بجنوردی ها میزبان شب فرهنگی ایران و تركمنستان می شوند

بجنوردی ها میزبان شب فرهنگی ایران و تركمنستان می شوند

جاوید شو: برنامه شب های مشترك فرهنگی ایران و تركمنستان به همت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان شمالی انجام می شود.


به گزارش جاوید شو به نقل از ایسنا، به نقل از رایزنی فرهنگی ایران در عشق آباد، اولین برنامه فرهنگی مشترك هنرمندان ایرانی و تركمنستانی با عنوان «شب های مشترك فرهنگی ایران در تركمنستان» از پنجشنبه ۳۱ مرداد به میزبانی اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی، شهرداری بجنورد و اداره كل میراث فرهنگی گردشگری در شهر بجنورد برگزار می گردد.

بر این اساس هیئت ۲۰ نفره ای از هنرمندان فعال در حوزه صنایع سنتی و همین طور حركات آیینی كشور جمهوری تركمنستان به دعوت رایزنی فرهنگی ایران در عشق آباد، در این برنامه شركت می كنند.

در این رویداد فرهنگی كه با هدف افزایش سطح تعاملات فرهنگی دو كشور همسایه برگزار می شود، هنرمندان در مدت دو شب با دایر كردن غرفه های ویژه نمایش صنایع دستی، در محل مركز سیاحتی «بش قارداش» بجنورد به ارائه آثار می پردازند.
بعد از برگزاری اولین نوروزگاه مشترك فرهنگی ایران و تركمنستان در باجگیران، شب های مشترك فرهنگی دو كشور اقدام تازه ای از طرف مسئولان فرهنگی كشور است كه امیدواریم افزایش ارتباطات فرهنگی دو ملت ایران و تركمنستان را به دنبال داشته باشد.
منبع:

1398/06/01
01:05:30
5.0 / 5
4378
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
جاوید شو جاوید شو