طنین صدای انتخابات ریاست جمهوری در رادیو

طنین صدای انتخابات ریاست جمهوری در رادیو

معاونت صدای رسانه ملی، هم گام با آغاز به کار دور دوم چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری ایران با تولید و پخش برنامه های مختلف رادیویی ، این رویداد تاریخی را اطلاع رسانی کرد.


به گزارش جاوید شو به نقل از خبرگزاری ایرنا از روابط عمومی معاونت صدا، از آغازین دقایق رای گیری، شبکه های رادیویی با تولید برنامه های زنده و دعوت از صاحبنظران برجسته، اعزام گزارشگران به مناطق مختلف، استقرار واحد های سیار در شعب منتخب اخذی رای، گفتگو با هموطنان و پخش سرودهای حماسی، نقش ماندگاری بر مشارکت مردم زدند.
رادیو ایران از مسجد ابوذر همراه هموطنان بود برنامه روز انتخاب با ارتباط رفت و برگشت با پایگاه رسانه ای رادیو ایران مستقر در مسجد جامع ابوذر از حال و احوال حضور حماسی مردم در بزرگترین پایگاه مذهبی جنوب شهر تهران (مسجد جامع ابوذر )را منعکس می کند.
ارتباط با گزارشگران مستقر در این پایگاه رسانه ای و شعب گرفتن رای در مناطق مختلف از دیگر آیتم های برنامه های انتخاباتی رادیو ایران است. همین طور برقراری ارتباط با گزارشگران و مراکز استانها در راستای انعکاس حماسه حضور مردم در سراسر کشور از دیگر بخش های برنامه های های روز انتخاب رادیو است که در فواصل برنامه ها پخش می شود.
ارتباط رادیو ایران با خبرنگاران دفاتر خارج از کشور از دیگر قسمت های این برنامه بود. از دیگر بخش های روز انتخاب رادیو ایران ارتباط مستمر با اعضای کانون ایرانیاران در اقصی نقاط کشور در جهت انعکاس و روایت حضور حماسی مردم در پای صندوق های رای با لهجه ها و گویش های ایرانی در جای جای ایران است.
رادیو نمایش؛ برنامه هم رای خیابان پاستور ویژه برنامه "هم رای، خیابان پاستور" از رادیو نمایش در سه بخش تقدیم شنوندگان شد. علیرضا تابان، مهرناز شعبانی، در بخش دوم نرجس فروغی، علیرضا بختیاری و در بخش سوم هادی خادم حسینی و الهام زرتاختی به عنوان گوینده حضور دارند.
"هم رای، خیابان پاستور" به تهیه کنندگی محسن جواهری و نویسندگی سهیلا خدادادی تا پایان ساعت رای گیری از آنتن شبکه رادیویی نمایش پخش می شود.
حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم حمیدی، رییس کل دادگستری استان کرمان در این برنامه اظهار داشت: حضور مردم در این هفته، تفاوت شایان توجهی با هفته گذشته دارد و در کرمان شاهد شور و نشاط گسترده مردم هستیم. تهران از مسجد لرزاده تهران هم گام با انتخابات شد شبکه رادیویی تهران با استقرار در مسجد لرزاده برنامه «شهرآرا» را به روی آنتن برد.
حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای، رییس قوه قضائیه با حضور در مسجد لرزاده اظهار داشت: رییس جمهور در عرصه های فرهنگی، اقتصادی و سایر موارد دیگر می تواند ارتقا دهنده بخش های مختلف باشد و در احقاق حقوق مردم تلاش کند. اگر مردم نسبت به مسائل فرهنگی، اقتصادی کشور مشکل دارند و با مسائلی در کشور مواجهند رییس جمهور می تواند موثر باشد. امروز روز مهمی است، مردم با این انتخاب می توانند خیلی از مشکلات را مرتفع کنند و کشور کام های بلندتری را بردارد.
محمد مخبر، سرپرست نهاد ریاست جمهوری نیز عنوان کرد: نظام ما نظام مردمی است و شرکت شهروندان در این انتخابات سبب افزایش عزت، استقلال و ابهت کشور می شود. مردم با شور و حجم بالایی در انتخابات شرکت نمایند. هر کسی که قصد شرکت در انتخابات را دارد با دعوت شخص دیگر در انتخابات حضور داشته باشند.
