پیكره خسرو پرویز ثبت ملی شد

پیكره خسرو پرویز ثبت ملی شد

ایرنا- مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان استان کرمانشاه از موافقت با ثبت ملی پیکره خسرو پرویز و چهار میراث منقول استان آگاهی داد و اظهار داشت: روز یکشنبه 17 اسفند در جلسه شورای ملی ثبت آثار منقول کشور با ثبت ملی پنج اثر از مواریث منقول کرمانشاه موافقت شد.


«امید قادری» روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه کرد: پیکره خسروپرویز(کُلِ جوبِر)، تابوت سنگی دوران تاریخی، تابلو نقاشی شهادت امام حسین (ع) و حضرت علی اکبر(ع)، تابلو نقاشی امام حسین (ع) و زعفر جنی، تابلو نقاشی شمایل حضرت ابوالفضل (ع) در شط فرات همچون این موارد ثبت شده است.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کرمانشاه با اشاره به اهمیت حفاظت و صیانت داشته های تاریخی با ارزش استان و انتقال آن به نسل های آینده، اشاره کرد: جمع آوری پرونده این داشته های فرهنگی به صورت مستمر در دستور کار کارشناسان این اداره کل قرار دارد و در جلسات ثبت ملی کشور ارائه خواهد شد.
او ضمن تقدیر از مسئولان جمع آوری پرونده های ثبتی استان گفت: زحمات همه همکاران معاونت میراث فرهنگی استان که به جمع آوری این اطلاعات یاری رسانده اند قابل تجلیل است.
قادری در خاتمه با اشاره به اهمیت ترویج و زنده نگه داشتن و معرفی این مواریث ارزشمند، اشاره کرد: برنامه ریزی های لازم برای شناساندن و معرفی هرچه بیشتر این داشته های باارزش و ثبت سایر آثار تاریخی باارزش استان همیشه در دستور کار این اداره کل قرار دارد.
در استان کرمانشاه چهار هزار و ۲۰۰ اثر تاریخی شناسایی شده که تا حالا بیش از ۲ هزار و ۲۰۰ مورد آن به ثبت ملی رسیده است.


1399/12/19
14:21:54
0.0 / 5
1077
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
جاوید شو جاوید شو