روحیه خلاق و مخلصانه دانشجویی یكی از اركان قدرت كشور است

روحیه خلاق و مخلصانه دانشجویی یكی از اركان قدرت كشور است

جاوید شو: قم رئیس جهاددانشگاهی واحد استان قم روحیه دانشجویی که سرشاز از خلاقیت و کار مخلصانه است را برگ برنده کشور در همه عرصه ها و یکی از ارکان قدرت ملی دانست.


دکتر محمد حیدری در گفتگو با ایسنا با تهینت روز ۱۶ آذر روز دانشجو و سالروز تاسیس خبرگزاری ایسنا، اظهار داشت: در این روزچند تن از دانشجویان نخبه کشور جان خویش را برای استقلال و آرمان آزادی خواهی ملت ایران فدا کردند و بعد از آن در نهضت اسلامی امام راحل دانشجویان جوان ما بار دیگر به صحنه آمدند و برگ زرین دیگری از تاریخ پرافتخار ایران را رقم زند.
وی اضافه کرد: بعد از انقلاب اسلامی هم امام راحل که علاقه وافری به جوانان و دانشجویان داشتند و همیشه این قشر را مورد تفقد خود قرار می دادند و ایجاد نهادی به نام جهاددانشگاهی برآیند و مصداق واقعی این نگاه حکیمانه و پدرانه به نسل جوان کشور بود. دانشجویان ما در دوران جنگ با علم و تخصص خود د رکنار تعهد و روحیه بسیجی و جهادی وارد عمل شدند و توانستند با نیروی علم و تقوا و شجاعت مثال زدنی خود حصرهای ظالمانه علمی و فنی و نظامی دشمن را بکشنند.
وی خاطرنشان کرد: خاطرات خیلی از حماسه آفرینی جوانان متخصص و دانشجو در زمان جنگ وجود دارد که اگر نسل جوان امروز با این رشادت ها آشنا شود بطور قطع نقش مهمی در فعالیتهای آنها خواهد داشت. همین امروز هم جوانان دانشجوی ما بودند که توانستند میله های فولادین محاصره ددمنشانه اقتصادی و علمی و فناوری و.. دشمن ضد ملت ایران را بشکنند و در سخت ترین روزهای کشور به یاری انقلاب و کشور و مردم شتافتند.
رئیس جهاددانشگاهی واحد استان قم بیان نمود: یکی از مهمترین نهادهایی که بعد از انقلاب اسلامی ماوا و محل حضور و بروز استعدادهای نخبگان دانشجویی کشور بود، جهاددانشگاهی است که از موالید خوشنام و مبارک انقلاب اسلامی است. این نهاد مبارک توانسته است با توان علمی بالای دانشجویان و عزم راسخ فعالان دانشجو و اساتید خود به مرزهای علم در خیلی از شاخه های علمی برسد و کشور رااز وابستگی به غرب و شرق نجات دهد.
وی اظهار داشت: تاسیس خبرگزاری ایسنا هم همچون اقدامات بسیار مهم این نهاد انقلابی بود که نخستین رسانه مستقل کشور را با حضور گسترده دانشجویان شکل داد که این رسانه امروز توانسته دامنه نفوذ خویش را در عرصه های مختلف توسعه دهد و به یکی از بهترین مراکز تولید و نشر خبر در کشور و منطقه تبدیل گردد.
حیدری بیان نمود: هرگاه روحیه دانشجویی که روحیه مطالبه گر، جهادگر، کار مخلصانه، هدفمند، همراه با شور و نشاط و تدبیر است در امورات مختلف ما ساری و جاری شد، موفقیت های عظیمی به دست آوردیم که همچون آنها می توان به فعالیتهای بزرگ فنی و مهندسی و نظامی در جنگ و بعد از آن اشاره نمود. توسعه فعالیتهای دفاعی کشور با حضور همین دانشجویان و اساتید شکل گرفت که امروز به خاری در چشم دشمنان انقلاب ما تبدیل شده است.
وی اظهار داشت: نباید روز دانشجو را با مسایلی چون حزب گرایی انحرافی و سیاست زدگی آلود بلکه آنچه دانشجویان باید با خود داشته باشند روحیه خدمت به کشور و مردم و تعهد انقلابی به آحاد مختلف ملت و رفع نیازهای علمی، فکری، فرهنگی، فنی و... مملکت اسلامی است. در واقع این روحیه مخلصانه و شجاعانه دانشجویی برگ برنده کشور در مواجهه با همه مشکلات است. دانشجویان یکی از ارکان مهم قدرت ملی به شمارمی روند.
منبع:

1399/09/17
12:07:39
5.0 / 5
1097
تگهای خبر: فرهنگ , متخصص , نخبگان
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
جاوید شو جاوید شو