كاظمی دینان خبر داد؛

نخستین جشنواره فرهنگی هنری فرفره

نخستین جشنواره فرهنگی هنری فرفره

به گزارش جاوید شو سیدغلامرضا کاظمی دینان از پیشکسوتان حوزه ارتباطات و روابط عمومی از برگزاری نخستین جشنواره فرهنگی هنری فرفره با مبحث کودکان و دوران کرونا اطلاع داد.به گزارش جاوید شو به نقل از مهر، سیدغلامرضا کاظمی دینان رئیس شورای سیاست گذاری جشنواره فرفره اظهار داشت: نخستین دوره جشنواره فرهنگی هنری «فرفره»، توسط ماهنامه «قلک» و همکاری موسسات فرهنگی و اقتصادی، با محوریت موضوعی «کودکان و دوران کرونایی» در دو بخش هنری و ادبی برگزار می گردد.
وی اضافه کرد: حدود یک سال از شیوع کرونا در جهان می گذرد. در این زمان تغییرات وسیعی در سبک زندگی بشر بوجود آمده و این تغییرات وسیع گذشته از آثار مخرب و زیان بارش، جنبه های مثبتی هم به دنبال داشته است که نباید از آن غافل ماند. با نگاهی به محیط اطراف مان می توان به وضوح مشاهده کرد، کودکان یکی از اقشاری هستند که از این تغییرات تاثیرات فراوانی متحمل شده اند. بر این اساس با عنایت به اهمیت این دوران تاریخی و ضرورت ثبت و ضبط اتفاقات و همینطور ایجاد انگیزه برای کودکان و نوجوانان تصمیم بر آن شد تا بعضی از وجوه زندگی کودکان در دوران مواجهه و شیوع کرونا را در چارچوب فعالیتهای ادبی و هنری به رقابت بگذاریم.
این مدرس دانشگاه در ادامه اظهار داشت: به همین خاطر از تمام هنرمندان، اولیای تربیتی، مربیان، پژوهشگران و همینطور تمامی خانواده ها، کودکان و نوجوانان بالای سه سال در هر سطح و حرفه ای دعوت می شود تا در این جشنواره شرکت نمایند. جشنواره فرهنگی هنری «فرفره» در دو بخش هنری: ۱-عکاسی، ۲-نقاشی و ادبی: ۱-شعر، ۲-داستان کوتاه برگزار می شود و داوری این دوره جشنواره را فریدون عموزاده خلیلی، معصومه یزدانی، علی خانجانی، علیرضا کریمی صارمی، زهرا موسوی و هدی حدادی بر عهده دارند.
کاظمی دینان اظهار داشت: همینطور داوری و اهدای جوایز به برگزیدگان این دوره بعد از انتخاب هیئت داوران بر مبنای رده بندی سنی مندرج در فراخوان صورت خواهد گرفت که شامل تندیس، لوح سپاس و جوایز نقدی خواهد بود.
سید غلامرضا کاظمی دینان(مشاور دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو)، محمود ترابیان(مدرس علوم ارتباطات)، محسن حموله(مدیرکل سرگرمی های سازنده و بازی های کامپیوتری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان) و بهنام تقی پور(مدیر مسئول ماهنامه قلک) اعضای شورای سیاست گذاری نخستین جشنواره فرهنگی هنری «فرفره» هستند.
علاقه مندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به پایگاه اینترنتی این جشنواره به نشانی www.capf.ir رجوع کنند.


منبع:

1399/10/11
01:15:30
0.0 / 5
946
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
جاوید شو جاوید شو