توسط رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری انجام شد

اعلام برنامه های قرارگاه فرهنگی هنری اربعین

اعلام برنامه های قرارگاه فرهنگی هنری اربعین

جاوید شو: رئیس قرارگاه فرهنگی هنری مردمی اربعین برنامه های این قرارگاه را در راه پیاده روی اربعین حسینی تشریح نمود.به گزارش جاوید شو به نقل از مهر، سعید اوحدی رئیس قرارگاه فرهنگی هنری مردمی اربعین با اشاره به مجموعه فعالیت های این قرارگاه در چارچوب ۴ كمیته هنری، كمیته فرهنگی و محتوایی، كمیته تبلیغات و اطلاع رسانی و كمیته پشتیبانی اظهار داشت: فعالیت های قرارگاه با همكاری تعدادی از نهادهای فرهنگی فعال و با مشاركت قرارگاه راهیان نور سپاه و بسیج در ۴ موكب در ۴ مرز مشترك ایران و عراق شامل خسروی، مهران، چزابه و شلمچه در بخش های ایستگاهی، غرفه های فرهنگی هنری و توزیع محصولات فرهنگی انجام می شود.
وی درباره برنامه های هنری این قرارگاه از فراخوان جذب هنرمند جهادی برای ارائه خدمات فرهنگی هنری به زوار اربعین حسینی در «موكب هنر» آگاهی داد و اضافه كرد: كارگاه آموزشی ها و خلق آثار هنری با سوژه قیام سیدالشهدا در چارچوب تصویرگری، نقاشی، خوش نویسی و تایپو گرافی با حضور هنرمندان صاحب نام در موكب ها و در راه پیاده روی زوار اجرا می شود. كاظم چلیپا، مهدی چلیپا، مجید شریفیان، محمدحسین نیرومند، علی وزیریان، حسین عصمتی، ناصر سیدی و سید عبدالله حاج سید حسن قسمتی از این هنرمندان را می سازند.
رییس قرارگاه فرهنگی هنری مردمی اربعین افزود: كارگاه عكاسی حرفه ای با تلفن همراه با حضور ۴ هنرمند در ۴ مرز و در چند نوبت برگزار می گردد تا زوار بتوانند لحظات حضور در این حركت آسمانی را بهتر ثبت كنند همین طور نمایشگاه عكس ها و پوسترهای عاشورایی از دیگر برنامه های هنری پیش بینی شده است. نمایشگاه كاریكاتور با سوژه استكبارستیزی كه سال قبل با استقبال ویژه زوار مواجه گردید، امسال نیز در ۴ مرز انجام می شود.
اوحدی اضافه كرد: نمایشگاهی شامل تكنولوژی های جدید و ابزار دیجیتال نیز در چارچوب قرارگاه فرهنگی هنری مردمی اربعین انجام خواهد شد. معرفی اپلیكیشن هایی با موضوعات معرفی حجاب و عفاف و مهارت های بهداشتی در مسافرت اربعین نیز در این نمایشگاه صورت می گیرد.
وی با تاكید بر اجرای ویژه برنامه هایی برای كودك و نوجوان اظهار داشت: كودكان و نوجوانان بخش مهمی از زوار اربعین حسینی را می سازند و در این سال ها اغلب مورد غفلت واقع شده اند. بنا بر این در قرارگاه فرهنگی هنری مردمی اربعین برنامه های ویژه ای برای این گروه سنی تدارك دیده ایم. از نقاشی و رنگ آمیزی روی كاربرگ های آماده، ساخت ماكت ضریح امام حسین (ع)، اوریگامی، دل نوشته های كوتاه به حضرت رقیه(س) و حضرت علی اصغر(ع)، ایستگاه قصه گویی واقعه كربلا به شیوه روایتگری با نمایش تصاویر ازجمله برنامه های پیش بینی شده برای این گروه سنی است.
رییس قرارگاه فرهنگی هنری مردمی اربعین درباره دیگر برنامه های این قرارگاه اظهار داشت: همچون سال قبل «سینما سیار» در راه پیاده روی اربعین مستقر شده است. امسال برای هر مرز ۳ سینما و درمجموع ۱۲ سینما به نمایش آثار نمایشی در رابطه با قیام عاشورا می پردازند.
اوحدی در تشریح دیگر فعالیت های این قرارگاه اظهار داشت: یكی از ویژه برنامه هایی كه امسال در راه زوار اربعین حسینی اجرا می شود، طرح «زیارت نیابتی از جانب شهدای جهان اسلام» است. زوار علاقه مند در این طرح با دریافت پلاك یكی از شهدای جهان اسلام، در راه زیارت خود، یاد آن شهید را گرامی می دارند و به نیابت از او، زیارت می كنند.
روایتگری و خاطره گویی با حضور چهره های شاخصی چون حسام الدین سراج، تولید و توزیع محصولاتی چون سربند، بازوبند، پیكسل و بج سینه با شعار «حب الحسین یجمعنا»، برگزاری نمایشگاه كتاب با سوژه محرم، اربعین و قیام امام حسین (ع) و برگزاری سوگواره شعر آیینی قتیل العبارات در حرم مطهر امام حسین (ع) از دیگر برنامه های قرارگاه فرهنگی هنری مردمی اربعین است.
وی درانتها اظهار داشت: فعالیت های عملیاتی و میدانی قرارگاه فرهنگی هنری مردمی اربعین از ۱۷ مهرماه شروع می شود و همكاران سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در ۴ مرز ایران و عراق از ۲۲ تا ۲۷ مهرماه با اجرای برنامه های متفاوت فرهنگی و هنری پذیرای زوار هستند.
قرارگاه فرهنگی هنری مردمی اربعین برای دومین سال متوالی به ریاست سعید اوحدی رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، و دبیری ناصر امین زاده میزبان زوار اربعین حسینی است. همین طور مجموعه فعالیت های قرارگاه فرهنگی هنری مردمی اربعین زیر نظر شورای سیاست گذاری به ریاست سید علیرضا فاطمیان پور، در ۴ كمیته شامل كمیته فرهنگی مطالعات و محتوایی به ریاست مهدی قاسمی، كمیته هنری به ریاست علیرضا زندوكیلی، كمیته تبلیغات و اطلاع رسانی به ریاست مهدی محمدی و كمیته پشتیبانی به ریاست علی عباس گودرزی انجام می شود.


منبع:

1398/07/17
21:59:57
5.0 / 5
4599
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان جاوید شو
جاوید شو جاوید شو