مدیر كل دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی عنوان كرد:

فعالیت شورای فرهنگ عمومی در 400 شهرستان كشور

فعالیت شورای فرهنگ عمومی در 400 شهرستان كشور

به گزارش جاوید شو مدیر كل دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی كشور اظهار داشت: شورای فرهنگ و عمومی هم اینك در 32 استان، سه منطقه آزاد و نزدیك به 400 شهرستان كشور فعال است.


به گزارش جاوید شو به نقل از ایسنا- فاضل عبادی در همایش فرهنگ عمومی سیستان و بلوچستان سبك زندگی اسلامی ایرانی اضافه كرد: شورای فرهنگ و عمومی بعنوان سیاست گذار ریل فرهنگی كشور هم اینك 10 تا 12 هزار نفر عضو دارد.
عبادی بیان كرد: حدودا هر شورای فرهنگ و عمومی دارای 30 نفر عضو است كه ظرفیت بسیار عظیم فرهنگی به حساب می آید.
وی اظهار نمود: تصمیمات این شورا نقش موثری در ترویج فرهنگی ایرانی اسلامی و سبك زندگی اسلامی و دوری از سنت های غلط در جامعه دارد.
مدیر كل دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی كشور اظهار داشت: شوراهای فرهنگ و عمومی كشور از سال 1364 تا كنون 10 دوره كاری با حضور وزرای فرهنگ و ارشاد اسلامی تشكیل داده است.
وی ترویج فرهنگ سبك زندگی ایرانی و اسلامی مورد تاكید رهبری را یكی از راهبردهای شورای فرهنگ عمومی دانست و اضافه كرد: سبك زندگی ایرانی و اسلامی باید در جامعه نهادینه شود و نقش دستگاه های فرهنگی همچون آموزش و پرورش و دانشگاه ها در این زمینه سنگین است و باید به دقت این مهم را مدنظر داشته باشند.
عبادی اظهار داشت: با عنایت به اینكه هر شورای فرهنگ عمومی حدود ۳۰ عضو فعال دارد خوشبختانه ظرفیت بسیار خوبی است كه بتوان با تلاش بیشتر و همت بیشتر از گذشته بتوانیم از داشته هایمان در زمینه فرهنگ به خوبی بهره برداری نماییم.
ایشان در ادامه با اشاره به اینكه شوراهای فرهنگ و عمومی در دوره جدید با هدف استفاده از ظرفیت دستگاهها، انسجام و هم افزایی دستگاههای فرهنگی در سطح كشور برگزار می گردد اظهار نمود: بحث گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی، سرمایه اجتماعی اخلاق عمومی، زنان و خانواده، بهداشت و سلامت، صدمه های اجتماعی، دین و فرهنگ خرد، ترویج فرهنگ علم و دانش، ایثار و شهادت و غیره همچون سر فصل های تصویب شده در شورای فرهنگ و عمومی كشور است.
مدیركل دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی كشور اظهار داشت: اگر بخواهیم چهار عنصر اصلی در سبك زندگی همچون خانواده، جامعه، همسالان و فضای مجازی را نام ببریم یكی از عوامل تاثیر گذار در سبك زندگی فضای مجازی است.
وی بیان كرد: فرهنگ عمومی و سبك زندگی دو واژه جداناشدنی از همدیگر هستند و اگر بخواهیم فرهنگ عمومی ارتقا پیدا كند؛ ضرورت توجه به سبك زندگی و حواشی آن باید در رصد متولیان فرهنگی قرار گیرد.
عبادی اظهار نمود: گفتمان فرهنگی درباره سبك زندگی باید در دستور كار متولیان فرهنگ و عمومی كشور قرار گیرد تا بتوان به نتایج دلخواه رسید.
وی بیان كرد: همگانی و مردمی كردن فعالیت های مربوط به سبك زندگی با بهره گیری از ظرفیت های انجمن های فرهنگی و سمن ها در این مسیر لازم و ضروریست.
مدیر كل دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی كشور اظهار داشت: بازگشت به آموزه های دینی، ایستادگی در مقابل تهاجم فرهنگی و توجه به آداب و رسوم گذشتگان از عوامل موثر در تقویت شورای فرهنگ و عمومی است.
1397/09/21
15:21:46
5.0 / 5
4509
تگهای خبر: سبك زندگی , فرهنگ , موزه
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
جاوید شو جاوید شو