در نشست آینده پژوهی فرهنگ در آینده ایران مطرح شد

لزوم استفاده از فارغ التحصیلان تحصیلات تكمیلی هنر در حوزه آینده پژوهی

لزوم استفاده از فارغ التحصیلان تحصیلات تكمیلی هنر در حوزه آینده پژوهی

به گزارش جاوید شو عضو هیات علمی دانشگاه آزاد واحد تهران مركز با اشاره به آینده پژوهی و آموزش عالی اظهار داشت: باید به ظرفیت فارغ التحصیلان مقطع تحصیلات تكمیلی هنر در حوزه آینده پژوهی توجه گردد.


به گزارش جاوید شو به نقل از ایسنا، فاطمه شاهرودی در "نشست آینده پژوهی فرهنگ در آینده ایران" كه به مناسبت هفته ترویج علم امروز در مركز تحقیقات سیاست علمی كشور برگزار شد، به سوژه آینده پژوهی هنر و نسبت آن با فرهنگ پرداخت و اظهار نمود: هنر یكی از زیرمجموعه های فرهنگ است.
وی هنر در معنای قدیم آنرا صنعت، فن و مهارت تعریف كرد و اظهار داشت: هنر در معنای جدید آن به هنرهای زیبا همچون نقاشی، موسیقی، تئاتر و سینما اتلاق می شود.
عضو هیات علمی دانشگاه آزاد واحد تهران مركز اشاره كرد: باید به آینده پژوهی هنر دقت كنیم تا بدانیم از كجا به كجا می رویم. آینده پژوهی هنر شامل چگونگی و چیستی هنر در آینده، اقتصاد هنر، سبك ها و مكاتب هنری، مخاطبان هنر، رشته های هنری و فناوری های جدید است.
شاهرودی اضافه كرد: همچون پیشینه آینده پژوهی در هنر می توان به فیلم سینمایی "هامون" اشاره نمود كه در صحنه ای از این فیلم، بازیگران نحوه كباب خوردن در آینده را توصیف می كنند.
وی با اشاره به هنر آینده گرا اظهار داشت: هنر آینده گرا نشانه ای از هنر متعهد و فاخر است كه به ما در مطالعه و بازنمایی انواع آینده های ممكن، محتمل و مرجح كمك می نماید.
عضو هیات علمی دانشگاه آزاد واحد تهران مركز تصریح كرد: گالری سازی از آینده شاخه ای از هنر معاصر جهان است كه به خلق چشم اندازهای آرمانی یا علمی تخیلی از آینده در چارچوب فیلم ها و سریال ها می پردازد.
شاهرودی سپس به آینده پژوهی و آموزش عالی پرداخت و توضیح داد: تفاوت های سازوكار تحصیل در هنر نسبت به سایر رشته ها، افزایش فارغ التحصیلان هنر در مقطع تحصیلات تكمیلی و موضوعات آنها همچون ملاحظات آینده پژوهی و آموزش عالی است.
وی اشاره كرد: دانشجویان این رشته بر حسب كهن الگوی هنرمند روشنفكر علاقه به تحصیلات آكادمی در حیطه نظریه هنر را دارند.
عضو هیات علمی دانشگاه آزاد واحد تهران مركز درانتها اظهار داشت: با عنایت به ظرفیت فارغ التحصیلان مقطع تحصیلات تكمیلی هنر باید توجه این دانشجویان را به سوژه آینده پژوهی هنر جلب كرد.
منبع:

1398/08/28
08:30:58
5.0 / 5
4431
تگهای خبر: صنعت , فرهنگ , هنر , هنرمند
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
جاوید شو جاوید شو