ابراهیمی تركمان و سفیر روسیه تاكید كردند؛

لزوم توسعه روابط ایران و روسیه با موافقت نامه های فرهنگی

لزوم توسعه روابط ایران و روسیه با موافقت نامه های فرهنگی

به گزارش جاوید شو سفیر جدید روسیه در تهران و رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی بر لزوم توسعه روابط بین ایران و روسیه در قالب موافقت نامه های فرهنگی تاكید كردند.به گزارش جاوید شو به نقل از مهر، لوان جاگاریان، سفیر جدید روسیه در تهران ضمن حضور در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با ابوذر ابراهیمی ترکمان رئیس این سازمان دیدار و درباره گسترش همکاریهای فرهنگی بین جمهوری اسلامی ایران و روسیه گفتگو کرد.
ابراهیمی ترکمان در این دیدار با اشاره به سیر تحول روابط ایران و روسیه اظهار داشت: در گذشته های دور بین ایران و روسیه روابط فرهنگی وجود داشته است، اما حالا این روابط بیشتر از گذشته توسعه یافته و در راه تعاملی قرار گرفته است.
رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران بر توسعه روابط فرهنگی با روسیه بخصوص در زمینه ایجاد کمیته مشترک همکاریهای فرهنگی بین دو کشور، تاکید کرد. عضو شورایعالی انقلاب فرهنگی همینطور برگزاری گفت وگوهای دینی اسلام و مسیحیت ارتدکس را بسیار مؤثر دانست و افزود: اعتقاد داریم که این گفت وگوهای دینی اسلام و مسیحیت ارتدکس تماماً موفق بوده است.
لوان جاگاریان، سفیر روسیه در تهران هم در سخنان خود، بر تقویت گفت وگوهای دینی برای رسیدن به یک فهم مشترک تاکید و آمادگی فدراسیون روسیه برای توسعه روابط فرهنگی با جمهوری اسلامی ایران را اعلام نمود.
وی با اشاره به اشتراکات فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و روسیه اظهار داشت: از برگزاری گفت وگوهای دینی اسلام و مسیحیت ارتدکس و ایجاد کمیته مشترک همکاریهای فرهنگی استقبال می نماییم.
در آخر این دیدار، توسعه روابط بین جمهوری اسلامی ایران و روسیه در قالب موافقت نامه های فرهنگی مورد توجه دو طرف قرار گرفت.


منبع:

1399/04/08
23:32:28
5.0 / 5
2417
تگهای خبر: فرهنگ
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان جاوید شو
جاوید شو جاوید شو