دیدن این فیلم سردار واجب است

دیدن این فیلم سردار واجب است

به گزارش جاوید شو به دنبال شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی هوای كشور پر است از یاد وخاطره این سردار و هر فردی با هر طریقی كه شده در صدد است یاد و خاطره این شهید را زنده نگه دارد؛ یكی با شعر دیگری با دلنوشته، یكی به سراغ عكس ها و فیلم هایش می رود. دیگری می خواهد هر نشانی را كه به دست آورد به یاد وی در فضای مجازی منتشر كند.


بر همین مبنا فیلم های گوناگونی از شهید سلیمانی و تفكرات وی در شبكه های اجتماعی منتشر می شود. یكی از این فیلم ها مربوط است به سخنرانی او درباره با حجاب و تفكیك مردم بر اساس جناح سیاسی شان. اینكه فیلم مذكور در كدام مراسم تصویربرداری شده، برای بسیاری از كاربران سوال بوده است. این فیلم مربوط است به مراسم روز جهانی مساجد (۲۹ مرداد ۹۶) با حضور ائمه جماعات كه با همكاری سازمان فرهنگ وارتباطات اسلامی و مركز رسیدگی به امور مساجد در حسینه الزهرا(س) سازمان فرهنگ برگزار گردید.
حالا گوینده ی آن سخنان و حتا منتشر كننده ی گزارش آن (مرحوم علیرضا تلیانی، از دبیران خبر ایسنا) كه همان زمان هم از خبرهای پربازدید بود، دیگر در این دنیا نیستند اما این حرف ها و این تفكر همچنان برای ما باقی است.
به گزارش جاوید شو به نقل از ایسنا، سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی بامداد روز یكشنبه ۲۹ مرداد در "پانزدهمین اجلاس روز جهانی مساجد" حاضر شد كه متن این صحبت های پرارزش را می توانید به همراه بخشی از فیلم این مراسم در اینجا بخوانید و ببینید.
سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در بخشی از صحبت های خود به تأثیر و نقش شهید حججی پرداخت و شهید حججی را ثمره مسجد خواند و اظهار نمود: امروز مقابله با تهاجم فرهنگی پیچیده تر و ناپایدارتر از روز گذشته شده و باید در این حوزه مطالبات مقام معظم رهبری مورد توجه قرار گیرد. شبیخون تهاجم فرهنگی در جامعه ما به وجود آمده است. مسجد تربیت مدافع حرم و ایثار و فداكاری افراد جامعه را بر عهده گرفته است. این اتفاق در ساختار دولتی و پارلمانی رخ نمی دهد، بلكه در مسجد امكان پذیر است. ما پیروزی خویش را در دوران دفاع مقدس مدیون مسجد و ائمه جماعات می دانیم.
وی افزود: ما در كشور با رشد الحادگری و لاابالی گری مواجهیم و باید از خود بپرسیم كه حالا در جامعه چه وظیفه ای داریم؟ نگاه ما به مسجد نباید فقط محدود به داخل مسجد باشد، اگر این گونه باشد بازنده خواهیم بود. اگر محیط اطراف مسجد سقوط كند، دشمن وارد آن می شود. ما امروز با دو خطر مواجهیم؛ یكی خطر داخلی كه "فتنه مذهبی" است و دیگری خطر خارجی كه "تهاجم ضد جهان اسلام" است. در كشورهای اردن و مصر مساجد زیادی وجود دارد، اما آنها نسبت به اقدامات رژیم صهیونیستی بی تفاوت هستند. الازهر حالا "حكومتی" است، و ای كاش نبود، كه این گونه نسبت به جنایات غزه بی تفاوت است.
