موسوی مطرح كرد؛

جزئیات تكریم شهدای انقلاب در ویژه برنامه مهرآیین

جزئیات تكریم شهدای انقلاب در ویژه برنامه مهرآیین

جاوید شو: رئیس فرهنگسرای خاتم جزئیات ویژه برنامه مهرآیین شهدای انقلاب اسلامی را تشریح نمود.به گزارش جاوید شو به نقل از مهر، سید احمد موسوی رئیس فرهنگسرای خاتم(ص) اظهار داشت: ویژه برنامه مهرآیین از ۱۴ تا ۲۱ بهمن با هدف گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب و پاسداشت فرهنگ ایثار، شهادت و مقاومت در بیت معظم ۳۰ شهید در مناطق مختلف پایتخت اجرا شد. ویژه برنامه مهرآیین شهدای انقلاب اسلامی بعنوان یكی از برنامه های فراگیر و شاخص از بسته برنامه های سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با عنوان «من سلیمانی ام» به مناسبت ایام الله دهه فجر در چارچوب ۳۰ اجرا انجام شد و طی آن مسئولان و كاركنان فرهنگسراها با حضور در منزل خانواده شهدای انقلاب از آنان دلجویی و تقدیر كردند.
وی با اشاره به اینكه دبیرخانه مهرآیین درفرهنگسرای خاتم(ص) و مدیریت فرهنگی هنری منطقه ۱۸ عهده دار شناسایی شهدای منتخب و هماهنگی برای حضور در منزل آنان بود، اظهار داشت: شهدای منتخب در این طرح، از شهدای انقلاب در بحبوحه مبارزات انقلابی در سال ۵۷ و یا شهدای ترورهای كور منافقین در سال های اولین انقلاب بودند. نگاهی به زندگی و نحوه شهادت این شهدا كه بعضی از آنان از شهدای شاخص هستند گویای رفتار مبارزاتی و انقلابی آنان در دوران مبارزه با رژیم پهلوی است. در واقع این شهدا با یك رویكرد هدفمند انتخاب شدند و آشنایی با زندگی و شهادت آنان می تواند الگویی برای نسل جوان جامعه باشد.
رئیس فرهنگسرای خاتم(ص) اظهار داشت: در اجرای این برنامه با حضور در بیت شهدای معظم انقلاب ضمن ادای احترام و نثار فاتحه به روح مطهر شهیدان، با اهداء گل و شیرینی، تصویرنقاشی شده شهید، لوح تقدیر و هدایایی دیگر از خانواده مكرم آن مبارزان انقلابی دلجویی و تجلیل شد. باتوجه به وجود خانواده خیلی از شهدای انقلاب، دفاع مقدس و مدافعین حرم در منطقه ۱۸، همراهی خانواده های شهدا و هم چنین نهادهای منطقه ای در اجرای این برنامه بسیار مطلوب بود.
موسوی اظهار داشت: روز ۱۷ بهمن دیدار و دلجویی از خانواده شهید مناف كوه زارع از شهدای ترور را برگزار كردیم و از مادر و خواهر این شهید بزرگوار تجلیل شد. شهید مناف كوه زارع متولد ۱۳۴۲ در اجرای فرمان امام امت در خصوص بسیج ارتش ۲۰ میلیونی و تشكیل هسته های اولیه مقاومت در پایگاه قدس به صفوف رزمندگان بسیجی پیوست و سرانجام در تاریخ دوم شهریور ۱۳۶۰ در صورتیكه به همراه یكی از همرزمانش سوار بر موتورسیكلت از جاده قدیم كرج می گذشت، از پشت سر هدف گلوله های كینه توزانه دو تن از منافقین تروریست قرار گرفت و در جریان این سوء قصد ناجوانمردانه، همرزمش مجروح و وی در صورتیكه ۱۸ بهار بیشتر از عمر كوتاه ولی پربارش نمی گذشت، به شهادت رسید. هم چنین ویژه برنامه "مهرآیین" شنبه ۱۹ بهمن درمنزل شهید حسینعلی عابدینی و یكشنبه ۲۰ بهمن در منزل شهید نورمراد بختیاری از شهدای انقلاب ۵۷ ساكن در منطقه ۱۸ انجام شد و مسولان فرهنگی و شهرداری در این برنامه ها حضور داشتند.
وی همین طور اظهار داشت: برگزاری این ویژه برنامه در سایر مناطق نیز با حضور دلگرم كننده مسولان همراه بود. حضور مسئولان بنیاد شهید و امور ایثارگران مناطق همچون رئیس بنیاد شهید منطقه ۱۴ و هم چنین بسیج و شهرداری های مناطق به همراه مشاركت معنوی شهروندان در روزهای دهه فجر حال و هوایی خاص به اجرای برنامه مهرآیین داد و سبب شادی دل خانواده های معظم شهدا شد و آنان دانستند كه حتی بعد از گذشت بیشتر از چهل سال یاد و خاطره شهدای آنان زنده و جاوید است و فراموش نشده اند. ویژه برنامه مهرآیین چند سالی است با هدف ارج نهادن به مقام شامخ شهدای انقلاب، دفاع مقدس، مدافعین حرم و تكریم خانواده های معظم شهدا و ایثارگران برگزار می گردد و تبدیل به یكی از برنامه های مستمر و راهبردی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت شده است.
رئیس فرهنگسرای خاتم(ص) درانتها با تاكید بر ضرورت حضور اثربخش و دلگرم كننده میان خانواده شهدا اظهار داشت: استقبال خانواده معظم شهدا از اجرای این طرح نشان از لزوم اجرا و استمرار چنین برنامه هایی برای آشنایی با سبك زندگی شهدا و تداوم راه آنان است.


منبع:

1398/12/04
13:22:44
5.0 / 5
4365
تگهای خبر: برنامه , سبك زندگی , فرهنگ , هنر
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
جاوید شو جاوید شو