ذبیح الله خداییان، رییس سازمان بازرسی کل کشور اظهار داشت: اهمیت انتخابات برای همه مردم مشخص است، کسی که امروز انتخاب می شود رییس جمهور کشور خواهد شد و تصمیمات و مدیریت وی در سرنوشت تک تک مردم اثرگذار است. هیچ کس نباید نسبت به سرنوشت خودش و مردم بی تفاوت باشد. شرکت در انتخابات یک حق است و باید این حق را اعمال نماییم. حضور حداکثری امنیت ساز است و ان شاء الله فرد اصلح انتخاب گردد.
رادیو اقتصاد و سهم من سرزمین من!
رادیو اقتصاد در مرحله دوم چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با ویژه برنامه «سهم من؛ سرزمین من» همراه شد.
یحیی آل اسحاق رییس اتاق مشترک بازرگانی، ایران و عراق در این برنامه اظهار داشت: هر کس به سرنوشت خود، فرزندان و ملتش درحال و آینده اهمیت می دهد، لازم است در انتخابات شرکت نماید. صمد حسن زاده رییس اتاق تجاری ایران نیز به برنامه ریزی صحیح رییس جمهور آینده با اتکا به زیرساخت ها، ثروت ملی و سرمایه انسانی که می تواند در کوتاه مدت نارسایی های اقتصادی را حل کند اشاره نمود.
علیرضا فخاری استاندار تهران نیز عنوان کرد: تمام اقدامات برای تحقق راهبردهای مشارکت، صیانت، سلامت و رقابت در انتخابات انجام شده است. میزان حضور مردم در ساعات اولیه رأی گیری در این مرحله بیش از مرحله اول است و امیدواریم ادامه یابد.
انسیه خزعلی معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده نیز ضمن اشاره به اهمیت مهم انتخابات افزود مهمست رییس جمهوری که انتخاب می شود باانگیزه باشد و مطالبات بانوان را پیگیری کند.
سردار محمدباقر ذوالقدر دبیر مجمع تشخیص مصلحت نیز اظهار داشت: مسؤلیت نسبت به تعیین سرنوشت اقتضا می کند در انتخابات، مردم حضور گسترده ای داشته باشند. نظام یک نظام مردمی است و رأی بیشتر، پشتوانه محکم تری برای رییس جمهور در کار اجرائی بوجود می آورد.
رادیو صبا برنامه بامداد انتخاب را به روی آنتن برد
«صبح انتخاب» از نخستین لحظات رای گیری
دور دوم چهاردهمین دوره ریاست جمهوری همراه مخاطبان شده است. این برنامه با دعوت هم وطنان جهت شرکت در انتخابات ریاست جمهوری همراه در فضایی پرشور و نشاط گزارش میدانی از حضور پرشور مردم در انتخابات ریاست جمهوری را از سراسر کشور تقدیم مخاطبان می کند.
همچنین ضمن اجرای مشترک با مراکز رادیویی مختلف و گفت و گو با گزارشگران مراکز رادیویی حضور مردم در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری را روی آنتن صبا گزارش می کند. مخاطبان می توانند با تماس با این برنامه با رییس جمهور آینده خود صحبت کنند و به «صبح انتخاب» بگویند «همراه چه کسی رای می دهند؟قشنگ ترین دلیل شما برای حضور در انتخاب چیست؟ »
ویژه برنامه «صبح انتخاب» به تهیه کنندگی امیر اکبری و اجرای مهبد قناعت پیشه و فریبا باقری تا ساعت ۱۱: ۳۰ دقیقه همراه مخاطبان است.
رادیو جوان و رییس جمهور محبوب من!
در برنامه رییس جمهور محبوب من سید مجید میراحمدی معاون امنیتی نظامی وزیر کشور از وضعیت و تمهیدات اندیشیده انتخابات ریاست جمهوری آگاهی داد و اظهار داشت: تمهیدات لازم برای برگزاری انتخابات با شکوه و سالم بصورت کامل فراهم گشته است و برابر گزارشاتی که از ساعت ۶ بامداد بصورت بر خط از استانها گرفته می شود، تقربیا تمام شعب های گرفتن رأی آماده هستند که ۵۲ هزار شعبه گرفتن رأی آماده خدمت به مردم عزیز ایران است که مردم تکلیف شرعی و سیاسی خودرا در همین ساعات اولیه به تبعیت مقام معظم رهبری انجام دهند و ان شاالله یک انتخاباتی رقم بخورد که هم دشمنان ما را نابود و محزون کند.
