امكان ابتلای همزمان به كووید-۱۹ و آنفلوآنزا

امكان ابتلای همزمان به كووید-۱۹ و آنفلوآنزا

به گزارش جاوید شو محققان موسسه ملی تحقیقات سلامت و دانشكده بهداشت دانشگاه علوم پزشكی تهران می گویند بر مبنای مقالات انتشار یافته در مجلات علمی معتبر، امكان ابتلای همزمان به دو بیماری كووید-۱۹ و آنفلوآنزا وجود دارد.


به گزارش جاوید شو به نقل از ایسنا، محققان موسسه ملی تحقیقات سلامت و دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران با بررسی شواهد موجود به این پرسش پاسخ داده اند که آیا امکان دارد فردی همزمان هم به کووید-۱۹ مبتلا شود و هم به آنفلوآنزا؟
آنها می گویند: بر مبنای مقالات انتشار یافته در مجلات علمی معتبر، امکان ابتلای همزمان به این دو بیماری وجود دارد. گزارش های موردی در این خصوص در کشورهای اسپانیا، ایران، ژاپن و چین گزارش شده اند. در ایران بر مبنای گزارشی در یکی از بیمارستان های شیراز، چهار بیمار به صورت همزمان به آنفلوآنزا و کووید ۱۹ مبتلا شدند.
در اسپانیا هم در مقاله ای به این مورد اشاره شده است که سه مرد و یک زن همزمان این دو عفونت را تجربه کردند. در ژاپن هم در مقالات علمی یک مورد ابتلای همزمان گزارش شده است و در چین هم به یک مرد ۶۹ ساله اشاره شده است که همزمان به این دو بیماری مبتلا شده است.
شواهد موجود نشان می دهد، ابتلای همزمان به این دو بیماری امکان پذیر بوده و بایستی قبل از شروع فصل سرما، تمهیدات لازم برای مقابله و درمان افرادی که گرفتار هر دو بیماری می شوند، اندیشیده شود؛ این تمهیدات می تواند شامل بازبینی در پروتکل های تشخیصی به منظور شناسایی بهتر موارد گرفتار عفونت مضاعف آنفلوآنزا و کووید ۱۹ شود.1399/04/23
12:16:06
5.0 / 5
2462
تگهای خبر: سلامت
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
جاوید شو جاوید شو