فرهنگ هولناك یك طایفه

آگوری ها از آدم خواری تا پیشگویی با بهره گیری از مردگان

آگوری ها از آدم خواری تا پیشگویی با بهره گیری از مردگان

جاوید شو: آگوری های هند كنار محل سوزاندن مردگان زندگی كرده و استخوان آنان را محل استراحت خود می دانند و جمجمه مردگان سوخته شده را ظرفی برای نوشیدن و باقی مانده اجساد را بعنوان غذا مصرف می كنند.خبرگزاری مهر، گروه فرهنگ؛ وابسته فرهنگی ایران در بمبئی
آگوری ها، به گروهی از پیروان افراطی شیوا گفته می شود که معتقدند تمامی خاصیت ها مانند علم و قدرت بطور مطلق در شیوا وجود دارد. این گروه، روح هر انسانی را شیوا و دارای خصائص مطلق می دانند که به وسیله هشت خصلت نامناسب (آستاماهاپاسا (astamahapasa) مانند نیروی جنسی، خشم، طمع، وسواس، ترس، شرم و نفرت به بند کشیده شده است. این گروه تمامی تلاششان این است که به وسیله مبارزه با این هشت خصلت، روح شیوایی را آزاد کرده و به خاصیت های نامنتهی دست پیدا کنند؛ بطور مثال سوزاندن را راه مبارزه با ترس، آزادی نیروی جنسی را راه مبارزه با نیروی جنسی، لخت بودن را راه مبارزه با شرم می دانند.
این گروه بااینکه شباهت هایی به مرتاضان کاپالکا (kapalika) دارند که در قرون وسطی در کشمیر زندگی می کردند اما بطور قطع مشخص نیست از وارثان آنان به شمار آیند. این گروه در کنار محل سوزاندن مردگان زندگی کرده و استخوان آنان را محل استراحت خود می دانند و جمجمه مردگان سوخته شده را ظرفی برای نوشیدن و باقی مانده اجساد را بعنوان غذا مصرف می کنند و اعتقاد دارند که این کار به آنان نیرو خواهد بخشید. شاید چنین باوری از این جهت باشد که این جسم حامل روح شیوایی بوده است. این گروه علاوه بر استفاده از باقی مانده اجساد، الکل و حشیش نیز مصرف کرده و حتی به نوشیدن ادرار خود و جانوران نیز مبادرت می ورزند. این گروه بطور معمول خودرا با خاکستر مردگان می پوشانند و معتقدند که این عمل آنان را جوان نگاه می دارد. فرقه آگوری رب النوع کالی را تقدیس می کنند.
جمع کثیری از هندوان با این فرقه مخالف بوده اما برخی نیز برای آنان مقام شفا دهی افراد مریض را قائل هستند و در توجیه این مطلب عنوان می کنند: این افراد توانایی انتقال آلودگی و مریضی را از این افراد دارند.
افراد قبیله آگوری در هند مردگان خودرا می خورند و معتقدند که این کار، پیری را از آنها دور می کند و به آنان نیروی فوق العاده می بخشد. افراد معتقد به این باور را می توان در بنارس به سادگی از روی موهای بلند و گوریده شان و همین طور لباس های آغشته به خاکستر آنها تشخیص داد. این افراد از گوشت مردگان سوزانده شده تغذیه می کنند و بگفته خودشان با آنها ارتباط برقرار می کنند. آنها معتقدند این کار سبب می شود تا به ایشان نیروی ماورای طبیعی اعطا کنند. آنها همین طور برای دانش خود از هنر سحر و جادو استفاده می نمایند. خیلی از مردم اعتقاد دارند که آنها صاحب قدرت سحر و جادو و همین طور ارتباط با ارواح هستند. به همین خاطر مورد احترام قرار می گیرند.
عامل ارتباط مردم با این گروه، بیشتر بخاطر پیشگویی هایی است که آنان انجام می دهند. پیروان و اقوام این فرقه با ظاهرهای متفاوت از سایر پیروان مثل: هندوها، سیک ها، جین ها، مسلمانان، و غیره قابل شناسایی هستند. این راهبان از تلفیقی از ماری جوانا، الکل و مدیتیشن (مدیتیشن به معنای متمرکز کردن ذهن است. این تمرکز می تواند بر روی یک صدا، عبارت یا دعا، شئ، تصویر، آگاهی از خویشتن، نحوه تنفس، فرائض دینی و... صورت گیرد. هدف از این کار آگاهی از لحظه حال، رسیدن به آرامش، و کاهش استرس است. مدیتیشن سبب ارتقای شخصیت و رشد روحانی و معنوی می شود.) برای رسیدن به حالت تعلیق خود استفاده می نمایند تا بتوانند خودرا نزدیک تر به شیوا، یکی از رب النوع هندو، نزدیک کنند.
آنها رسوم عجیبی همچون خوردن گوشت، مدفوع و ادرار انسان دارند. خیلی مرموزند و هندی ها به شدت از آنها می ترسند. هندی ها می گویند که آن راهبان می توانند آینده را پیش بینی کنند، بر روی آب راه بروند و کارهای اهریمنی انجام دهند. اعضای قبیله آگوری همین طور فکر می کنند که اگر خودرا بدون هیچ پیش داوری در معرض مسائلی که دیگران تابو و آزار دهنده می دانند قرار دهند، می توانند در راه رسیدن به روشنگری و روشنفکری قدم بردارند.

از رسوم طایفه آگوری می توان به جویدن سرِ حیوانات زنده، رنگ زدن بدنشان بوسیله خاکستر اجساد آتش زده شده و همین طور انجام مدیتیشن در بالای اجساد اشاره نمود. آنها در محل های مرده سوزانی زندگی می کنند، جایی که گفته می شود رب النوع های «لرد شیوا» و «کالیما» در آنجا زندگی می کنند. تغذیه ی آنها از بقایای چیزهایی است که دیگران در آنجا پرتاب می کنند.
در واقع مرگ و فرسایش این راهبان را احاطه کرده است. طایفه آگوری از متعلقات دنیوی اجتناب می کنند و اغلب برهنه راه می روند. منطق آنها نیز دوری از زندگی مادی و زمینی است و آنها تمایل دارند بدن را در خالص ترین شکلش به نمایش بگذارند. آگوری ها پیشینه ی خودرا در قرن ۱۷ میلادی و شخصی به نام «بابا کینارام» جست وجو می کنند. گفته می شود که او ۱۷۰ سال عمر کرد.
نکته ای که خوب است در مورد شهرهای مقدس هند بویژه «بنارس » بیان شود این است که این گونه شهرها محل خوبی برای گردشگری نیست. باتوجه به باور هندوان، کسانی که به این شهرها می آیند با هدف دل کندن از دنیا و ناپاکی ها و توجهات معنوی به این سفر آمده اند پس امکانات رفاهی، در حداقل قرار دارد و خیلی از اعمالی که در آن جا انجام می شود برای یک غیر هندو غیر قابل درک و شاید غیر قابل باور باشد.


منبع:

1399/04/25
15:13:28
5.0 / 5
2896
تگهای خبر: سفر , فرهنگ , هنر
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
جاوید شو جاوید شو