پیام تبریك رئیس سازمان بسیج هنرمندان به مناسبت روز هنر انقلاب

پیام تبریك رئیس سازمان بسیج هنرمندان به مناسبت روز هنر انقلاب

به گزارش جاوید شو هنر انقلاب، صدای عاشوراییانی است كه همچنان در سنگر جهاد ایستاده اند. هنری كه این روزها چنان از  داغ سرداری بزرگ لبریز است كه از نفس هایش، آتش بر هیمنه ی استكبار خواهد افتاد.


امیر نصیربیگی -رئیس سازمان بسیج هنرمندان كشور- به مناسبت روز هنر انقلاب اسلامی و روز بسیج هنرمندان پیام تبریكی صادر كرد. متن این پیام به شرح زیر است:
به آواز پر جبرئیل می ماند آنگاه كه دل از حضیض خاك بر می كشد و ترنم افلاكی خود را در پرنیان نقش و رنگ و خیال می پیچد و راه به خانه دوست می جوید و مسیر آسمان می پوید.
هنر را میثاق شگفتانه ای است در این سوی ابدیت كه زلال حقیقت را چونان نوشدارویی در جام دستان خویش می ریزد تا مگر زخم غربت انسان در فراق معشوق ازلی را تسكین دهد. هنری برخاسته از دل كه پژواك بی قراری خاك است در بهاران ذوق و اندیشه كه ساقه های معرفت را می رویاند تا در بهشت زیبایی خویش، دل ها را به روضه ی رضوان برساند.
هنری كه از قفس تعلقات خویش رهاست و جان ها را می رهاند. هنری كه در سبوی معرفت و عشق، جان خود را پروده است تا دل ها را بپرواند.
هنری برخاسته از نور كه دست می یازد تا مگر دنیای شب آلود را به بامداد حقیقت برساند و حقیقت چیست جز نور لایزال الهی كه هر آنكس در آن غرق شود، به ساحل نجات می رسد.
هنری كه صدای بیداری جهان را می شنود و آوازگر تصنیف رهایی از ظلمت طاغوت است. هنری كه همگام با كودكان فلسطین، سنگ در مشت می گیرد و همقدم با مردان یمن، اویسان قرن را به جهادی دیگر فرامی خواند.
هنری كه گواه رنج های بشر است در سیاهی رقص شمشیر جهالت و غفلت.
هنر انقلاب، صدای عاشوراییانی است كه همچنان در سنگر جهاد ایستاده اند. هنری كه این روزها چنان از داغ سرداری بزرگ لبریز است كه از نفس هایش، آتش بر هیمنه ی استكبار خواهد افتاد.
هنر انقلاب، هنر بی دردان و مرفهان نیست. هنر درد است. دردی كه این روزها در ریه های جهان فریاد می كشد و در جستجوی آخرین منجی، بیقرار و منتطر ایستاده است و علم بر دوش گرفته است تا در ساعت قرار، پا در ركاب عشق به جهاد اكبر برسد.

این است روایت هنر انقلاب كه روایت فتح است به پرچمداری آوینی های زمان كه با نگاهی انقلابی و جهادی هنری، رزم آفرین و پر اقتدار ایستاده است.
سالروز شهادت سید شهیدان اهل قلم، شهید سید مرتضی آوینی را گرامی می داریم و روز هنر انقلاب و روز بسیج هنرمندان را به هنرمندان بسیجی تهنیت عرض می نماییم. امیدواریم در سالی كه با نام جهش تولید مزین شده است، در به تحقق رسیدن این آرمان انقلابی، با جهادی هنری به میدان بیاییم.1399/01/20
22:39:02
5.0 / 5
3435
تگهای خبر: زیبایی , هنر , هنرمند
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان جاوید شو
جاوید شو جاوید شو