در حاشیه جلسه دولت؛

توضیحات صالحی درباره نظارت بر محصولات فرهنگی

توضیحات صالحی درباره نظارت بر محصولات فرهنگی

جاوید شو: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با عنایت به انتقادات اخیر به دو محصول سینمای خانگی و تئاتر، نحوه نظارت این وزارتخانه بر محصولات فرهنگی را شرح داد.به گزارش جاوید شو به نقل از ایسنا، سیدعباس صالحی در جمع خبرنگاران در حاشیه جلسه هیات دولت این هفته با تبریك روز ملی سینما اظهاركرد: امام (ره) وقتی وارد ایران شدند، این سخن را داشتند كه ما با سینما مخالف نیستیم، بلكه با فحشا مخالف هستیم. سینما در چهل سال قبل با این رهنمود تحولات بسیار قابل توجهی از لحاظ كمی و كیفی پیدا كرد و من این روز را به كسانی كه در این تحولات سهیم بودند، تبریك می گویم.

وی در ارتباط با حوزه نظارت بر محصولات سینمایی اظهار داشت: قالب ها و روش های مختلف نظارت در وزارتخانه فرهنگ و ارشاد اسلامی وجود دارد. در حوزه محصولات نمایش خانگی روال معمولا اینطور است كه محصول مرحله به مرحله تایید می گردد. در ارتباط با موردی كه به تازگی مطرح گردیده است، به سازمان سینمایی گفته ایم بررسی دقیق را انجام دهد و سریعا گزارش را در معرض نظرات كارشناسان قرار دهد.

صالحی در پاسخ به این پرسش كه چه نظارتی در تئاترها و تیزرهای انتشار یافته توسط گروه های تئاتری صورت می گیرد نیز، اظهار داشت: دوستان ما به محصول تئاتر بعنوان یك محصول نمایشی نظارت می كنند و تیزر را خود تهیه كننده عرضه می كند. در آن حوزه شورای نظارت نمایش تئاتر بازنگری های اولیه را خواهد داشت و در مراحل بعدی باید وزارت ارشاد نظارت خویش را انجام دهد.1397/06/24
15:05:04
0.0 / 5
4965
تگهای خبر: وزارت ارشاد
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
جاوید شو جاوید شو