رویداد استارت آپ پارچه و البسه هوشمند انجام شد

رویداد استارت آپ پارچه و البسه هوشمند انجام شد

جاوید شو: قم رویداد پارچه و لباس هوشمند با رقابت پنج ایده راه یافته به مرحله نهایی به پایان رسید.


وبینار رویداد شتاب( استارت آپ) پارچه و البسه هوشمند انجام شد.
در این رویداد که 15 ایده به جشنواره ارسال شده بود که پنج ایده قیچی با لیزر و متر، پیراهن هوشمند، چادر هوشمند، ماسک مغناطیسی و سیستم شبکه عصبی فازی به مرحله نهایی راه پیدا کردند.
طرح قیچی با لیزر و متر توانست با کسب183 امتیاز رتبه اول را بدست بیاورد که فائزه قنبری طراح این ایده در معرفی ایده خود عنوان کرد: این طرح برای کسانی که نیاز به برش دقیق پارچه، کاغذ وهمچنین اندازه گیری طول پارچه دارند مانند خیاطان و تولیدی ها مناسب می باشد و قابلیت ثبت اختراع دارد و قیمت اولیه این قیچی 200 هزار تومان است که در تولید انبوه این قیمت پایین تر خواهد امد.
امیراکبری طراح ایده پیراهن هوشمند که توانست با کسب 168 امتیار رتبه دوم را بدست بیاورد بیان کرد: خانواده های دارای سالمند، خانه های سالمندان، بیمارستان ها و.. که در ان افراد نیاز مراقبت ها ی شبانه روزی دارند میتوانند با بهره گیری از دیتای های ارسال شده به همراه پزشک و یا پرستار به صورت دائم ویزیت شوند همین طور تیم های ورزشی میتوانند با کنترل سلامت ورزشکاران و میزان فشار وارد شده به بدن ورزشکار در تمرینات سنگین ومسابقات توسط این لباس ها از اسیب دیدگی جلو گیری کنند.
وی افزود: در لیگ های داخلی و باشگاه های ورزشی که امکان استفاده از ضربه گیرهای الکتریکی را به خاطر قیمت بالا ندارند و ورزشکاران به سبب عدم اشنایی با نحوه ی استفاده از انها در مسابقات با مشکل مواجه می شوند می توانند با هزینه کمتر از این لباس ها استفاده کنند.
وی با اعلان اینکه رقیبی برای لباس های هوشمند در ایران وجود ندارد، اظهار نمود: واردات این لباس باتوجه به قیمت دلار صرفه اقتصادی ندارد و همین طور نوع خارجی ان به دیتای داخلی متصل نمی گردد و دیتای ان باید مجزا خریداری شود.
طرح چادرهوشمند نیز که توسط رضا احسن عنوان شد توانست با کسب 159 امتیاز در جایگاه سوم بایستد که وی در بیان بازار مصرف این چادر بیان کرد: این چادر برای امکان مذهبی مانند شاه چراغ، حضرت معصومه( س) و... برای جلوگیری از مفقود شدن چادرها قابل استفاده می باشد و همین طور قابلیت صادرات به کشورهای سوریه و عراق را نیز دارد.
شایان ذکر است که ارزیابی های صورت گرفته توسط هیئت داوران برمبنای فاکتورهای ابلاغ گردیده همچون مدل کسب وکار، تعریف مناسب ازمحصول، نوع اوری و خلاقیت، حل چالش در جامعه و... صورت گرفته است.
منبع:

1399/11/15
18:02:26
0.0 / 5
1094
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
لینک دوستان جاوید شو
جاوید شو جاوید شو