رئیس مركز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت ارشاد:

طرح تحول در رسانه های دیجیتال تدوین شد، زیست انسان در معرض تحول

طرح تحول در رسانه های دیجیتال تدوین شد، زیست انسان در معرض تحول

جاوید شو: رئیس مركز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت ارشاد از تدوین طرح جامع تحول در زمینهٔ رسانه های دیجیتال و فناوری اطلاعات توسط این وزارتخانه آگاهی داد.به گزارش جاوید شو به نقل از مهر، محمدرضا بهمنی بامداد پنج شنبه در دیدار با مدیركل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان به میزبانی این اداره كل، ضمن بیان اینكه طرح تحول در فعالیت های رسانه های دیجیتال توسط وزارت ارشاد اسلامی تدوین شده است، بیان كرد: این طرح به دستور وزیر ارشاد تهیه و نمایش شده و مواردی چون سبك زندگی اسلامی، استفاده صحیح از فضای مجازی و همین طور شناسایی، ساماندهی و رصد كسب وكارهای فرهنگی در فضای مجازی را شامل می شود.
وی بابیان اینكه تحول درزمینهٔ بهره برداری از رسانه های دیجیتال دارای اهمیتی بسزا است، تاكید كرد: بررسی مسائل و مشكلات پیرامون فضای مجازی و رسانه های دیجیتال برای تعیین نقشه راه یكی از محورهای این طرح است.
رئیس مركز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت ارشاد، با اشاره به لزوم مدیریت فضای مجازی و همین طور شبكه سازی در امتداد این امر، تاكید كرد: مناسبات انسانی و خانواده ها در فضای مجازی گرفتار تغییر و تحول شده و این امری حائز اهمیت می باشد درنتیجه باید به سمت افزایش بهره وری و به كارگیری ظرفیت های جدید برای مدیریت این امر حركت نماییم.
بهمنی بابیان اینكه به كارگیری ظرفیت های جدید در امتداد فضای مجازی بدون شبكه سازی و اقدامات مدون میسر نیست، اظهار داشت: ما باید اذعان داشته باشیم كه زیست انسان ها در آینده نزدیك در معرض تحول بزرگ ناشی از فضای مجازی قرار خواهد گرفت و این پدیده ای بسیار جدی است كه در امتداد كاهش مخاطرات آن می بایست دنبال برنامه مدون باشیم.
وی اضافه كرد: در روزگاری كه فضای مجازی بر مناسبات انسانی باز سایه می اندازد دیگر مجتمع ها و خانه های فرهنگ به تنهایی جوابگو نخواهد بود و پس باید كمیته هایی شكل داد و مباحث پیرامون فضای مجازی را شناسایی و تدوین كرد.
رئیس مركز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت ارشاد، اظهار داشت: طرح تحول در فعالیت های این مركز به دستور وزیر ارشاد این چنین مباحثی را دنبال می كند كه امیدواریم بتوانیم در اجرای آن موفق عمل نماییم.

1397/11/20
22:39:13
5.0 / 5
4757
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
لینک دوستان جاوید شو
جاوید شو جاوید شو