در دیدار اعضای دبیرخانه كمیسیون قرآن و سلامت با رییس پژوهشكده دانشنامه نگاری مطرح شد؛

استفاده از ظرفیت دانشنامه نگاری برای ساماندهی دانش سلامت ودین

استفاده از ظرفیت دانشنامه نگاری برای ساماندهی دانش سلامت ودین

رئیس پژوهشكده دانشنامه نگاری با تاكید بر این كه حركت در راه دانشنامه نگاری مطالعات «اسلام و سلامت» در امتداد سازماندهی دانش و ارتقای سطح آگاهی عمومی یكی از اقدامات اساسی است اظهار داشت: روشمندی در برداشت از آموزه های دینی در موضوع سلامت و توجه به تمام ابعاد و جوانب این مساله بین رشته ای، در استنتاج صحیح و كاربردی از این مطالعات، تعیین كننده است.


به گزارش جاوید شو به نقل از ایسنا، دکتر احمد پاکتچی رئیس پژوهشکده دانشنامه نگاری در دیدار با اعضای دبیرخانه کمیسیون توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی در نظام سلامت، بر اهمیت توجه به ظرفیت دانشنامه نگاری اصرار کرد و اظهار داشت: سازماندهی به دانش کارکرد اصلی دانشنامه نگاری است.
دکتر احمد پاکتچی در ادامه اضافه کرد: دانشنامه ها دارای خاصیت های مهمی هستند که از آن جمله می توان به ارتباط علمی میان اجزای مختلف دانش، ارتقای سطح سواد عمومی و فرهنگ سازی اشاره نمود.
این استاد برجسته دانشگاه با تاکید بر این که حرکت در راه دانشنامه نگاری مطالعات «اسلام و سلامت» در امتداد سازماندهی دانش و ارتقای سطح آگاهی عمومی یکی از اقدامات اساسی است که دبیرخانه کمیسیون توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی در نظام سلامت می تواند به آن توجه کند اظهار داشت: روشمندی در برداشت از آموزه های دینی در موضوع سلامت و توجه به تمام ابعاد و جوانب، این مساله بین رشته ای در استنتاج صحیح و کاربردی از این مطالعات، تعیین کننده است.
رئیس دبیرخانه کمیسیون توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی در نظام سلامت نیز در این دیدار بر اهمیت هم افزایی و هماهنگی میان مراکز علمی کشور در حوزه مطالعات سلامت و دین تاکید کرد و ضمن ارائه گزارشی از کارهای اخیر این دبیرخانه، اظهار داشت: این کمیسیون آمادگی دارد تا در امتداد عمل به وظایف محول از طرف شورای عالی انقلاب فرهنگی، ضمن تعامل و همکاری با سازمان ها و مراکز علمی کشور از کارهای این مراکز در امتداد تحقق اهداف سند استراتژیک توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی در نظام سلامت پشتیبانی نماید.
به گزارش مفدا، اعضای دبیرخانه کمیسیون توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی در نظام سلامت امروز سه شنبه ۲۲ مهرماه۹۹، با رئیس پژوهشکده دانشنامه نگاری دیدار و گفت و گو کردند. در این جلسه که با حضور مهدی صالحی؛ رئیس دبیرخانه کمیسیون توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی در نظام سلامت و حمیدرضا تمدن و محمد باعزم؛ پژوهشگران این دبیرخانه، انجام شد، درباب برخی زمینه های همکاری علمی میان دبیرخانه کمیسیون توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی در نظام سلامت و بنیاد دانشنامه نگاری بحث و تبادل نظر شد.1399/07/23
13:41:35
5.0 / 5
1720
تگهای خبر: سلامت , فرهنگ , موزه
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
لینک دوستان جاوید شو
جاوید شو جاوید شو