای پژوهشی از نهادهای وزین و اثربخش دانشگاه عنوان نمود و یکی از دلیلهای توفیق دانشگاه در عرصه های پژوهشی را سپردن کار به افراد کارآمد ذکر کرد که با برنامه ریزی و نگاه راهبردی به این توفیقات رسیدند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در ادامه بر تقویت ارتباطات بین سازمانی، فضای تعاملی بین بخشی اصرار کرد و اظهار داشت: امسال سعی کردیم تا دو درصد از درآمد اختصاصی دانشگاه به پژوهش تخصیص یابد و امیدواریم سال آتی نیز این روند ادامه یابد.

دکتر زالی در آخر از کوشش های دکتر زرقی بعنوان یک پژوهشگر مبرز که جزو دو درصد دانشمندان برتر جهانی است و همین طور کوشش های خالصانه دکتر صدوقی که موجب تحول عظیمی در یکسال گذشته در حوزه آموزش شده است و تمامی اساتید و اعضای شورای پژوهشی دانشگاه قدردانی کرد و برای تمامی اساتید آرزوی سلامتی و توفیق بیش از پیش کرد.

جهت گیری پژوهشی دانشگاه، حرکت به سمت دانشگاه نسل سوم است

دکتر افشین زرقی، معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ضمن بیان سخنانی به ارائه گزارشی از دستاوردهای پژوهشی و فناوری دانشگاه در یک سال قبل پرداخت.

وی جهت گیری پژوهشی دانشگاه را حرکت به سمت دانشگاه نسل سوم عنوان نمود و رشد فزاینده دانشگاه در رتبه بندی های معتبر بین المللی را نشان از حرکت دانشگاه به سمت بین المللی شدن برشمرد.

دکتر زرقی در ادامه به جهش شگرف دانشگاه در سال ۲۰۲۰ از نظر رشد تولیدات علمی اشاره نمود و اضافه کرد: دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی از نظر رشد تولیدات علمی در سال قبل موفق به کسب رتبه اول کشوری شده است.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در این گزارش به رشد بی نظیر ۴۲درصدی استنادات، ایجاد همکاری ها و تعاملات خوب بین المللی، کسب رتبه ۵۸۳ وبومتریکس برای نخستین بار، اجرای برنامه جامع توانمندسازی اساتید، برگزاری ۳۰۰۰ کارگاه آموزشی و دوره پودمانی ۱۲ ماهه، افزایش کیفی مجلات، تبیین نقشه تمایز دانشگاه اشاره نمود.

دکتر زرقی در این گزارش به کسب رتبه اول کشوری درحوزه انتشار کتاب و کتابداری و همین طور در نظام ثبت بیماریها توسط دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی در سال قبل اشاره نمود.

وی با اشاره به کسب رتبه اول کشوری در حوزه فناوری توسط دانشگاه اظهار داشت: سال قبل شاهد یک رنسانس در حوزه فناوری دانشگاه بودیم و امروز حوزه فناوری این معاونت به یک تشکیلات فربه و چالاک تبدیل شده است و با اقدامات صورت گرفته در این عرصه توانستیم به رتبه اول کشوری دست یابیم.

وجود ۶ مرکز رشد، بازبینی بخشنامه ها، وجود ۱۰۵ شرکت دانش بنیان با تولید ۱۵۳ محصول، ۱۵۹ اختراع داخلی و ۲۹ پتنت خارجی در سال گذشته، تخصیص فضایی به وسعت ۵۰۰ هزار متر مربع برای ایجاد پارک فناوری، ارتقای اتاق تمیز دانشگاه، راه اندازی بیوبانک مرکزی دانشگاه از دیگر موارد مطرح شده توسط دکتر زرقی در گزارش مذکور بود.

بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دکتر زرقی نیز در انتهای سخنان خود از کوشش های بهادار تمامی اساتید و اعضای شورای پژوهش دانشگاه در امتداد اعتلا و تعالی حوزه تحقیقات و فناوری قدردانی و برای تمامی آنان آرزوی سلامتی و توفیق بیش از پیش کرد.

منبع:

1399/12/29
13:49:58
0.0 / 5
980
تگهای خبر: برنامه , سلامت , سیستم , شركت
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
لینک دوستان جاوید شو
جاوید شو جاوید شو