رئیس سازمان تبلیغات اسلامی:

واكنش های داخلی به حواشی راهپیمایی اربعین مناسب نبود

واكنش های داخلی به حواشی راهپیمایی اربعین مناسب نبود

جاوید شو: رئیس سازمان تبلیغات اسلامی از نوع برخورد با حواشی پیش آمده درباره راهپیمایی اربعین و نوع مواجهه برخی دستگاه ها با این حواشی انتقاد نمود.به گزارش جاوید شو به نقل از مهر، مراسم اختتامیه چهارمین رویداد تصمیم سازان آینده ظهر روز جمعه (۱۲ مهرماه) در دانشكده فنی دانشگاه تهران انجام شد.
در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در سخنانی با اشاره به اهمیت تصمیم گیری و تصمیم سازی در زندگی انسان اظهار داشت: تمام تلاش آدم در زندگی برای كسب تصمیمات صحیحی است كه در مقابل خطاها باید بگیرد. بعضی از خطاهای ما تاكتیكی هستند و اثر كوتاه مدت دارند. مثلاً گاهی یك مسئول این گونه خطایی می كند و مدتی تبعات آن، مردم را متوجه خود می كند. گاهی هم خطاها و به دنبال آن، تصمیمات راهبردی است و اثراتش لحظه ای نیست پس باید چند دهه برای آن تاوان داد؛ نمونه اش تصمیمی بود كه برای سوژه كنترل جمعیت در ایران گرفته شد كه هنوز هم باید تلاش نماییم تا برای رفع تبعات آن كاری كرد. بیانیه گام دوم رهبر انقلاب نیز از جنس تصمیمات راهبردی بود كه برمبنای یك تشخیص و مسئله شناسی راهبردی منتشر گردید.
وی در همین زمینه افزود: رهبر انقلاب اسلامی بطور صریح بیان داشتند كه «دشمن برای بیشتر از ۴۰ سال آینده ما برنامه ریخته است و ما باید برای بیشتر از ۱۰۰ سال آینده مان نقشه بكشیم»؛ بگذریم از اینكه هنوز هم عده ای این برنامه ریزی دشمن را باور نمی كنند.
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در ادامه با اشاره به تصمیمات بنیادین غرب برای دشمنی با بنیان خانواده اظهار داشت: سویه ی كلام تمدن غرب، بر اساس این خطای راهبردی شكل گرفته و تأثیر آنرا باید در چهار، پنج قرن آینده دید.
حجت الاسلام قمی در ادامه اشاره ای نیز به سوژه راهپیمایی اربعین داشت و عنوان كرد: موضوعاتی مانند حركت انسانی اربعین نیز از جنس تصمیم گیری های بنیادین است كه به اراده خداوند به روی زمین بازمی گردد. وقتی كه می خواهیم یك مسئله بنیادین را حل نماییم و برای آن تصمیم بسازیم، باید بدانیم كه همیشه دشمن در صدد گره افكنی در آن خواهد بود. ما امروز از فقها توقع داریم كه بتوانند این دست اتفاقات را پیش بینی كنند اما از خودمان سؤال نماییم چند فقیه پیرامون ما هستند كه به تعبیر امام راحل، نبض امروز را در اختیار داشته باشند و به تعبیر مولای متقیان بتوانند با ایستادن روی سر پنجه پا، فردا را ببینند؟ مگر حوادث این روزهای عراق قابل پیش بینی نبود؟ چرا برای آن تدبیری اندیشیده نشد و فقط به این بسنده كردیم كه اطلاعیه ای بدهیم برای آنكه مردم از این سفر منصرف شوند؟ باید به روی مسئله تمدنی فرا راهبردی اربعین، بیشتر از اینها فكر نماییم. این طرز فعلی حكمرانی قابل قبول نیست؛ باید برای آن چاره اندیشی كرد. مسئله اربعین و حوادثی كه به دنبال آن شكل گرفته، نیازمند چاره اندیشی هم در موعد امسال و هم برای موعد سال های آینده است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینكه نص صریح بیان رهبر انقلاب بر ارائه راهكارهای عملی و گره گشا مبتنی بر شناخت مسئله توسط جوانان در كشور است، اظهار داشت: سازمان تبلیغات اسلامی بسیار توفیق خواهد داشت اگر بتواند از چنین حركت هایی حمایت كند. از مجموعه های جوانی مانند همین گروه برگزاركننده این رویداد، گاه تصمیماتی به روی میز مسئولان آمده كه همه جوره خواسته اند آن تصمیم اجرایی نشود اما آن تصمیم چنان حكیمانه بوده كه نمی شد در برابرش مقاومت كرد. از طرف دیگر، باید بگویم كه یكی از ملزومات تصمیم گیری، شجاعت است. وای به حال مسئولی كه تصمیم درست را می یابد اما شجاعت اجرای آنرا ندارد. به باور من، شما جوانان اگر چاره ای اندیشیدید و تصمیمی ساختید، باید برای آن گفتمان سازی كنید و پشتیبانی رسانه ای از آن انجام دهید.
همچنین در این مراسم قلی زاده مدیر مركز آموزشی گام و عیوضی مدیر شبكه كانون های تفكر ایران نیز توضیحاتی درباره اجرای چهارمین رویداد تصمیم سازان آینده ارائه كردند.

1398/07/14
22:58:58
5.0 / 5
4393
تگهای خبر: برنامه , دستگاه , سفر
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
لینک دوستان جاوید شو
جاوید شو جاوید شو