وزیر ارشاد مطرح كرد؛

شهادت سردار سلیمانی نقطه عطف تقویت بنیان های انقلاب است

شهادت سردار سلیمانی نقطه عطف تقویت بنیان های انقلاب است

به گزارش جاوید شو سید عباس صالحی اظهار داشت: عمر با بركت و شهادت سردار سلیمانی هر دو، نقطه عطفی در جهت تقویت بنیان های پرارزش انقلاب اسلامی به شمار می آید كه باید مورد استفاده حداكثری قرار گیرد.به گزارش جاوید شو به نقل از مهر، اولین نشست ستاد هماهنگی فعالیتهای فرهنگی، هنری و رسانه ای سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی با حضور سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و تعدادی از معاونان وی برگزار گردید.
این جلسه همینطور با حضور سردار عبدالرضا آزادی معاون فرهنگی هنری سازمان بسیج مستضعفین، محسن مؤمنی شریف رئیس حوزه هنری، حسین انتظامی رئیس سازمان سینمایی، محمد مهدی احمدی مشاور وزیر و مدیركل حوزه وزارتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمد خدادی معاون امور مطبوعاتی، همایون امیرزاده رئیس مركز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین حبیب رضا ارزانی رئیس ستاد هماهنگی كانون های فرهنگی هنری مساجد، محمدرضا بهمنی رئیس مركز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید محمدرضا موالی زاده دبیر شورای فرهنگ عمومی كشور، حمید قبادی مشاور معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، علیرضا زندوكیلی معاون هنری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، علی رمضانی نماینده وزارت آموزش و پرورش و محمد حمزه زاده رئیس سازمان سینمایی حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی همراه بود.
صالحی در ابتدای سخنانش خود در این جلسه، با اشاره به اینكه عمر با بركت و شهادت سردار سلیمانی هر دو نقطه عطفی در جهت تقویت بنیان های پرارزش انقلاب اسلامی به شمار می آید كه باید مورد استفاده حداكثری قرار گیرد، اظهار داشت: سردار سلیمانی را می توان منشوری دانست كه خصلت ها و شخصیت فردی، اخلاقی و معنوی ایشان قابلیت الگوسازی دراد، در اصل وجود شخصیتی چون سردار سلیمانی همانند شخصیتی مثل شهید چمران می تواند تا مدت ها برای جامعه ظرفیت سازی كند. ظرفیت های چندجانبه و وجوه متنوع شخصیت شهید سلیمانی گستره و دامنه مخاطبان را به میزان قابل توجهی افزایش داده است. باآنكه سردار سلیمانی به معنای امروزی شخصی رسانه ای نبود ولی ابعاد مختلف وجودی ایشان سبب شده بود مخاطبان با ارتباط گیری با بخشی از شخصیت این شهید والامقام ارتباط درونی پیدا كنند.
وی اضافه كرد: از نظر فردی، اخلاقی و معنوی اخلاص، پرهیز از ریا و خودنمایی جز جوهر اصلی شخصیت سردار شهید سلیمانی به حساب می آید. همینطور بعد اخلاص ایشان عمق خیلی زیادی دارد كه می تواند در الگوسازی كارایی مؤثر داشته باشد. دینداری مقید، تعبد و تشرع سردار شهید سلیمانی چه در عمل فردی و چه در ابعاد اجتماعی قابلیت های فراوانی برای الگوسازی دارد. از دیگر خصوصیت های ایشان می توان محبت به خاندان (ع)، ساده زیستی، فروتنی در ابعاد فردی، مردمی بودن، اعتدال و میانه روی و پرهیز از تعصبات و وابستگی های حزبی و جناحی در اخلاق اجتماعی اشاره نمود.
وزیر ارشاد در ادامه اظهار داشت: در حوزه مدیریت نظامی، بحران، دیپلماسی بین المللی و منابع انسانی فراملی، دفاع از عتبات حرم های شریف، مبارزه با تروریسم، از وجوه بین المللی شخصیت سردار شهید سلیمانی است. ابعاد چندگانه و بروز شخصیت او بعنوان مدیری مدبر، مردمی، مخلص و پا به ركاب اسطوره ای از شهید سلیمانی ساخته است كه می تواند برای آینده ایران و منطقه و جهان اسلام الگوسازی كند. برای نشان دادن شخصیت والای این شهید یك ستاد با محوریت اقدامات فرهنگی، هنری، ادبی، رسانه ای و فضای مجازی برای نشان دادن هرچه بیشتر شخصیت سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی تشكیل شده است. هدف از برگزاری ستاد این است كه با استفاده از وجوه مختلف شخصیت شهید سلیمانی بتوان با هم افزایی و انسجام در حوزه های مختلف فرهنگی، هنری، ادبی، سینمایی و رسانه ای آثاری خلق كرد كه به الگوسازی در مورد این شهید والامقام امیدوار بود.
صالحی اظهار داشت: برای كار در این عرصه ها باید هدف گذاری های كوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت را برنامه ریزی كرد، بخشی از برنامه ها به صورت خودجوش در فاز كوتاه مدت تا چهلم ایشان تولید و یا در حال تولید است، اما باید برنامه های میان مدت را از زمان اربعین شهادت ایشان به مدت یكسال كلید زد و در فاز بلندمدت هم برنامه هایی برای سالیان طولانی تنظیم كرد. در حوزه سینما می توان فیلم های كوتاه، بلند، مستند و انیمیشن را در چارچوب برنامه كوتاه مدت مدنظر قرار داد. در حوزه ادبیات باید به سمت شعر، مستندنگاری، داستان كوتاه و بلند رفت، در این بخش می توان اتفاقات خوبی را رقم زد، در این عرصه علاوه بر نگاه كوتاه مدت باید در فاز میان مدت هم ابعاد شخصیتی سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی را جست وجو و به آن پرداخت.
وی اضافه كرد: در بخش هنری هم بدون كار سفارشی باید اقدامات را پیش برد، البته در همین فاز كوتاه مدت خیلی از هنرمندان به صورت خودجوش آثاری در حوزه های مختلف هنری تولید كردند، همینطور در حوزه طراحی و لباس می توان سبك زندگی درست را به جامعه تزریق كرد، در همین زمان شهادت تا به امروز نقوش بسیار زیبایی در خیلی از لباس ها دیده شده كه سرشار از سبك زندگی درست است. در حوزه مطبوعاتی هم در داخل و هم در خارج اقدامات ویژه ای انجام شده كه البته باید ادامه داشته باشد، در كنار فضای مطبوعاتی نباید از فضای مجازی غافل شد، چونكه فضای مجازی دارای پتانسیلی است كه ضمن تولیدات خاص خود می تواند در هریك از حوزه های ذكر شده فعالیت كند.
وزیر ارشاد در انتها با اشاره به اینكه تمام تولیدات این حوزه ها تا اربعین شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی باید مشخص و جهت دهی شود، اظهار داشت: از زمان شهادت سردار تا امروز، تولیداتی هم توسط دستگاه های دولتی و عموم مردم رقم خورده است كه ظرفیت آن در كنار تولیدات این چهار حوزه باید مدنظر قرار گیرد، در واقع باید خروجی محصولات از دستگاه های مختلف و این چهار حوزه ارزیابی و برپایه آن برنامه های میان مدت و بلندمدت برنامه ریزی شود.

1398/11/20
15:11:26
5.0 / 5
4596
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لینک دوستان جاوید شو
جاوید شو جاوید شو