صبح امروز در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

مراسم تكریم و معارفه مشاور اجرایی معاونت امور فرهنگی انجام شد

مراسم تكریم و معارفه مشاور اجرایی معاونت امور فرهنگی انجام شد

جاوید شو: مراسم تكریم و معارفه مشاور اجرایی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور محسن جوادی، معاون فرهنگی وزارت ارشاد قبل از ظهر امروز دوشنبه 19 خرداد در محل این وزارتخانه اجرا شد.به گزارش جاوید شو به نقل از مهر، مراسم تکریم و معارفه مشاور اجرایی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور محسن جوادی؛ معاون امور فرهنگی، محمدمهدی احمدی؛ مدیرکل حوزه وزارتی، مدیران ستادی معاونت امور فرهنگی، ایوب دهقانکار و علیرضا اسماعیلی روز دوشنبه (۱۹ خرداد ۱۳۹۹) در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اجرا شد.
محسن جوادی در این مراسم با اشاره به خدمات و فعالیت‎های ایوب دهقانکار در معاونت امور فرهنگی اظهار داشت: آقای دهقانکار وقت بسیاری در این سمت گذاشت و به مشورت‎های اهل فن نیز توجه داشت و تعامل خوبی با صنف برقرار کرد. البته، حالا در موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران با وی همکاری خواهیم داشت و امیدوارم هرجا که هستند خداوند به وی توفیقات بیش از پیش عطا کند.
معاون امور فرهنگی با تشکر از علیرضا اسماعیلی برای پذیرش سمت مشاور اجرایی معاونت فرهنگی اظهار داشت: وی تجربه خوبی در فعالیت‎های فرهنگی داخل و خارج از کشور‬ دارند و در کارنامه وی تجربه کارهای نمایشگاهی نیز دیده می‎شود. اینها مزایای بسیار عالی هستند و از همه مهمتر حسن سلوک و تعامل وی است. امیدواریم این ویژگی‎ها منشاء خوبی برای فعالیت‏‎های فرهنگی در معاونت امور فرهنگی باشد.
جوادی با تاکید بر پویایی صنوف اظهار داشت: به هیچ وجه رقیب صنف نیستیم بلکه موافق تعامل سازنده با صنف هستیم. یکی از اولویت آقای اسماعیلی نیز باید پویا کردن صنف باشد.
وی در آخر اشاره‬ کرد: باتوجه به شرایط اقتصادی و اجتماعی کشور باید در راه فعالیت ‏های گذشته قدم برداریم و هم‎افزایی را افزایش دهیم.
در ادامه این مراسم محمدمهدی احمدی با اشاره به ویژگی‎های معاونت امور فرهنگی در مجموعه فعالیت‎های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: از اقدامات آقای دهقانکار تشکر می‏ کنم. فردی مودب و پر تلاش است و مطمئنم که در مسئولیت جدید نیز موفق خواهند بود.
وی با اشاره به ویژگی‎های آقای اسماعیلی اظهار داشت: آقای اسماعیلی در گذشته از مدیران موفق استانی بود که همیشه در جلسات حرفی برای گفتن داشت و سوالات کارشناسانه مطرح می‎کرد. در دوره‌ی فعالیت‎های وی بود که کانون‎های مساجد شکل گرفت. وی در حوزه بین‎المللی نیز تجربیاتی دارد و در ایتالیا و اسپانیا رایزن فرهنگی بوده است.
احمدی افزود: تجربیات اجرایی خوبی نیز دارند و اهل تعامل هستند. برخلاف خیلی از مدیران ابتدا فکر می‏ کنند و بعداً تصمیم می‏ گیرند. بدین جهت می‎توان امیدوارم بود که با صنوف در رابطه با نشر تعامل خوبی برقرار کنند.
در ادامه مراسم ایوب دهقانکار نیز با اشاره به فعالیت‎هایش در معاونت امور فرهنگی اظهار داشت: در حوزه چابک سازی نمایشگاه کتاب تهران توانستیم تعداد کمیته‎ها را کاهش دهیم و تعداد مجریان اجرایی نمایشگاه کتاب را به کمتر از نصف برسانیم. در حوزه هوشمندسازی طرح ساماندهی یارانه نشر اجرا شد.
وی افزود: در حوزه تعامل با صنوف از نظرات مشورتی صنف ها کمک گرفته شد. همین طور با برگزاری جشنواره هایی مثل جشنواره فیروزه سعی کردیم تا به دیگر کالاهای فرهنگی که کتاب نیستند دقت نماییم. همین طور در بحث توزیع کاغذ به ناشران، ساز و کاری را طرح کردیم و جلساتی برای این منظور اجرا شد. خرید کتاب از ناشران با شفافیت بیشتری انجام شد تا یکی از منویات وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در شفاف‎سازی فعالیت‎ها اجرا شود.
وی در آخر اظهار داشت: مطمئناً این کارها همه با همکاری و همدلی همکاران و دیگر مدیران در معاونت امور فرهنگی ممکن شده است.
همچنین علیرضا اسماعیلی نیز در این مراسم با اشاره به تقویت بخش خصوصی اظهار داشت: باید به این بخش توجه بیشتری شود تا بتوان زیرساخت‎های لازم را برای فعالیت این بخش فراهم نمود. همین طور همگی باید تلاش نماییم تا در سال جهش تولید از تولید محصولات بومی در حوزه فرهنگ حمایت نماییم و آنها را به بازارهای بین‎المللی صادرات نماییم.
اسماعیلی اظهار داشت: به نظرم جایگاه کالاهای ایرانی بالاتر از این حرف هاست و باید با همکاری صنف به جایگاه واقعی دست یابیم. همین طور در این راه باید به آموزش کارمندان برای مواجهه با شرایط جدید توجه داشته باشیم.
وی با اشاره به شرایط اقتصادی کشور اظهار داشت: بی تعارف دوران سختی را در پیش خواهیم داشت اما ناامید و ناامید نیستیم و تلاش خواهیم کرد تا فعالیت‏های فرهنگی ادامه یابند.
همچنین هومان حسن‎پور؛ رئیس اتحادیه ناشران و کتاب‏‎فروشان تهران نیز در این مراسم از زحمات آقای دهقانکار تشکر کرد و ابراز امیدواری کرد که آقای اسماعیلی در مسئولیت جدید ادامه‎دهنده مسیر گذشته باشد.
غلامرضا شجاع مدیر عامل شرکت تعاونی لیتوگرافان نیز در این نشست از زحمات آقای دهقانکار قدردانی کرد و ابراز امیدواری کرد که تجربیات بین‎المللی آقای اسماعیلی در پیشبرد فعالیت‎های معاونت فرهنگی یاریگر باشد.
بهمن پورمند رئیس هیئت مدیره اتحادیه چاپخانه‎داران تهران نیز در این نشست با اشاره به گسترده بودن فعالیت‎های چاپی از لزوم توجه به این بخش و اهدای تسهیلات به چاپخانه‎داران سخن گفت.


منبع:

1399/03/20
21:09:32
5.0 / 5
2406
تگهای خبر: جشنواره , خدمات , شركت , فرهنگ
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
جاوید شو جاوید شو