نقدشوخی های خنك سیاستمداران در این قایق مال كیست؟

اظهارنظرهایی كه به بحران زده ها كمكی نمی كند!

اظهارنظرهایی كه به بحران زده ها كمكی نمی كند!

جاوید شو: كتاب این قایق مال كیست؟؛ اظهار نظرهایی كه به طوفان زده ها كمكی نمی كند یك كتاب تصویری كودك است كه نشان داده است بعد از وقوع بلا و بحران چه حرف هایی را نباید زد.


به گزارش جاوید شو به نقل از مهر، كتاب «این قایق مال كیست؟؛ اظهار نظرهایی كه به طوفان زده ها كمكی نمی كند» یك كتاب تصویری است كه تمام متن آن برگرفته از نقل قول های دونالد ترامپ بعد از طوفان «فلورانس» است. ترامپ در ۱۹ سپتامبر ۲۰۱۸ بعد از وقوع این طوفان از «نیو برن» یكی از شهرهای تخریب شده در اثر طوفان در «كارولینای شمالی» دیدن كرد. در آنجا قایقی كه بر اثر طوفان به ساحل كشیده شده بود، نظر ترامپ را جلب كرد و با اشاره به آن خطاب به قربانیان طوفان اظهار داشت: «هر چه نباشد حداقل از این قائله، یك قایق نصیب شما شد» و افزود: «خوش بگذرد!». دست اندركاران یك برنامه تلویزیونی شبانگاهی با عنوان «شبی با استفن كولبرت» اظهار نظرهای ترامپ پی از آن واقعه را در قالب یك كتاب كودك طنزآمیز و انتقادی جمع آوری كرده است.
كتاب «این قایق مال كیست؟» یك ابزار آموزشی خوب برای خوانندگانی از تمامی سنین است كه می خواهند یاد بگیرند در شرایط بحرانی چگونه ابراز همدردی كنند كه برای قربانیان بحران تولید حس همدلی كند، نه اینكه برای آنها آزاردهنده باشد. بر طبق این گزارش اظهارنظرهایی شدیداً مشابه با آنچه ترامپ بعد از وقوع طوفان در كارولینا به هموطنانش اظهار كرد، بعد از وقوع چندین بحران در سال های اخیر در ایران از برخی مقامات ایرانی هم دیده و شنیده شد كه در فضای مجازی بازتاب گسترده ای پیدا كرد؛ همچون یكی از وزرا كه خواهان درمان فرد مریض توسط خود شخص با روشی نوین شده بود! از این نظر شاید ترجمه این كتاب در ایران از لزوم بالایی برخودار باشد!
كتاب «این قایق مال كیست؟ اظهار نظرهایی كه به طوفان زده ها كمكی نمی كند» یك كتاب تصویری كودك ۲۴ صفحه ای است كه انتشارات «سایمون اند چاستر» در ماه و سال جاری میلادی منتشر نموده است.

1397/09/05
20:44:13
5.0 / 5
4526
تگهای خبر: برنامه
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
جاوید شو جاوید شو