جشنواره ای برای الگوسازی نقوش ایرانی

جشنواره ای برای الگوسازی نقوش ایرانی

به گزارش جاوید شو نمایشگاه آثار منتخب هفتمین جشنواره ملی «نقش تن پوش» عصر روز جمعه ۱۴ تیرماه با برگزاری مراسمی در نگارخانه بهار خانه هنرمندان ایران راه اندازی شد.


به گزارش جاوید شو به نقل از روابط عمومی جهاد دانشگاهی هنر، در ورودی نمایشگاه هفتمین جشنواره ملی «نقش تن پوش» كه عصر روز جمعه ۱۴ تیرماه در نگارخانه بهار خانه هنرمندان ایران افتتاح شد، عبارتی به چشم می خورد كه در بخشی از آن آمده است: جشنواره «نقش تن پوش» تلاشی برای الگوسازی و ترویج نقش های ایرانی متناسب با فرهنگ و نیاز جامعه و ترغیب هنرمندان جوان به خلق تصاویر زیبا بر روی تن پوش یا همان تیشرت ساده است.
الهام زایجانی - دبیر هفتمین جشنواره ملی «نقش تن پوش» - هم با صحه گذاشتن به این حركت فرهنگساز جشنواره به خبرنگار ایسنای دانشگاه هنر، اظهار داشت: معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی واحد هنر در چارچوب دبیرخانه دائمی جشنواره «نقش تن پوش» در تلاش است تا با برجسته سازی این موضوع، طرح ها و نمادهای متناسب با فرهنگ ایرانی را جایگزین طرح های غیربومی كند.
معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی واحد هنر خاطرنشان كرد: این جشنواره با اهدافی همچون بسترسازی برای حضور دانشجویان و طراحان خلاق در عرصه مد و لباس، كمك به انتقال مفاهیم و مؤلفه های فرهنگ ایرانی، اسلامی از راه تن پوش (تی شرت) و با محور فرهنگ و تمدن ایرانی در این دوره برگزار گردید و با استفاده از تجربه های به دست آمده برگزاری ۶ دوره گذشته خود تلاش دارد تا همچنان به ارتقای كمی و كیفی آثار هنرمندان طراح بیاندیشد.
این گزارش حاكی می باشد، نمایشگاه آثار منتخب هفتمین جشنواره ملی «نقش تن پوش» تا ۱۸ تیرماه برای بازدید علاقه مندان دایر است و بازدیدكنندگان می توانند به غیر از امروز شنبه، از ساعت ۱۴ تا ۲۱ با رفتن به نگارخانه بهار خانه هنرمندان ایران واقع در خیابان انقلاب اسلامی، انتهای خیابان شهیدموسوی (فرصت) از آثار به نمایش درآمده در آن دیدن كنند.
اما دبیرخانه جشنواره به جهت پویایی و اثرگذاری بیشتر برگزاری این نمایشگاه و جریان سازی فرهنگی جشنواره، دو ابتكار را در تمهیدات خود اندیشیده است؛ نخست اهدای جایزه به اثر برتر به نمایش درآمده در این نمایشگاه است به این شكل كه هر كدام از بازدیدكنندگان كه علاقه مند به نظرسنجی آثار جشنواره باشند می توانند به اثر منتخب خود رأی داده كه در نهایت هر اثری كه بیشترین رأی را به دست آورد، بعنوان اثر برگزیده از دید مخاطب انتخاب و به طراح آن جایزه ای اهدا می شود.
ابتكار دوم دبیرخانه جشنواره، انتخاب اثر برتر از میان آثار منتخب جشنواره از راه فضای مجازی است، به این شكل كه كاربران اینترنتی با انتخاب یك یا دو اثر و به نمایش گذاشتن آنها در فضای مجازی و تگ كردن آدرس جشنواره به نشانی @tpfest.ir می توانند جایزه فضای مجازی جشنواره را به خود اختصاص دهند.
اختتامیه این دوره از جشنواره ملی «نقش تن پوش» یكشنبه ۱۶ تیرماه ساعت ۱۷: ۳۰ با معرفی و تقدیر از برگزیدگان در دو بخش صنعتی و هنری در سالن استاد جلیل شهناز خانه هنرمندان ایران برگزار می شود.
بنا بر این گزارش، بعد از بررسی بیشتر از ۷۰۰ اثر رسیده به دبیرخانه هفتمین جشنواره ملی «نقش تن پوش» در دو بخش صنعتی و هنری و با حضور داورانی چون شاهرخ جعفری، رامین جوانرود، محمد خاضع، سحر سیدجعفر، هما دلبرای و بهنام كامرانی، این دوره از جشنواره در آستانه برگزاری مراسم اختتامیه و معرفی و تقدیر از برگزیدگان قرار دارد.
در مراسم اختتامیه هفتمین جشنواره ملی «نقش تن پوش» كه عنوان جشنواره خلاق را هم از آن خود كرده است، به برگزیدگان اول تا سوم در هر یك از دو بخش صنعتی و هنری به ترتیب ۲ میلیون، یك میلیون و دویست هزار و ۸۰۰ هزار تومان جایزه نقدی این جشنواره اهدا خواهد شد.
1398/04/16
23:19:28
5.0 / 5
5197
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
جاوید شو جاوید شو