خبر وزیر ارشاد در مورد اصلاح بخشنامه شورای فرهنگ عمومی كشور

خبر وزیر ارشاد در مورد اصلاح بخشنامه شورای فرهنگ عمومی كشور

به گزارش جاوید شو وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: در تلاش هستیم تا بخشنامه شورای فرهنگ عمومی كشور و استان ها را اصلاح و در آنها تجدیدنظر نماییم.


به گزارش جاوید شو به نقل از ایسنا، سیدعباس صالحی در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان اردبیل اظهار نمود: نگاه در حوزه فرهنگی گاه از بالا به پائین و گاهی نیز از پائین به بالاست ولی ما اهتمام داریم بر طبق تفكر دینی و عقلانی تركیبی از این دو مدل را دنبال كرده و پیگیر باشیم. این مدل همان آتش به اختیاری است كه مقام معظم رهبری به شكل عقلانی و منطقی بر آن تاكید دارند كه البته منظور از آتش به اختیار غیرقانونی عمل كردن نیست بلكه مسئولیت را با تشخیص درست و بموقع انجام دادن است كه در مكتب اسلام نیز به آن تاكید گردیده است.
عضو كابینه دولت دوزادهم یكی از وظایف شوراهای فرهنگ عمومی استان ها را صیانت از داشته ها و تاكید بر رفتار معقول و منطقی در حوزه تصمیم گیری دانست و اظهار داشت: البته ما اهتمام داریم تا بخشنامه شوراهای فرهنگ عمومی كشور و استان ها را مورد بازخوانی و تجدیدنظر قرار دهیم تا در یك كار گروهی بتوانیم اهداف و برنامه ها را پیگیری نماییم. ما باید در شورای فرهنگ عمومی استان ها به كار گروهی اعتقاد داشته باشیم كه البته پس از گذشت دو دهه برخی بازبینی ها و اصلاح در قوانین و مقررات و بخشنامه ها نیاز است كه اهتمام داریم به صورت كشوری و استانی این خلاءها و ضعف ها را رفع نماییم.
وی از نامه نگاری چهار وزیر و مسئولان شورای فرهنگ عمومی با مقام معظم رهبری در باب تقویت حوزه نظارت بر ظرفیت های فرهنگ عمومی مناطق كشور و اصلاح و بازبینی در بخشنامه های قوانین آگاهی داد و بیان كرد: البته در این زمینه بعضی از استان ها به صورت پایلوت در بخش فرهنگی و مدل سازی روش های جدید مدنظر قرار گرفته كه امیدواریم در همه ابعاد بتوانیم از نتایج به دست آمده بهترین بهره را بگیریم.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خاصیت های استان اردبیل را بی نظیر در حوزه فرهنگ دینی، معرفتی و مذهبی اعلام نمود و اضافه كرد: امیدواریم در یك حركت مناسب بتوانیم اهداف و برنامه هایی را كه مدنظر است، پیاده نماییم.
صالحی به ۴۰ سال عملكرد نظام اسلامی و گذر از مشكلات مختلف اشاره نمود و اظهار داشت: دشمنان با تدارك جنگ ۲۸۸۸ روزه و همین طور ترور شخصیت های كشورمان به تعداد ۱۷ هزار نفر و التهاب در حوزه های مختلف اهتمام كرده تا مانع پیشرفت كشور شود كه در همه این اتفاقات و حوادث فرهنگ دینی، اعتقادی و باورهای ایمانی ملت ایران اجازه نداده تا دشمنان به اهداف خود برسند.
رئیس شورای فرهنگ عمومی كشور به پایش های اجتماعی و فرهنگی در طول سال و بررسی نقاط ضعف و قوت در این عرصه اشاره و اظهار نمود: دشمنان ما به صراحت اعلام نمودند كه پس از حوادث تلخ دیماه ۹۶ ملت ایران در یك تابستان داغ سالگرد پیروزی انقلاب را نخواهد دید، در صورتیكه پس از گذشت یك سال از آن ایام جمهوری اسلامی ایران همچنان با قدرت به مسیر خود ادامه می دهد.
صالحی اشاره كرد: حتی دوستان و دشمنان ما به تنگناها و مصایب بر سر راه جمهوری اسلامی ایران اذعان داشتند، اما به یقین این نظریه پرداز ها از بن مایه های فرهنگی این ملت غافل بودند و باور نداشتند كه این ملت به رغم مشكلات اقتصادی و معیشتی توان مقابله با تهدید آنها را دارد.
وی افزود: فشار حداكثری دشمن و جنگ تمام عیار اقتصادی آنها در حد شعار نبود بلكه به صراحت به دنبال ناكامی جمهوری اسلامی ایران بودند، اما به یقین باید گفت؛ اعتقادات معنوی و فرهنگ دینی این ملت كاری را كرد كه تلاش دشمنان ناكام ماند.
صالحی اشاره كرد: در جامعه ما هنوز عمق اعتقادات و عرق فرهنگی و دینی را در میان افراد و ملت شاهد می باشیم كه در ایام گذشته نمونه هایی از آنرا در عشق و ارادت به امام حسین(ع) شاهد بودیم، هر چند كه بعضی از بداخلاقی ها و بی حجابی ها را نیز در حوزه فرهنگی و اجتماعی شاهد می باشیم.
وی با اشاره به نتایج پیمایش های علمی در كشور در حوزه فرهنگی بیان كرد: مردم ما هنوز به محافل و مجالس مذهبی اعتقاد راسخ دارند و در كنار آن یكپارچگی حركت اقوام ایرانی و اعتمادی كه ملت ما به فرهنگ ملی و ارزش های انقلابی دارد سرمایه ای بزرگ محسوب می شوند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: هر چند ما در بعضی از حوزه ها نیز از صداقت و راستگوئی گرفته تا اخلاق و تعهد حرفه ای با نقص ها و ضعف هایی روبرو می باشیم اما در مجموع این داشته های فرهنگی ما اسباب پایداری نظام اسلامی را رقم زده كه باید قدر آنرا بدانیم.
صالحی درانتها بیان كرد: مردم ما باید یقین داشته باشند كه دارایی اصلی ما موشك نیست بلكه هویت ارزشی و اعتقادی است كه آموزش و پرورش، فرهنگ و ارشاد اسلامی با ابزار هنر و حوزه های علمیه باید به تقویت این دارایی و سرمایه های اصیل كمك كنند.
منبع:

1398/06/30
15:18:06
5.0 / 5
4432
تگهای خبر: برنامه , فرهنگ , هنر
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
لینک دوستان جاوید شو
جاوید شو جاوید شو