از سوی مركز رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

جزئیات هفتمین جشنواره رسانه های دیجیتال رضوی اعلام گردید

جزئیات هفتمین جشنواره رسانه های دیجیتال رضوی اعلام گردید

به گزارش جاوید شو هفتمین جشنواره رسانه های دیجیتال رضوی برگزار می گردد و از فعالان مجازی در این حوزه قدردانی خواهد شد.به گزارش جاوید شو به نقل از مهر، نشست رسانه ای هفتمین جشنواره ملی رسانه های دیجیتال رضوی قبل از ظهر یكشنبه ۳ آذرماه در محل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار گردید.
محمدحسین اسماعیلی دبیر هفتمین جشنواره رسانه های دیجیتال رضوی در این برنامه اظهار داشت: فضای مجازی امكان و ظرفیتی برای توسعه تبادلات فرهنگی در سطح دنیا پدید آورده است و باید با نگاه ایجابی به این مورد نگاه نماییم و نگاه سلبی نداشته باشیم.
وی با اشاره به تأكیدات مقام معظم رهبری درباره فضای مجازی اظهار داشت: این تأكیدات نشان دهنده لزوم بهره برداری از حداكثر ظرفیت ها برای انتقال فرهنگ ایرانی- اسلامی است و اگر در فضای مجازی نتوانیم با نگاه فعالانه حركت نماییم، حتما بازنده خواهیم بود.
اسماعیلی درباره اهداف برگزاری این جشنواره توضیح داد: اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی، هم افزایی فعالان فضای مجازی در ترویج مفاهیم دینی، تجلیل از تولید كنندگان آثار با رویكرد ایرانی- اسلامی و تولید محتوا با رویكرد رضوی ایرانی- اسلامی از اهداف برگزاری این جشنواره است. با برگزاری این جشنواره می خواهیم رقابت فرهنگی در بین اقشار مردم به وجود بیاید.
دبیر هفتمین جشنواره رسانه های دیجیتال رضوی تصریح كرد: منابع و موضوعات این جشنواره با بهره گیری از قرآن، احادیث بخصوص (امام رضا) صاحب نظران، هنرمندان و نویسندگان خواهد بود و تولید كنندگان محتوا می توانند آثارشان را با موضوعات ارزش های اخلاقی، اجتماعی، حاكمیتی و زیارت امام رضا با هشتك های امام رضا، رضا جان، امام رئوف در چارچوب های متنوع عكس نوشته، متن، گرافیك، اینفوگرافیك، ویدئو، پویانمایی و موشن گرافی به دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند.
به گفته وی، معیارهای ارزیابی داوران، كیفیت آثار، میزان بازدید، دیدگاه ها و كامنت ها و غنای محتوایی آثار خواهد بود و تولید كنندگان محتوا تا اول بهمن ماه ۱۳۹۸ فرصت دارند آثار خویش را به دبیرخانه ارسال نمایند. اسماعیلی خاطرنشان كرد: در دبیرخانه جشنواره بعد از داوری اولیه، آثار مناسب به مرحله نهایی خواهند رسید و بعد از داوری نهایی در ۲۶ بهمن ماه در استان قزوین همزمان با میلاد حضرت زهرا (س) طی آئین اختتامیه از برترین ها قدردانی خواهد شد.

1398/09/06
16:11:33
5.0 / 5
4493
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
جاوید شو جاوید شو