ارتقای جایگاه دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی در نظام رتبه بندی وبومتریكس

ارتقای جایگاه دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی در نظام رتبه بندی وبومتریكس

جاوید شو: با بیان تازه ترین جایگاه دانشگاه های دنیا در نظام رتبه بندی وبومتریکس، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی جایگاه دوم خود در کشور را در بین دانشگاه های علوم پزشکی حفظ کرد و در رنکینگ جهانی موفق شد رتبه خودرا 76 پله ارتقا بخشد.


به گزارش جاوید شو به نقل از ایسنا، دکتر افشین زرقی، معاون تحقیقات و فن آوری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در این زمینه اظهار نمود: در تازه ترین رتبه بندی دانشگاه ها در نظام وبومتریکس که در ژانویه ۲۰۲۱ منتشر شده دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در بین دانشگاه های علوم پزشکی کشور رتبه دوم را کسب کرده که نسبت به دوره قبلی (جولای ۲۰۲۰) جایگاه خودرا تثبیت کرده و با ۷۶ پله صعود در رتبه بندی جهانی نسبت به دوره قبلی، رتبه۵۸۰ را کسب کرده است.
وی ادامه داد: پایگاه رتبه بندی وبومتریکس بیش از ۳۰ هزار دانشگاه و موسسه تحقیقاتی جهان را برمبنای چهار شاخص رتبه بندی می کند، که در این بخش دانشگاه ها در یک رتبه بندی کلی جهانی و همین طور به صورت قاره ای تقسیم می شوند.
زرقی با اعلان اینکه این نظام رتبه بندی به ارزیابی حضور پژوهشی و آموزشی دانشگاه ها در وب بوسیله وب سایت های دانشگاهی آنان می پردازد، تصریح کرد: براین اساس وب سایت دانشگاهها و مراکز تحقیقاتی بر طبق چهار شاخص تعداد صفحات وب دانشگاه در گوگل (presence) با وزن پنج درصد، تعداد ارجاع یا لینک های برقرار شده از سایر سایت ها به سایت دانشگاه (شاخص Visibility) با وزن ۵۰ درصد، تعداد استنادات ۱۰ نویسنده پر استناد دانشگاه درGoogle Scholar citations شاخص Openness با وزن ۱۰ درصد و تعداد مقالات کیفی دانشگاه قرار گرفته در میان ۱۰ درصد مقالات پراستناد موضوع مربوطه در سایت SCImago شاخص Excellence با وزن ۳۵ درصد ارزیابی و رتبه بندی می شوند.
در رتبه بندی اخیر سه دانشگاه علوم پزشکی تهران، شهید بهشتی و مشهد به ترتیب با رتبه جهانی ۴۴۶، ۵۸۰ و ۹۲۱رتبه های اول تا سوم کشوری را در گروه علوم پزشکی کسب کرده اند.
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اشاره کرد: رتبه جهانی دانشگاه در ۲۰۲۰، ۶۵۶ و در سال ۲۰۱۹، ۸۱۹ بوده است که با رشد شایان توجه ۷۶ پله ای به رتبه ۵۸۰ جهانی دست یافته است.
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه این امر را حاصل کار گروهی تمامی ارکان دانشگاه، پژوهشگران و حمایت و توجه ریاست دانشگاه به ارتقای جایگاه دانشگاه در عرصه بین المللی دانست.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، نتایج اخیر در آدرس www.webometrics.info نیز موجود است.
منبع:

1399/11/14
12:28:35
0.0 / 5
839
تگهای خبر: سایت
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
جاوید شو جاوید شو