امكان فعالیت آموزشگاه های هنری در استان ها

امكان فعالیت آموزشگاه های هنری در استان ها

به گزارش جاوید شو معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در نامه ای خطاب به مدیركل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها از امكان شروع فعالیت آموزشگاه های هنری با رعایت برخی شرایط اطلاع داده است.


به گزارش جاوید شو به نقل از ایسنا، در متن نامه علی اكبر صفی پور _ مدیركل دفتر برنامه ریزی و آموزش های هنری_ به مدیركل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها آمده است:
"در راستای برنامه های ستاد ملی مبارزه با كرونا و بهبود شرایط عمومی برای شروع مجدد فعالیت صنوف و مراكز با ریسك كمتر و با رعایت طرح فاصله گداری اچتماعی به اطلاع می رساند شروع فعالیتهای آموزشگاه های آموزش هنری با رعایت و در قالب مفاد اطلاعیه پیوست مجاز خواهند بود، بنابراین مستدعی است نسبت به اطلاع رسانی و نظارت بر اجرای آن اقدام گردد."
شرایط فعالیت آموزشگاه های هنری مقرر است بزودی اعلام گردد.
در اطلاعیه دفتر برنامه ریزی آموزش های هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره آغاز فعالیت باردیگر آموزشگاه های آزاد هنری آمده است كه آموزشگاه های آزاد هنری ابتدا در سامانه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی اطلاعات واحد خویش را ثبت كنند و پروتكل ها و قواعد بهداشتی ستاد ملی مقابله با كرونا در مبحث بهداشت محیط و ضدعفونی مداوم تجهیزات و محل آموزشگاه رعایت شود.
همچنین بر طبق این اطلاعیه برگزاری كلاس های تك نفره(یك هنرجو)، استاد-شاگرد با رعایت پروتكل های بهداشتی بلامانع است. به منظور تداوم فعالیتهای آموزشی، استفاده از امكانات فضای مجازی برای آموزش هنری در صورتی مجاز است كه اولا با نظارت و برنامه ریزی آموزشگاه های آزاد هنری صورت گیرد و ثانیا آموزش با استفاده از نرم افزارهای داخلی صورت گیرد به صورتی كه نظارت و پاسخگویی آموزشگاه آزاد هنری ممكن باشد.
بر اساس این اطلاعیه آموزش هنری به صورت حضوری و در بستر فضای مجازی فقط با رضایت هنرجو و خانواده امكانپذیر است و الزامی نیست. همینطور هزینه استفاده از كلاس های آموزش هنری مجازی 20 درصد كمتر از آموزش هنری حضوری خواهد بود. شروع فعالیت باردیگر آموزشگاههای آزاد هنری در تمام كشور به جز استان تهران از زمان صدور این اطلاعیه و با رعایت مفاد آن مجاز است.
آموزشگاه های آزاد هنری استان تهران از اول اردیبهشت در قالب این اطلاعات مجاز به فعالیت هستند.





1399/01/31
11:40:57
5.0 / 5
3236
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
جاوید شو جاوید شو