اجرای طرح پیك امید كانون در فضای مجازی و شبكه های اجتماعی

اجرای طرح پیك امید كانون در فضای مجازی و شبكه های اجتماعی

به گزارش جاوید شو كانون پرورش فكری به دنبال شیوع بیماری كرونا از آغاز طرح جدیدی با عنوان «پیك امید مجازی» اطلاع داده است تا بعضی از فعالیت ها و تولیدات آموزشی داوطلبانه و جهادی مربیان خویش را از راه سایت های اینترنتی و صفحه های كانون در شبكه های اجتماعی در اختیار كودكان و نوجوانان ایرانی قرار دهد.


به گزارش جاوید شو به نقل از ایسنا، محمدرضا زمردیان معاون فرهنگی كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان با بیان این خبر توضیح داد: در این روزها كه شاهد شیوع بیماری كرونا در كشور هستیم و به علت تعطیلی مدارس، مهد كودك ها و مراكز فرهنگی هنری، كودكان و نوجوانان باید در خانه ها و در كنار والدین خود حضور داشته باشند، تلاش می نماییم شرایطی مهیا و بستری را فراهم نماییم تا مربیان داوطلب كانون بتوانند فعالیت ها و برنامه های شان را در چارچوب فایل های خلاقانه تصویری برای بچه ها ارائه بدهند.
وی با بیان این كه صفحه ای در زیر دامنه پرتال اینترنتی كانون به نشانی www.omid.kpf.ir بدین منظور به راه افتاده است، از علاقه مندان دعوت كرد با رفتن به این پرتال و صفحه های كانون در شبكه های اجتماعی فایل های آموزشی تهیه شده از جانب مربیان مراكز فرهنگی هنری كانون را در زمینه هایی مانند كاردستی، اریگامی، قصه گویی، كتاب خوانی، معرفی كتاب و... مشاهده كنند.
در همین حال تولیدات مختلف كانون در زمینه فیلم و انیمیشن هم در همین فضا در اختیار مخاطبان قرار خواهد گرفت.
زمردیان همینطور از انتشار فایل تصویری و صوتی بعضی از كتاب های كانون با قابلیت ذخیره سازی(دانلود) برای كودكان و نوجوانان اطلاع داد و اضافه كرد: با موافقت مدیرعامل و معاون تولید كانون مقرر است این كتاب ها از راه همین پایگاه و همینطور درگاه های فروش كتاب های كانون تا یك هفته به صورت مجانی ارائه شود.

معاون فرهنگی كانون در همین حال توضیح داد كه دامنه این فعالیت گسترش بیشتری پیدا خواهد نمود و فایل های جدیدی در این پایگاه بارگذاری خواهد شد.
به قول وی برای دسترسی ساده تر كودكان و نوجوانان به فایل هایی كه مربیان كانون برای همراهی با بچه ها تولید و منتشر می كنند، علاوه بر این پایگاه، هشتگ هایی در فضای مجازی و شبكه های اجتماعی با عنوان های #در دل دارم_ امید، #كانون_ امید و #پیك_ امید طراحی شده است.
او درباره ی سابقه ی اجرای طرح پیك امید در كانون تصریح كرد: یكی از فعالیتهای كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان طی یك سال ونیم گذشته فعالیت داوطلبانه و جهادی «پیك امید» است كه برای خدمات رسانی به كودكان و نوجوانان مناطق محروم در شرایط عادی و خدمات رسانی به آنان در شرایط بحران شكل گرفته است.
زمردیان افزود: از آغاز سال ۹۸ و با وقوع سیلی كه گریبان گیر شهرهای مختلف كشور شد، طرح «پیك امید» همگام و همراه با بچه ها بود و توانست در خلال سالجاری با حضور در مناطق مختلف كشور فعالیتهای مختلف فرهنگی، هنری و ادبی انجام دهد و علاوه بر آموزش ها و برگزاری كارگاه های مختلف، اهدای كتاب و ایجاد كتاب خانه در روستاهای مناطق محروم، به نمایش فیلم و انیمیشن در این مناطق بپردازد.
طبق گزارش كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان، معاون فرهنگی كانون توضیح داد: مربیان مراكز ثابت و سیار كانون به صورتی داوطلبانه و در دو شكل «محلی» با مدیریت اداره های كل كانون استان ها و «ملی» با مدیریت معاونت فرهنگی و با تجهیزاتی كه از سراسر كشور آماده شده بود به این مناطق اعزام می شدند.
او در انتها اظهار داشت: در این روزهای تعطیلی مدارس، مهد كودك ها و مراكز فرهنگی هنری كانون به علت شیوع بیماری كرونا در كشور مقرر است این طرح در چارچوب پیك امید مجازی برای كودكان و نوجوانان اجرا شود.1398/12/19
21:08:13
5.0 / 5
3961
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
جاوید شو جاوید شو