وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

800 میلیارد تومان موافقتنامه فرهنگی با استانداران مبادله شد

800 میلیارد تومان موافقتنامه فرهنگی با استانداران مبادله شد

به گزارش جاوید شو وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: در یك سال و نیم گدذشته 800 میلیارد تومان موافقتنامه فرهنگی با استانداران تنظیم و مبادله شد.به گزارش جاوید شو به نقل از مهر، سید عباس صالحی عصر امروز پنج شنبه در آیین گشایش فرهنگسرای بزرگ ارشاد ماهشهر با تبربك هفته دولت و گرامیداشت یاد شهیدان رجایی و باهنر اظهار نمود: در رویكردهای كه در نظام اسلامی و در دولت یازدهم و دوازدهم داشتیم تلاش شد تا حوزه فرهنگ را بعنوان حوزه كانونی مورد توجه بیشتر قرار دهیم.
وی اضافه كرد: یكی از رویكردهای مهم دولت در حوزه های مختلف حوزه زیربنایی بوده ولی منابع مالی دولت آنقدر زیاد نبود كه ترقی قابل ملاحظه ای را شاهد باشیم.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اشاره كرد: از نیمه دوم سال ۹۴ بود كه تحریم ها با امضای برجام برداشته شد و با این كار توانستیم در سال ۹۵ بیشتر از یك میلیون بشكه نفت و در سال ۹۶ دو میلیون بشكه نفت را به فروش برسانیم.
صالحی با اشاره به شرایط دولت در سال های بعد از امضای برجام تصریح كرد: در دولت یازدهم و دوازدهم عملا در این دو سال با همه این احوال توجه به توسعه زیرساخت ها قابل توجه بوده و مسیر را با این نگاه تعقیب كرده است.
وی افزود: در حوزه های فرهنگی در دولت های یازدهم و دوازدهم در سینما در سال ۹۲ تعداد ۲۴۷ سینما داشتیم كه امسال به ۵۵۰ سینما رسیده و این آمار بیان كننده رشد دو برابری است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: دو هزار و ۸۴۱ كتابخانه داشتیم كه در سال قبل به سه هزار و ۶۴۴ كتابخانه افزایش و در هفته دولت نیز ۴۰ كتابخانه راه اندازی شد كه این مسیر تا آخر سال ادامه دارد.
صالحی افزود: در حوزه های فرهنگی، علمی و اجتماعی اتفاقاتی كه می توانند به توسعه زیرساخت ها كمك كنند شتاب بیشتری گرفته و با تجمیع امكانات شاهد این اتفاقات هستیم.
وی بیان كرد: بحث عدالت اجتماعی و توزیع عادلانه امكانات در فضای كشور و در این عرصه آمارها كاملا با این نگاه همراه می باشد و در این دولت اهتمامی بوده كه فضای كشور در این عرصه ها برخورداری بهتری پیدا كند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینكه با این نگاه سعی شده كه توسعه فضای فرهنگی ایران تنها در تهران نباشد به واقعیت نزدیك تر باشد، تصریح كرد: در رویدادهای كشور در حوزه فرهنگ و هنر تنوع و تكثر برنامه ای مشاهده می شد، بطوریكه ۱۶ هزار و ۵۵۲ هزار برنامه و اتفاق در شهرهای مختلف در شاخه های مختلف فرهنگ رخ داده است.
صالحی اضافه كرد: سال قبل یك هزار و ۶۲۰ فعالیت ترویجی كتاب، یك هزار و ۶۹۲ فعالیت شعری و ۳۸ هزار برنامه در حوزه هنر در همه استان های كشور داشتیم.
وی بیان كرد: در حوزه تجسمی سه هزار برنامه، در حوزه تئاتر ۲۰ هزار برنامه و در حوزه سینما ۱۰ هزار برنامه در شهرهای مختلف داشتیم؛ همین طور یك هزار و ۵۰۰ فیلم كوتاه در استان های مختلف تولید شده است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینكه در بخش فعالیت های قرآنی هفت هزار و ۹۰۰ رویداد قرآنی برگزار شده اظهار داشت: ۴۰۸ نمایشگاه قرآنی هم در شهرها و استان های مختلف برگزار كردیم.
صالحی تصریح كرد: از تمركز گرایی به سمت حضور در شهرستان ها حركت و رشد قابل توجهی را در برنامه ها و رویدادهای استانی ملاحظه می نماییم.
وی افزود: در یك سال و نیم اخیر در سفرها تفاهمنامه ای بعنوان نقشه راه داشتیم و ۸۰۰ میلیارد تومان موافقتنامه فرهنگی با استانداران تنظیم شد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: در خوزستان توافق ۸۴ میلیارد تومانی با استاندار خوزستان داشتیم كه طی ۱۸ ماهه گذشته ۴۰ میلیارد تومان آن امضا شده است.
صالحی اظهار داشت: به طرح ها سرعت داده شده و در پرتو این تفاهمنامه اجرای آنها سرعت گرفته اند.
به گزارش جاوید شو به نقل از مهر، سه مجموعه فرهنگسرایی كه امروز در خوزستان افتتاح شدند، ۶ هزار و ۵۰۰ متر فضای زیربنایی دارند.

1398/06/14
13:08:41
5.0 / 5
4470
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
جاوید شو جاوید شو