فرمانده نیروی قدس سپاه اضافه كرد: خدمتِ امام (ره) به جهان اسلام، با هیچ كدام از مراجع و مراكز اسلامی قابل قیاس نیست و امروز رهبری با تمام توان از آن دفاع می كنند. چه كسی مسئول رشد لاابالی گری در كشور است؟ آیا همه ما به وظایف خود عمل كرده ایم؟ ما باید بدانیم كه فقط نباید پل خویش را حفظ نماییم. اگر این گونه باشد، سایر پل ها هم سقوط می كنند. مسجد یك قرارگاه است و تاثیر آن بر كل جامعه است. كسی كه نتواند سربازانش را حفظ كند، خطش سقوط كرده است. اگر جوانی از آن مسجد رفت، خطِ آن امام جماعت شكسته و سقوط كرده است.
سرلشكر سلیمانی خاطرنشان كرد: وقتی یك برادرِ خسته و چند شغله را امام جماعت می كنید، چطور از او توقع دارید مسجد را حفظ كند؟ چرا دائما از القاب بی حجاب، بدحجاب، اصول گرا یا اصلاح طلب استفاده می كنید؟ پس چه كسی می ماند؟ تمام بچه ها یكی نیستند، بلكه این پدر خانواده است كه آنها را گرد هم جمع می كند. امام جماعت باید بتواند باحجاب، بدحجاب و بی حجاب، همه را جذب نماید.
وی خاطرنشان كرد: تعداد مساجد مهم نیست، اما باید بدانیم كه انقلابِ ما به مساجد بستگی دارد. وقتی از بالای دمشق رد می شویم، مناره ها را می بینیم؛ ولی از بالای تهران چیز دیگری می بینیم كه حال مان عوض می شود. امثال "شهید حججی" زیاد داشته ایم كه بعضی از آنها هم ذبح شده اند، اما بعضی از شهدا حادثه آفرین می شوند و حججی برای عظمت دادن به همه مدافعان حرم بود. ما بنا نداریم هر اقدامی را در كشور تبلیغ نماییم، بعضی از تبلیغات در كشور ما موثر نیست. ما بین منافع خود و عراق تفاوتی قائل نیستیم و دنبال تصرف چاه نفت و موصل و كركوك و مطالبات ارزی نبوده ایم. ما به خاطر منافع شیعی به فلسطین كمك نمی نماییم، بلكه اگر كسی اظهار شیعی كند، با او كاری نداریم، چون كه ۹۹ درصد فلسطین اهل تسنن هستند، ولی ما از آنها دفاع می نماییم.
فرمانده نیروی قدس سپاه تاكید كرد: ایران هیچ وقت بحران ساز و پرورش دهنده تكفیر نیست. گروه هایی همچون جیش الاسلام و جیش الحر را سعودی ها ساختند، اما ما منشأ ثبات در سوریه شدیم. ما با مذهب جلوی جنگ مذهبی را گرفتیم نه با قدرت نظامی. وقتی نظام می تواند مسائل قومی و زبانی را حل كند، این سبب ثبات است و اساسِ دستیابی به این فضا، مقام معظم رهبری است.
سرلشكر سلیمانی تاكید كرد: بعضی از دوستان در سطوح عالی داخل و خارج اذعان می كردند كه وارد سوریه و عراق نشوید و محترمانه از انقلاب دفاع كنید. یك نفر گفت یعنی ما برویم و از دیكتاتور دفاع نماییم كه رهبر فرمودند وقتی به كشورهایی كه با آنها ارتباط داریم نگاه می نماییم، چه كسی دیكتاتور است و چه كسی نیست؟ ما مصالح را نگاه می نماییم. رهبری از دو بُعد حكمت و جسارت این انقلاب و دفاع از انقلاب را هدایت كردند.
او در آخر تصریح كرد: آقای هاشمی حرف درستی درباره آمریكایی ها زد كه گفت عقل گنجشك را در كله دایناسور می گذارند. اگر امروز می گوییم خدایا از عمر ما كم كن و به عمر رهبر بیفزای، این یك لزوم است.
مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی نماید.
فایل آنرا از اینجا دانلود كنید: video/mp4

1398/10/19
23:22:52
5.0 / 5
4874
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
جاوید شو جاوید شو