مدیرکل دفتر سیاست گذاری و برنامه ریزی امور پژوهشی انتخاب شد

مدیرکل دفتر سیاست گذاری و برنامه ریزی امور پژوهشی انتخاب شد

به گزارش جاوید شو، معاون پژوهشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با صدور حکمی «دکتر صمد نژادابراهیمی» را به سمت «مدیر کل دفتر سیاست گذاری و برنامه ریزی امور پژوهشی» منصوب نمود.به گزارش جاوید شو به نقل از ایسنا، دکتر پیمان صالحی در متن حکم دکتر نژادابراهیمی آورده است:

«با عنایت به مراتب تعهد، تخصص و سوابق اجرایی و علمی ارزشمند جنابعالی، به باعث این حکم بعنوان "مدیرکل دفتر سیاست گذاری و برنامه ریزی امور پژوهشی" منصوب می شوید.

انتظار می رود با نصب العین قرار دادن قوانین و اسناد بالادستی در حوزه علم و فناوری، تعامل سازنده با دانشگاه ها، پژوهشگاه ها، مؤسسات آموزش عالی و مراکز پژوهشی و توجه ویژه به برنامه های ذیل گامهای مؤثری در جهت نیل به اهداف عالی نظام و اجرای مفاد بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی بردارید.

• توجه ویژه به مرجعیت و دیپلماسی علمی از راه نمایه سازی مجلات علمی در پایگاه های معتبر جهانی، پشتیبانی از حضور اساتید و محققان در مجامع و احراز کرسی در سازمان های بین المللی

• افزایش دقت، سرعت و شفافیت در صدور مجوزها، عرضه آمار و انجام فرآیندها از راه تجمیع سکوهای علمی و روزآمدسازی آن ها

• ساماندهی انجمن های علمی در جهت همگرایی و هم افزایی و افزایش اثربخشی آنها در سطح ملی و بین المللی

• بازآفرینی نقش قطب های علمی در جهت حل مساله و ایجاد دانش فنی و فناوری های مورد نیاز جامعه و صنعت

• آینده نگاری و آینده پژوهشی برای احصاء اولویت های علمی و پژوهشی و برنامه ریزی برای پاسخگویی مناسب به نیازهای حال و آینده کشور

• همکاری و هم افزایی با سایر حوزه های پژوهش و فناوری در سطح ملی و بین المللی در محدوده مأموریت های آن اداره کل

• برگزاری دوره ها و کارگاه های آموزشی برای کلیه ذی نفعان در حوزه اخلاق علمی و فعال سازی کمیته های مذکور در دانشگاه ها، پژوهشگاه ها، مؤسسات آموزش عالی و مراکز پژوهشی

• تدوین سیاست ها و اجرای برنامه های اثربخش برای حمایت، تقدیر و تکریم اساتید، دانشمندان و محققان برجسته کشور

• برنامه ریزی برای افزایش رؤیت پذیری اساتید، محققان، دانشمندان، دانشگاه ها، پژوهشگاه ها، مؤسسات آموزش عالی و مراکز پژوهشی کشور».

معاون پژوهشی وزیر علوم همینطور در نامه ای جداگانه از خدمات دکتر محسن شریفی، مدیرکل سابق دفتر سیاست گذاری و برنامه ریزی امور پژوهشی در طول تصدی این مسئولیت تقدیر نمود.

بنابر اعلام روابط عمومی وزارت علوم، دکتر صمد نژادابراهیمی (زاده تبریز _ ۱۳۵۷) دارای دکترای زیست شناسی دارویی (فیتوشیمی) از دانشگاه بازل کشور سوئیس و دانشیار فیتوشیمی در پژوهشکده گیاهان و مواد اولیه دارویی است. از سوابق اجرایی وی میتوان به مدیرگروه فیتوشیمی، معاون پژوهشی پژوهشکده گیاهان و مواد اولیه دارویی، مدیرکل پشتیبانی پژوهش و فناوری دانشگاه شهید بهشتی اشاره نمود.

دکتر نژادابراهیمی تحقیقات گسترده ای در حوزه گیاهان دارویی و شیمی ترکیبات طبیعی داشته و تابحال بالغ بر ۲۰۰ مقاله علمی داوری شده در مجلات بین المللی با ضریب تأثیر بالا به چاپ رسانده و مجری چندین طرح در این عرصه بوده است.

از موفقیت ها و افتخارات وی هم میتوان به دانشجوی نمونه کشوری، قرار گرفتن در فهرست دانشمندان یک درصد ISI در دو سال متمادی ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱، محقق جوان برگزیده چهاردهمین جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی و محقق جوان برتر فرهنگستان علوم پزشکی ایران اشاره نمود.
1401/08/30
13:04:43
5.0 / 5
328
تگهای خبر: برنامه , جشنواره , خدمات , صنعت
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
جاوید شو جاوید شو