برنامه های سازمان فرهنگی هنری به مناسبت نیمه شعبان؛

برگزاری جشنواره 313 ثانیه انتظار

برگزاری جشنواره 313 ثانیه انتظار

به گزارش جاوید شو معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری در تشریح برنامه های نیمه شعبان با عنوان بامداد امید اظهار داشت: با عنایت به شرایط موجود برنامه های نیمه شعبان در فضای مجازی برگزار می گردد.به گزارش جاوید شو به نقل از مهر، سیدعلیرضا فاطمیان پور معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری در تشریح برنامه های این سازمان در روزهای نیمه شعبان اظهار داشت: با عنایت به شرایط موجود و پیشگیری از شیوع كرونا و ضرورت در خانه ماندن، برنامه ها در فضای مجازی برگزار می گردد تا مردم بتوانند با ماندن در خانه هم در برنامه ها هم مشاركت داشته باشند.
وی اضافه كرد: همچون برنامه های نیمه شعبان می توان به جشنواره فیلم های «۳۱۳ ثانیه ای انتظار» اشاره نمود. این جشنواره با مشاركت شبكه قرآن و مسجد مقدس جمكران و با شعار «برای ظهور، همدل باشیم» برگزار می گردد. علاقه مندان جهت شركت در این جشنواره می توانند با مبحث مهدویت، فرهنگ انتظار، عدالت، مقاومت، شهدا، اقتصاد و… در دو بخش اصلی و رقابتی و جنبی شركت نمایند. در بخش اصلی می توانند فیلم، مستند و پویانمایی و در بخش جنبی هم نماهنگ در ۳۱۳ ثانیه تولید و برای جشنواره ارسال نمایند.
فاطمیان پور در ادامه اظهار داشت: پویش مجازی «هدیه ای به امام زمان (عج)» با همكاری بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) برگزار می گردد. جهت شركت در این پویش مردم می توانند تصویر آذین بندی و چراغانی خانه و در منازل خویش را در فضای مجازی به اشتراك گذارند. همینطور می توانند در بخش های؛ نقاشی، طرح گرافیكی، عكس نوشت، شعر و داستان شركت نمایند. ضبط شعرخوانی، مداحی، قرائت دعای سلامتی و دعای فرج، ضبط ویدئوی یك دقیقه ای و بیان دل گویه با امام زمان (عج)، تقدیم یك كار خوب در روزهای نیمه شعبان به امام زمان (عج) با ثبت تصویر یا ضبط ویدئو، برگزاری جشن خانگی و جشن مجازی با ثبت تصویر یا ضبط ویدئو از دیگر بخش های این پویش است. این پویش محدودیت سنی ندارد فقط شركت كنندگان باید آثار خویش را در اینستاگرام و با هشتك # بهیاداو و # بهسویآسمان همراه با تگ كردن صفحه بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) chashmbe_rahe۱۲@ و فرهنگ سرای مترو farhangsarametro@ منتشر كنند.
وی بیان نمود: همینطور با همكاری و مشاركت شبكه پنج سیما برنامه «عطر عاشقی» كه یك مجله تلویزیونی است، تولید و پخش می شود. مسابقه كتابخوانی «طاووس اهل بهشت» با محوریت كتاب «خورشید مغرب» اثر محمدرضا حكیمی به صورت مجازی از دیگر برنامه های نیمه شعبان است. ویدئوهای تصویری با عنوان «كلیپ انتظار» توسط سازمان فرهنگی هنری تولید و در فضای مجازی منتشر می شود. همینطور پرچم هایی برای نصب در تاكسی ها و اتوبوس های شهر تهران توسط این سازمان تولید می شود.
وی به برگزاری نگاه گذر در ۱۶ ایستگاه مترو اشاره نمود و اظهار داشت: طرح های گرافیكی با مبحث نیمه شعبان و با عنوان «در انتظار روز نو» در ایستگاه های متروی تهران به معرض نمایش گذاشته می شود. همینطور كلیپ های تصویری صامت با مبحث «ظهور منجی» برای نمایش در مانیتورهای واگن های مترو تولید و منتشر می شود.
فاطمیان پور در ادامه خاطرنشان كرد: مانند سال های گذشته «پویش دعای فرج» در فضای مجازی و شبكه های اجتماعی همزمان با میلاد حضرت مهدی (عج) برگزار می گردد. همینطور در شب میلاد حضرت مهدی (عج) با همكاری سازمان زیباسازی و ستاد نیروهای مسلح، مراسم نورافشانی در ۱۰۸ نقطه تهران اجرا می شود.
معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری به رونمایی از دو آلبوم و یك قطعه موسیقی با مبحث انتظار اشاره نمود و اظهار داشت: آلبوم «شرق آدینه» به خوانندگی محمد معتمدی، آلبوم «شادمانه ها» مجموعه ای از قطعات موسیقی از خواننده های مختلف با مبحث مهدویت و قطعه موسیقی به خوانندگی وحید تاج و آهنگسازی مهران مهرنیا توسط مدیریت امور موسیقی سازمان فرهنگی هنری تولید و در روزهای نیمه شعبان در فضای مجازی منتشر می شود.
فاطمیان پور در انتها اظهار داشت: همزمان با شب میلاد مهدی موعود برنامه ای با همكاری امور مساجد و بسیج مناطق انجام می شود. ساعت ۲۰: ۴۵ نور افشانی داریم. از ساعت ۲۰: ۵۵ تا ۲۱ همزمان با پخش دعای فرج از تلویزیون از بلندگوی همه فرهنگ سراها و مساجد دعای فرج پخش می شود و پس از آن ساعت ۲۱ ذكر یا مهدی با مردم گفته می شود. ساعت ۲۱: ۱۰ بالن هایی به صورت نمادین با عنوان «به سوی آسمان» از مجموعه فرهنگ سراها به اهتزاز در می آید. همینطور طرح نذر «۳۱۳ هزار شاخه گل صلوات نذر قدوم مباركش» با رجوع شهروندان به این لینك در حال اجراست. علاقه مندان در این طرح ضمن نذر صلوات، می توانند خطاب به امام زمان (عج) دلنوشته بنویسند.

1399/01/24
14:50:48
5.0 / 5
3421
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
جاوید شو جاوید شو