تمدید مهلت ارسال آثار به جشنواره ملی شعر و داستان دوست من كتاب

تمدید مهلت ارسال آثار به جشنواره ملی شعر و داستان دوست من كتاب

جاوید شو: مدیرکل کتابخانه های عمومی استان همدان از تمدید مهلت ارسال آثار به اولین جشنواره ملی شعر و داستان دوست من کتاب، تا اختتام بهمن ماه آگاهی داد.


به گزارش جاوید شو به نقل از ایرنا، «عاطفه زارعی» روز پنجشنبه در نشست خبری این جشنواره که به صورت مجازی برگزار شد، با اعلان اینکه همدان بعنوان میزبان اولین جشنواره شعر و داستان کودک و نوجوان "دوست من کتاب" انتخاب شده است، اظهار داشت: آیین رونمایی از پوستر این جشنواره همزمان با هفته کتاب و با حضور معاون سیاسی امنیتی استاندار برگزار و فراخوان آن نیز ابتدای آذرماه منتشر گردید.
وی ادامه داد: باتوجه به حجم آثار رسیده و درخواست علاقمندان جهت شرکت در جشنواره، مهلت ارسال آثار تا اختتام بهمن ماه تمدید گردید و نتایج بررسی آثار نیز اسفند ماه اعلام می شود.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان همدان اشاره کرد: محفل ادبی هگمتانه اداره کل کتابخانه های عمومی استان بعنوان متولی این جشنواره اوایل سال جاری تشکیل شده و تا کنون برنامه های مختلفی در حوزه کودک و نوجوان برگزار کرده است.
وی افزود: اولین جشنواره ملی شعر و داستان کودک و نوجوان در سه گروه سنی با عنوان دوست من کتاب برگزار می گردد.
زارعی اشاره کرد: جشنواره "دوست من کتاب" با نگاهی ویژه به ادبیات نو پای کودک و نوجوان با موضوع کتاب، مطالعه، ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی برگزار می گردد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان همدان عنوان کرد: این فراخوان علاوه بر کودکان و نوجوانان، از شاعران و نویسندگان ادبیات این حوزه(کودک و نوجوان) نیز برای مشارکت در جشنواره دعوت کرده است می کند.
وی افزود: نویسندگان و شاعران سرشناسی همچون مصطفی رحماندوست، بیوک ملکی، کمال شفیعی، محمدرضا یوسفی و محمود پوروهاب آمادگی خودرا برای همکاری با جشنواره و داوری آثار اعلام نموده اند.
زارعی گفت: کشف استعدادهای برتر و کمک به شکوفایی و معرفی کودکان خلاق و نوجوانان مستعد، ایجاد حس رقابت سالم و تلاش در اهمیت بخشی هر چه بیشتر به کتاب و ترویج مطالعه و کوشش برای تولید آثار فاخر ادبی در عرصه ملی با موضوع کتاب و کتابخوانی همچون اهداف برگزاری این جشنواره است.
دبیر محفل ادبی هگمتانه استان همدان نیز در این جلسه اظهار داشت: اولین جشنواره ملی شعر و داستان کودک و نوجوان بیان کننده سه پدیده پر اهمیت است.
«مسعود طاهری عضد» اضافه کرد: ادبیات و تجلی آن در شعر و داستان، توجه به کودکان و نوجوانان و میزبانی شهر همدان بعنوان پایتخت تاریخ و تمدن ایران سه خاصیت و پدیده مهم این رویداد ادبی و هنری است.


وی اشاره کرد: نکته قابل توجه تامل در برگزاری جشنواره محورهای جداگانه آن در سه بخش کودکان، نوجوانان و بزرگسالان است.
وی اظهار نمود: در هر گروه سنی به تفکیک سه برگزیده در بخش شعر و سه برگزیده در بخش داستان معرفی خواهند شد.
طاهری عضد اضافه کرد: علاقمندان جهت شرکت در جشنواره و ارسال آثار باید بوسیله ایمیل mahfel@hamadanpl.ir و یا سایت samakpl.ir اقدام نمایند ضمن آنکه صفحه رسمی جشنواره در اینستاگرام به آدرس hegmatane_mahfel پاسخگویی سئوالات افراد است.
منبع:

1399/10/18
23:59:50
0.0 / 5
987
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
جاوید شو جاوید شو