جشن باشكوه ولادت امام رضا (ع) در مرو برگزار گردید

جشن باشكوه ولادت امام رضا (ع) در مرو برگزار گردید

به گزارش جاوید شو جشن با شكوه ولادت امام رضا (ع) با حضور حداد عادل مشاور عالی مقام معظم رهبری و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و صدها تن از ارادتمندان تركمنی امام هشتم در محل خانه تاریخی امام رضا (ع) در مرو برگزار گردید.


به گزارش جاوید شو به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، جشن با شكوه ولادت امام رضا (ع) امسال با حضور حداد عادل در مرو برگزار گردید. در این مراسم كه با مشاركت خیل ارادتمندان آن امام همام همراه بود، ابتدا رضا خانیان- رایزن فرهنگی كشورمان ضمن خوشامدگویی به میهمانان از دولت تركمنستان بخصوص رئیس جمهور «قربانقلی بردی محمداف» برای موافقت با برگزاری این جشن تشكر كرد و اضافه كرد: برگزاری هر ساله این جشن كه امسال با شكوه بیشتری برگزار شده است، نشان داده است كه امام رئوف حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) از چه احترامی در بین تركمن ها برخوردار می باشد.
وی اظهار داشت: این علاقمندی و احترام فصل مشترك عاطفی میان دو ملت ایران و تركمنستان است و می تواند چراغی روشن برای آینده روابط فرهنگی دو كشور باشد.
در این مراسم احمدی -سفیر جمهوری اسلامی ایران در تركمنستان در سخنانی ضمن تبریك ولادت امام رضا (ع) حضور باشكوه مردمی در این جشن را برآمده از احساس پاك مردم تركمن نسبت به امام هشتم دانست و اضافه كرد: آنچه ما امروز شاهد آن هستیم غلیان احترام و احساسات پاك مردم تركمنستان نسبت به الگوی مهربانی حضرت امام رضا (ع) است و اینجانب از دولت تركمنستان برای فراهم آوردن زمینه برگزاری این جشن تشكر می كنم.
حداد عادل-مشاور عالی مقام معظم رهبری و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام هم در این مراسم ضمن ابلاغ سلام و پیام مقام معظم رهبری برای مردم تركمنستان و مرو اظهار داشت: امام رضا (ع) مردم ایران و تركمنستان را در كنار یكدیگر قرار داده است و امروز در سراسر ایران و به خصوص مشهد مردم ایران ولادت امام رضا (ع) را جشن گرفته اند همان گونه كه شما هم این مناسبت فرخنده را جشن گرفته اید.
وی به روابط مستحكم دو كشور اشاره نمود و اظهار داشت: رهبران دو كشور احترام زیادی برای یكدیگر و دو كشور قائل هستند و با اطمینان به مردم تركمنستان و مرو می گویم كه امن ترین مرز ایران با كشورهای همسایه مرزهای جمهوری اسلامی ایران و تركمنستان است.
حداد عادل اظهار داشت: در كنار وجود مزار صحابه پیامبر گرامی اسلام (ص) كه در مرو مدفون هستند، قدمگاه امام رضا (ع) هم در این مكان قرار دارد و مبحث مهم جابجایی خلافت عباسی در آن زمان از بغداد به مرو است كه نشان دهنده اهمیت مرو در طول تاریخ است.
مشاور عالی مقام معظم رهبری افزود: امام رضا (ع) سه سال از عمر شریف خویش را در بین پدران شما گذراندند و این خاطره تاریخی بین مردم مشهد و مرو بوجود آمده است و من امیدوارم كه این ارتباط تاریخی حالا باعث رابطه بیشتر دو شهر مرو و مشهد مقدس شود.
این مراسم با قرائت صلوات خاصه امام رضا (ع) توسط خدام امام هشتم و تبرك جستن مردم به پرچم متبرك آن حضرت به پایان رسید.
1398/04/28
11:29:20
5.0 / 5
4266
تگهای خبر: فرهنگ
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
جاوید شو جاوید شو