از سوی انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی كشور اجرا می شود

طرحی برای كاهش مصرف قند، نمك و چربی در رستوران ها

طرحی برای كاهش مصرف قند، نمك و چربی در رستوران ها

به گزارش جاوید شو استادیار گروه تحقیقات سیاستگذاری غذا و تغذیه با بیان این كه رستوران ها در كاهش مصرف قند، نمك و چربی نقش قابل ملاحظه ای دارند، اما در این مورد هیچ اقدامی تاكنون انجام نشده است، اظهار داشت: طرحی در این خصوص داریم تا رستوران داران به كاهش این مواد غذایی اقدام نمایند و آموزش های لازم را با تدابیری كه برایشان در نظر گرفتیم، دریافت نمایند و با ترفندهای لازم، مصرف روزانه قند، نمك و چربی تا حدودی كاهش پیدا كند.


به گزارش جاوید شو به نقل از ایسنا، فاطمه اسفرجانی با اشاره به اهمیت کاهش مصرف قند، نمک و چربی اظهار داشت: کاهش قند، نمک و چربی که یکی از اهداف بزرگ مهم وزارت بهداشت و درمان است و موضوعی است که درنظر داشته که تا سال ۲۰۲۰ به آن توجه کند. در تلاش هستیم تا از طرق مختلف مردم را به کاهش مصرف این موادغذایی تشویق نماییم.
وی ادامه داد: رستوران ها در کاهش مصرف قند، نمک و چربی نقش قابل ملاحظه ای دارند، اما در این مورد هیچ اقدامی تاکنون انجام نشده است. طرحی در این خصوص داریم تا رستوران داران به کاهش این مواد غذایی اقدام نمایند و آموزش های لازم را با تدابیری که برایشان درنظرگرفتیم، دریافت نمایند و با ترفندهای لازم، مصرف روزانه قند، نمک و چربی تا حدودی کاهش پیدا کند.
اسفرجانی افزود: کاهش مصرف قند، نمک و چربی به جلوگیری از بیماری های متابولیک و غیرواگیر که نتایج آن در دنیا روشن شده است، کمک می نماید. در نتایج به عمل آمده از کاهش مصرف این موادغذایی، شاهد کاهش وزن و کاهش بیماری های قلب و عروقی در کالیفرنیا بودیم.
بنا بر اعلام روابط عمومی انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی، استادیار گروه تحقیقات سیاستگذاری غذا و تغذیه بیان نمود: با عنایت به این که بیماری های قلبی و عروقی در کشور ما رتبه بالایی دارد، مجاب کردن حضور رستوران داران در طرح ما جهت کاهش مصرف قند، نمک و چربی از اولویت های خوبی است تا بتوانیم آموزش بدهیم که چگونه این کار را انجام دهند و بتوانیم در نظام صنعت غذا، تغییراتی ایجاد نماییم.1399/03/17
23:41:43
5.0 / 5
2643
تگهای خبر: سفر , صنعت
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان جاوید شو
جاوید شو جاوید شو