رادیو قرآن برنامه خادم جمهور را به روی آنتن برد این برنامه از ساعت ۸ روی آنتن این شبکه رفت.
محمد حسین سبزعلی قاری بین المللی قرآن کریم در ارتباط تلفنی با رادیو قرآن اظهار داشت: اینجا مملکت امام زمان است مملکت امام حسین و امام سجاد است امیدوار هستم امروز مردم در پای صندوق های حاضر شوند. خداوند شهید رئیسی را بیامرزد ایشان به مفهوم واقعی خادم جمهور بود.
رادیو ورزش و میدان انتخاب!
میدان انتخاب با هدف پوشش حضور ورزشکاران و جامعه ورزش در روز انتخابات با هدف تشویق و تشویق ورزشکاران به حضور پرشور در انتخابات در کنار سایر آحاد مردم از نخستین دقایق برگزاری انتخابات از رادیو ورزش پخش می شود و تا پایان ساعات گرفتن آرا ادامه می یابد.
ارتباط با ورزشیاران استانهای کشور و گزارش از حال و هوای انتخاباتی استانها و حضور مردم به خصوص جامعه ورزشی استانها از بخش های دیگر میدان_انتخاب است.
همچنین محمد کاظمیان رییس فدراسیون سوارکاری نیز ضمن بیان اهمیت راهبردی انتخابات اظهار داشت: برای دومین بار به شهید شیرودی آمدیم تا برای داشتن ایران قوی وظیفه خودمان را انجام دهیم. رییس جمهور آینده در جذب استعدادهای ورزشی کوشش کند تا امید و شور و شوق را در جوان ها به وجود آوریم.
کیومرث هاشمی وزیر ورزش اظهار داشت: از جامعه ورزش تقدیر و تشکر می کنم به خاطر استقبال خوبی که در ساعات ابتدایی از مرحله دوم انتخابات داشتند. از رسانه ها به خاطر حضور گسترده برای نشان دادن مشارکت مردمی تشکر می کنم. نتیجه رأی گیری هرچی که هست به خیر و صلاح مردم باشد. جامعه ورزش توقع بالایی ندارد. برنامه هایی که دارد اجرائی شود. برای اجرائی کردن برنامه ها نیازمند منابع و بودجه هستیم. همانطور که شهید رئیسی منابع را برای پروژه ها و هزینه ها را تقبل می کردند، ان شاالله رییس جمهور آینده هم منابع را برای جامعه ورزش تزریق کند.
مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال نیز عنوان کرد: انتخابات از هفته قبل بسیار پرشورتر است. هر کس رییس جمهور شود رییس جمهور همه مردم است و همه مردم ایران را یک جور می بیند. رییس جمهور آینده کمک ویژه ای به حوزه ورزش مخصوصاً فوتبال کند. دولت هم انتظاراتی دارد که ما باید انجام دهیم. روابط بین الملل بهتر شود تا پول های بلوکه شده را بگیریم. الان هم شرایط مناسبی داریم. با همه تنگناها بهترین نتایج را می گیریم. هر دولتی که بیاید باید فدراسیون فوتبال از روی سکوها و با قهرمان شدن حرف بزند.
رادیو سلامت و برنامه ایران جان!
ویژه برنامه "ایران جان" رادیو سلامت در روز انتخابات از ساعت ۸صبح تا پایان رای گیری از این شبکه پخش می شود. ارتباط با مسئولان بهداشت و درمان کشور، ارتباط با مسئولان در داخل و خارج کشور درباب حضور هموطنانمان در انتخابات، ارتباط با مراکز درمانی شهر تهران، ارتباط با مراکز صداوسیما در کل کشور، ارتباط با گزارشگران رسانه ملی در همه نقاط شهر تهران و ستاد انتخابات، ارتباط با مخاطبان از بخش های ایران جان رادیو سلامت است.
در این برنامه ضمن برقراری ارتباط با امانی سفیر ایران در لبنان شهر بیروت وی درباب مسئله انتخابات اظهار داشت: در تمام نقاط دنیا صندوق های رای برای ایران آغاز به کار کردند. ما یک صندوق در بیروت و سه صندوق سیار در لبنان داریم و ازساعت ۸صبح کار را شروع کردیم هر ایرانی که گذرنامه، کارت ملی یا شناسنامه ایرانی داشته باشد می تواند رای بدهد.
