پیام مدیركل هنرهای نمایشی به سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر:

خلاقیت و تدبیر هنرمندان، روزنه های امید را در شرایط كرونا گشوده است

خلاقیت و تدبیر هنرمندان، روزنه های امید را در شرایط كرونا گشوده است

قادر آشنا مدیرکل هنرهای نمایشی در پیامی به سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر خلاقیت و تدبیر هنرمندان را گشاینده روزنه های امید در شرایط کرونا دانست.


به گزارش گروه فرهنگی ایرنا به نقل از روابط عمومی سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر، قادر آشنا مدیرکل هنرهای نمایشی در پیامی به سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر در آستانه برگزاری نوشت:
«سال دشواری بود؛ دشوار برای جهان و بدون شک دشوار برای تئاتر و اهالی شریفش. یک رخداد نامبارک، نظم و نظام جهان را به هم ریخت و خیلی از قواعد فردی و اجتماعی را دگرگون کرد. چیزی شبیه رخ دادن یک درام؛ به هم خوردن نظم جاری و به وجود آمدن بحران!
در این میان خیلی از فعالیتهای اجتماعی، محدود و یا حتی متوقف شدند. اجراهای نمایشی در سرتاسر جهان تعطیل شدند؛ اما زندگی جاری بود و انسان به دنبال ره یافت ها و ایده های نوین و کارآمد برای مواجهه و مقابله با این بحران و گره.
به ناچار رویکردها دیگرگونه شد تا جریان خلق هنری و ارتباط با مخاطب، به توقف طولانی نرسد. فضای مجازی و تکنولوژی های نوین به خدمت گرفته شدند تا ضمن حفظ سلامت و امنیت هنرمندان و مخاطبان، رشته های خلق و تبادل مفهوم و پیام و زیبایی قطع نشوند.
گرچه در این موقعیت ناگزیر، بخش بنیادین تئاتر که همانا مواجهه و ارتباط زنده و پویا بین هنرمندان و مخاطب است، گرفتار خدشه شد؛ اما از خلال خلاقیت و تدبیر هنرمندان، روزنه های امید کماکان گشوده ماند. این رخداد جهانی با تمام نامبارکی هایش، برخی بدیهیات را مجدداً برای جهان برجسته کرد چنان
گویی غبار غفلت سالیان بر آنها نشسته باشد: ارتباط، خانواده و معیشت، گویی چنین تلنگری باید جهان را به خود می آورد که زندگی با تمام روال عادی و شاید تکراری خودش، واجد بسیاری نعمت هاست. از بوسه بی دریغ فرزند بر دستان و گونه مادر و پدر خویش، تا تماشای یک تئاتر در یک تماشاخانه.
امید که بعد از فرو نشستن این طوفان که به لطف پروردگار هرچه سریعتر میسر گردد، جهان زیبایی هایش را بیشتر پاس بدارد.
در چنین روزگاری بی گمان، حضور و هنرآفرینی هنرمندان شریف خانواده تئاتر ایران، قابل ستایش است. امید که سی ونهمین جشنواره تئاتر فجر، تبلور درخشانی از هنر ایرانی و توان و خلاقیت گران سنگ هنرمندان سراسر کشور باشد.
صادقانه همت و تلاش پرارزش تمام هنرمندان، گروه های نمایشی، همکاران و دست اندرکاران برگزاری این رویداد هنری را ارج می نهم و از پروردگار مهربان برای تمامی عزیزان سربلندی و پیروزی آرزومندم».
سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر به دبیری حسین مسافرآستانه ۱۱ تا ۲۰ بهمن برگزار می گردد. نشانی سایت این جشنواره www.fitf.ir است.منبع:

1399/11/09
17:30:06
0.0 / 5
903
تگهای خبر: جشنواره , زیبایی , سایت , سلامت
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
لینک دوستان جاوید شو
جاوید شو جاوید شو