رادیو فرهنگ و برنامه حماسه جمهور!
رادیو فرهنگ در برنامه حماسه جمهور و از ساعت ۷ تا پایان زمان گرفتن رای پخش می شود.
احمد وحیدی وزیر کشور در این برنامه اظهار داشت: امروز چشم جهان به ایران است وآنچه که در انتخابات اهمیت دارد مشارکت است چونکه افزایش این مشارکت عزت و پایداری ایران را به ارمغان خواهد آورد و کشور را در پیشبرد اهداف یاری می رساند.
وی از همه اقشار ملت خصوصاً رای اولی ها برای مشارکت در انتخابات دعوت کرد و در ادامه تاکید داشتند که مردم اخبار ستاد انتخابات را تنها بوسیله رسانه ملی دنبال کنند و به هر خبری جز انچه از رسانه ملی اعلام می نماییم توجه نکنند.
مهران رجبی بازیگر سینما و تلویزیون نیز در این برنامه اظهار داشت: این کشور با تلاش مردم و خون شهدا به اینجا رسیده است پس این مشارکت موجب ناراحتی دشمن می شود پس حتما در انتخابات شرکت می کنم. نظام جمهوری اسلامی امید مستضعفین جهان است و این مشارکت و رأی دادن تضمین آینده ملت شریف ایران است.
همچنین حجت الاسلام موحدی دادستان کل کشور بیان نمود: رییس جمهور نیازمند پشتیبانی مردم است و شرکت در انتخابات هم حق و هم تکلیف و امری معروف و پستدیده است و در دنیا انتخاباتی آزادتر و مستقل تر از انتخابات جمهوری اسلامی ایران نداریم و مردم بدون دخالت از بیگانگان برای سرنوشت کشور تصمیم می گیرند همین طور جا دارد از هموطنانمان در خارج از کشور برای همت و غیرتی که داشتند و با وجود کارشکنی ها عده ای باز در انتخابات شرکت نمودند تشکر نماییم، حضور مردم با وحدت و یکپارچگی پشتوانه ای مهم برای رییس جمهور آینده است.
عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز اظهار داشت: مثل سه انتخابات قبلی در ۶ ماه گذشته، ارتباطات نقش کلیدی در این پروسه دارد و استعلام هویت و احزار به شکل برخط صورت می گیرد و شاهد پوشش ۱۰۰ درصدی شبکه های احراز هویت هستیم که این برای جمهوری اسلامی ایران افتخار است که پوشش شبکه ای در سراسر کشور بوجود آورده و در ضمن یک بازه زمانی کوتاه و مشخص حدود ۲۵ میلیون نفر در دور پیش از این زیرساخت ها بهره برده اند و ۹۹و نیم درصد استعلامات به شکل برخط انجام شده که نشان داده است شبکه هم وجود داشته و هم باکیفیت بوده است.
طحان نظیف سخنگوی شورای نگهبان در این برنامه اضافه کرد: از شروع رای گیری، در شعب گرفتن رای شاهد حضور مردم بودیم. که نسبت به هفته گذشته افرایش داشته، ناظران شورای نگهبان در کنار عوامل اجرائی در همه شعب حضور دارند، سامانه مردم ناظر نیز در خدمت تمام ملت ایران است که بوسیله این سامانه می توانند با ما در ارتباط باشند.
رادیو معارف با برنامه حماسه جمهور!
آیت الله سبحانی در برنامه حماسه جمهور و در ارتباط با انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: ریاست جمهوری اصل است در نظام ما و یکی از ارکان آنست. کسانیکه علاقمندند جمهوری اسلامی قوی باشد و کارها را حل کند و مشکلات را برطرف کند، طبعا باید به این رکن علاقمند بوده و هر کجا باشند طبق تشخیص خود به کسی که اصلح هست رأی بدهند و این یک وظیفه ملی به تمام معنا است.
آیت الله نوری همدانی نیز درباب انتخابات عنوان کرد: همه مردم کمک کنند تا فردی که با عنوان رییس جمهور انتخاب می شود، همه مشکلات مردم را حل کند.

 


منبع:

1403/04/15
17:41:52
5.0 / 5
145
تگهای خبر: رسانه , برنامه , شركت , فرهنگ
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
جاوید شو جاوید شو